Publikované: 21.04.2015

Poslankyňa Ritomská pracuje, nie leňoší.

 

 

 

 

 

 

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Marie Ritomská, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí…Její odvaha změní svět“….

Napriek tomu, že ten komentár má ironický a zlomyseľný podtón si autor vôbec neuvedomil, že sa vyjadril skutočne pravdivo. Slovensko je skutočne krajina, ktorá je zmietaná nepokojom, bojmi o moc, miesto mečov, odlietania rúk, nôh, hláv tu rinčia slová, ktoré vedia ublížiť rovnako. Národ sa vyvražďuje vzájomne, počnúc od vrcholovej politiky, smerom dole. Slovensko zrodilo pár hrdinov, ktorí sa postavili tejto situácii. Jednou z nich je aj poslankyňa pani Ritomská. Nie je to princezná bojovníčka s mečom v ruke. Jej zbraňou sú argumenty v súdnych miestnostiach. A skutočne odvahu má, lebo čeliť veľkému kolosu skorumpovanosti, si vyžaduje aj odvahu aj veľkú dávku obetavosti. Jej odvaha aspoň mení okolie, s ktorým sa stýka. Jej okolie sú bolesťou sužovaní ľudia, ktorí sa na ňu denno-denne obracajú.

Je to síce zlomyseľný komentár, ale veľmi pravdivý.

Ďalší zlomyseľný komentár je, že pani Ritomská má svojich pätolizačov, ktorí sa jej vyplákavajú. S tými pätolizačmi vôbec nesúhlasím, ale s ľuďmi, ktorí u nej sa aj rozplačú a málo ich nie je, s tým súhlasím. Drvivá väčšina národa je nešťastná – chudobou, exekúciou, zlým jednaním zo strany úradov. Marika Ritomská nemáva mítingy na námestiach a potom nepozýva svojich priaznivcov do pubu na pizzu. Marika rieši problémy ľudí, a načúvať im si vyžaduje osobnostnú zrelosť. Väčšine našich politikov to chýba. Pani Ritomská nevysvetľuje svojím potporovateľom svoj program pri grilovaní, v kaviarňach, ale stretáva sa s drsnou slovenskou realitou.

Dnes, v mestečku na východnom Slovensku som dnes bola s Marikou na súdnom pojednávaní. Tam má možnosť ju poznať aj z tejto stránky. Poviem iba toľko, že súd sa jednal z rezortu školstva. Momentálne má p. Marika najviac prípadov zo školstva. Išlo o skončenie pracovného pomeru z organizačných dôvodov. Z desiatky zamestnancov sa výpoveď losom ušla na učiteľku. Pani Ritomská jasne poukázala na nedostatky výpovede učiteľky. Všetko nasvedčuje ku silnej zaujatosti voči prepustenej. Teda prepustenie bolo nespravodlivé. Dnes sa konanie malo už skončiť, mali predniesť záverečné rečí, ale žalovaná strana narýchlo ešte splašila dvoch svedkov, ktorí sa neštítili ju očierňovať a osočovať. Priebeh konania sa aj odchýlil od merita veci, keď žalujúca strana zaútočila na Mariku, že je poslankyňa a že si naháňa hlasy pre svoju stranu. Žalujúca strana činnosť Mariky dobre sleduje.

Zatiaľ som bola iba na jednom pojednávaní, a prebieha to ako podľa šablóny, kde mobér atakuje svoju obeť, ak nie ju zničiť, tak aspoň ju znechutiť.

Je skutočne také nezvyčajne vidieť poslanca NR SR v súdnej sieni? Nie. Stoličky poslancov sú prázdne, a prečo? Lebo popri poberaniu platu poslanca poberajú ďalšie peniažky za svoju činnosť. Nemám na mysli nejakého poslanca, ktorý je aj poslanec vo svojom rodnom meste alebo starosta malej dedinky. Ale poslancov, ktorí robia poradcom zahraničným politikom a zarábajú neuveriteľné money, osobne na súdoch vedú zaujímavé spory, za ktoré majú tiež veľké money. Stoličky v NR SR zívajú po nich prázdnotou.

A keď sa pozriete aj na miesto kde sedí p. Ritomská, tiež zíva prázdnotou. Fyzicky nie je prítomná v aule NR SR. Konanie až vystrájanie svojich kolegov sleduje zo svojej kancelárie na hrade cez malú obrazovku. Popri tom však rieši aj problémy nešťastných ľudí. Teda prácu poslanca si robí dvojnásobne. Aj ona vedie spory pred sudcami v súdnych sieňach, a skutočne niektoré by boli aj vhodné pre sfilmovanie. Ale za svoju činnosť má akurát vďačnosť ľudí alebo aj kopanec od zlomyseľníkov.

 

Kto nenávidí p. Ritomsku, tomu je zbytočne niečo vysvetľovať, čo Marika robí. Vo svojej chorej hlave vidí iba to čo chce vidieť, má klapky na očiach, a zbytočne je mu niečo vysvetľovať, človek tak stráca čas…..

https://www.facebook.com/pages/Fand%C3%ADm-Marike-Ritomskej/187115644704442?fref=ts

https://www.facebook.com/pages/Fand%C3%ADm-Marike-Ritomskej/187115644704442?fref=ts

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?