Publikované: 29.05.2020

Postavenie STV a verejnoprávnosť

Televízne médiá delíme na verejnoprávne a ostatné, zriadené z Ústavy a zákona a kontrolované Radou pre vysielanie a retransmisiu. RTVS sa riadi osobitným zákonom a Radou RTVS z tohto zákona.

K relácii Do kríža 1: „Som presvedčená o tom, že konzervatívny pohľad na svet má právo na svoj priestor vo verejnoprávnej televízii, a nemyslím si, že nestrannosť znamená moderátora bez názoru, farby a chuti.“ Zora Jaurová pre Denník N.
https://dennikn.sk/1910806/je-suis-verejnopravnost/?ref=tit
Môj názor: Redaktor a moderátor kladie na stôl témy, nie je účastník ale moderátor debaty. Osobný názor redaktora a moderátora je vo verejnoprávnom médiu irelevantný.
Ak to tak nie je, a vždy to tak nie je, médium, ktoré sa vydáva za verejnoprávne, takým nie je.

Môžem konštatovať, že redaktori a moderátori STV aj ČT24 v debatách vedú kruté ideologické a politické názorové boje so svojimi hosťami. Prerušujú a odoberajú im slovo, vopred pripravené usvedčiť ich z iného než svojho politického straníckeho názoru a stranícky ich rozsekať na kusy.
Z pohľadu pojmu nestrannosť neprípustné! Ten, kto si má tvoriť a dotvárať názor je publikum.
Množstvo hosťov, ak by nepotrebovali a nechceli byť verejne videní a počutí, by účasť v týchto „nestranných debatách“ radšej oželelo. Tu i tam „tŕpnem“ kedy ktorý, ktorá „zdvihne kotvy“ a odíde zo štúdia v priebehu „debaty“.
Rada pre vysielanie a retransmisiu ale aj Rada pre ČT a STV si neplnia svoje poslanie v Česku aj na Slovensku.
Neviem, netuším, akým spôsobom a kto sú osoby nominované a vyberané do oboch inštitúcií…
Ani, ktorú z týchto persón možno označiť za osobu kvalifikovanú v odbore médií…

K relácii Do kríža 2: „Diskusia o interrupciách medzi štyrmi mužmi, v ktorej dvaja moderátori a jeden hosť systematicky ironizujú a osobne napádajú názorového protivníka bez elementárnej snahy prezentovať divákovi RTVS dôstojnú a vyváženú konfrontáciu názorových pozícií, je popretím verejnoprávnosti v tej najčistejšej podobe.“ Zora Jaurová pre Denník N
https://dennikn.sk/1901473/do-kriza-nielen-s-verejnopravnostou-ale-aj-s-financovanim/?ref=suv
V opore o: https://dennikn.sk/1906737/preco-pozyvat-zeny-do-diskusie-o-interrupciach/
Môj názor: Rovnako ako ich nepozývať. Lebo: Ženy sú v konflikte záujmov, lebo: Zákon o potratoch nie je len pre ženy a o ženách. Je záležitosťou mužov aj žien a celého civilizovaného ľudstva.
Riešenie (do dvojitého kríža):
1. Ženy-muži;
2. Laici-odborníci.
Lebo spoločný menovateľ: Ľudské práva oboch pohlaví a práva počatého plodu „hodného ochrany jeho života už od počatia…“ (Ústava SR).
Pojem „sexuálne a reprodukčné zdravie žien“ je postavený na nepravdivých hypotézach, v opore o nič, žiaľ už na úrovni zideologizovanej a spolitizovanej OSN.
3. Neprítomnosť počatého plodu sa ospravedlňuje, je prítomný v zastúpení…
Prvý “slobodný” (svojvoľný a liberálny) trimester je čierna diera v zákone. Potratový zákon bez taxatívne vymenovaných kvalifikovaných dôvodov v lehote do troch mesiacov je proti ústavný.
Viac tu: http://www.blogovisko.sk/potrat-pokracujte-v-debate.html
Pohľad a názor podpredsedníčky liberálneho Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej je stranícky (liberálny).
V rozpore s definíciou pojmu verejnoprávnosť RTVS.
1. Liberalizmus je ideológia;
2. Verejnosť je manipulovaná pojmom konzervativizmus (konzerva) s pejoratívnym významom, lebo liberáli…
Pravdou je, že v prípade “konzervatívcov” ide o obhajobu pevných a nemenných antropologických a etických hodnôt, a v prípade potratov o nemenné a všeobecné: NEZABIJEŠ! Výnimky stanovuje zákon.
Medializované správy o možnej výmene generála RTVS Jaroslava Rezníka nezakladajú chcený výsledok. Tobôž ak ho iniciujú vládne kruhy. Ale o to sa snažili a robili to všetky predošlé vlády.
Dajte tam liberálku a liberálnu demokratku Zoru Jaurovú. Hmm…
Ako sama píše, napísala o médiách už viac, než dosť.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Vložené 30.5.2020:
https://www.hlavnespravy.sk/reznik-odvolal-sefku-televizneho-spravodajstva-televizie-odchadzaju-aj-dalsi-zamestnanci-rtvs/2179600

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?