Publikované: 10.01.2013

Postavené Na Hlavu: Gašparovič píše list občanom

Postavené Na Hlavu? sa dostal do rúk list prezidenta Ivana Gašparoviča určený verejnosti:
Vážená ulica, milí analfabeti!
Obraciam sa na vás, lebo mi leží na srdci Robova žiadosť tak urobiť. Vždy som sa cítil byť nadriadený vám všetkým, hoci ma volili tí, ktorým sa páčilo, že som „akoby člen Smeru“.
Nikto nie je bez chýb, ale politika ma naučila tomu najdôležitejšiemu – uspeješ len ak budeš podvádzať, klamať a zatĺkať.
To, čo sa deje u nás doma a v poľovníckych revíroch, nie je dobré. Ale riešenie vždy je, vždy sa viete s niekým dohodnúť. Aj baba keď vám stojí v ceste na hokej, tak ju viete odstrčiť so slovami „nezavadzaj“.

Na úlohu, ktorú mi pridelili, nevymenovať prokurátora, som konečne našiel dôvody pred dvoma týždňami. Pádny argument som pritom čerpal z „Denníka RSS“.
Voľba prokurátora bolo hanebné divadlo. A vy viete, že viem o čom hovorím, keďže som jeho pravidelným hercom. No napriek tomu sa nepodarilo schváliť „toho nášho“,  ktorý vie, že žiaden skutok politickej korupcie sa u nás nikdy nestal. Niekedy si myslím, že žiaľbohu a niekedy, že chvaľabohu a teraz že žiaľbohu, že táto úloha prischla mne.

Normálny prokurátor by bol katastrofa, predstavte si, že by 90% našich politikov behalo po súdoch alebo rovno sedeli v base. Veď to by bol úplný rozvrat celého štátu. Jednej politickej generácii by sa zrútila ich existencia a celý zmysel života. Vraj v záujme spravodlivosti. Ale spravodlivosť je len abstraktný pojem a naše bezodné vrecká sú veľmi konkrétne. Čo by sme potom z politiky mali? Keď som predsedovi najvyššieho súdu nedávno po telefóne spomenul slovo spravodlivosť, tak mu prišlo nevoľno a vzápätí sa zrútil.

Ľudsky ma urážajú a unavujú nenávistné a vulgárne útoky proti mojej osobe i proti ústavnej funkcii, ktorá reprezentuje štátnosť Slovenska. Desí ma toľká zloba, hrubosť a nenávisť v politike i médiách. Minule som dokonca videl záznam, ako niekto v parlamente použil na prezidenta republiky výraz „starému *ujovi“. To písmeno „ch“ si domyslíte. A ešte zahováral, že povedal len „starému ujovi“. Dotyčný síce vyzeral ako ja, ale nebol som to ja, lebo tento bol odo mňa mladší približne o 17 rokov.

No a ešte tu máme toho blogera. Predstavte si, že píše úplne nekontrolovane o mojich poľovačkách. Za mojich mladých čias neboli blogeri takýto analfabeti. Ale bude za to niesť zodpovednosť. Nabudúce mi pôjde robiť parťáka na poľovačku on!

Vyzývam preto všetkých občanov k pokojnej, korektnej a slušnej komunikácii. Tú nekorektnú a neslušnú nechajte na mňa. Za 20 rokov ste mali dosť času sa priučiť, kde je vaše miesto. Lebo tu už nejde o osobu prezidenta, ale o celú vládnu zbojnícku družinu. Upokojte teda svoje vášne a „nezavadzajte“!

Upozornenie: Táto správa je fiktívna a jej akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Ak máte záujem o serióznu správu, odporúčame čítať tieto články:
Prezident Gašparovič žaluje blogera
Prezident píše občanom: Desí ma toľká zloba
Ak sa vám nebudú pozdávať ani tie, musíte sa s tým vyrovnať.

  • SlabéVýborné (+44 skóre, 52 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?