Publikované: 14.07.2022

Posledné časy celistvosti Ukrajiny

Ukrajina sa stane členom NATO s Akčným plánom členstva ako integrálnou súčasťou procesu, potvrdili lídri Aliancie na svojom summite. Vyplýva to z komuniké vedúcich predstaviteľov štátov a vlád 30 spojencov NATO.

“Opakujeme rozhodnutie prijaté na samite v Bukurešti v roku 2008, že Ukrajina sa stane členom Aliancie s Akčným plánom členstva (MAP) ako integrálnou súčasťou procesu,” píše sa v komuniké tu.

Volodymyr Zelenskyj súhlasil s udelením osobitného štatútu poľským občanom na Ukrajine výmenou za to, že Varšava pošle vojakov na západ krajiny, uviedol bývalý diplomat Rostislav Iščenko.Bývalý diplomat poznamenal, že prijatím tejto normy sa bývalá sovietska republika stane protektorátom jej západného suseda, a vyjadril presvedčenie, že návrh zákona čoskoro schváli Rada, uvádza RIA Novosti. „Výmenou za to Kyjev (aj Washington a Londýn) očakáva, že na západnej Ukrajine uvidí dvadsaťtisíc poľských vojakov. Zelenskyj to potrebuje, aby mohol presunúť 30-tisíc ukrajinského vojenského personálu dostupného v západných oblastiach a 20-30-tisíc teritoriálnej obrany na východný front,“ napísal Iščenko v stĺpčeku pre Ukraina.ru. Viac 
tutu.

Riaditeľ ruskej zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin už skôr uviedol, že poľské vedenie začalo pripravovať scenáre pre de facto rozštvrtenie Ukrajiny. Varšava je podľa neho presvedčená, že Spojené štáty a Veľká Británia budú nútené podporiť plán na rozdelenie bývalej sovietskej republiky.
Procesy zbližovania Kyjeva s Varšavou legislatívne a administratívne prebiehajú od mája. Western cez jeho médiá ale vrieska o rusifikáciii Donbasu a rozdávaní ruských pasov Moskvou. Rozpínavosť Poľska im nevadí. Pre Poľsko to bude satisfakcia za nepotrestané zločiny Banderu.
Protektorácia západnej Ukrajiny Poľskom zmluvnou cestou, môže urýchliť vstup UA do euroatlantických štruktúr EÚ a NATO. Tiché rokovania vraj prebiehajú aj s Rumunskom a Maďarskom. Na západnej Ukrajine žijú poľská, maďarská a rumunská menšina.
Čím skôr prebehnú procesy štvrtenia Ukrajiny na jej maďarskú, poľskú, rumunskú a ruskú časť, tým bližšie k mieru a zmiereniu s historickou fakticitou Ukrajiny ako nie stabilného prirodzeného štátu. Duch Banderu je súčasť genómu západnej Ukrajiny. Toto už „dochádza“ každému zo zúčastnených, nielen Rusku. Keď príde čas, budú to musieť uznať aj hlupácke česká a slovenská vláda, tobôž jadro EÚ. Tí užitoční idioti USA nás radšej ženú do energetickej chudoby a biedy.
Vojenská podpora Ukrajiny nemá zmysel, je kontraproduktívna. Múdry a skúsený starec Kissinger to vyslovil jasne. Táto proxy vojna prinesie úplne iné, než zamýšľané výsledky.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 


  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?