Publikované: 05.01.2014

Potrebuje vôbec Fico vyhrať voľby?

Minulý článok o prezidentských voľbách sa niesol v znamení, povedzme, optimizmu. Že človek osobne zodpovedný za pokračujúci morálny rozpad spoločnosti, korupciu a zadlžovanie krajiny, skončí svoju politickú dominanciu týmito voľbami. Osobne verím, že to tak je. Ak by sme hrali podľa písaných a nepísaných pravidiel, ak by po zatvorení volebných miestností a sčítaní hlasov bol nakoniec jasné, že Róbert Fico to, slušne povedané, prešvihol, bol by bez prieťahov vyhlásený víťaz, ktorý by sa promptne ujal svojej funkcie.

Ovšem posledné dni ma neprestávajú udivovať zvratmi, ktoré táto zvrátená demokratúra podporovaná justičnou mafiou vie vyprodukovať. V diskusii k pôvodnému článku som uviedol, že možno má Fico žolíka v zálohe, ktorý ako správny falošný hráč použije v prípade núdze. Každý vie, že falošní hráči nehrajú poctivo, že ide len o moment, kedy to eso z rukáva vypadne. Dnes som sa dozvedel, čo tým esom vlastne je.

Predsedníčka Ústavného súdu (ÚS) Ivetta Macejková, “kamarátka” Ivana Gašparoviča a tým aj Ficova, zverejnila dokument na stránke ÚS. V ňom sa zapojila do volebnej kampane proti kandidátovi Róberta Fica. Tento fakt sám osebe nie je nijako nebezpečný, veď kto by už dôveroval žene, ktorá svoju “lojalitu” vládnej strane a veľkému vodcovi dokázala, keď  pripravila svojim podivným rozhodnutím vo veci Generálneho prokurátora (GP) posilnenie prezidentského režimu a umožnila ovládnuť túto inštitúciu verným premiérovým spolužiakom.

Ovšem týždeník “Plus 7 dní” upozornil na vec, ktorá z toho listu nerobí obyčajný volebný pamflet, ale doslova výsmech justícii, právu a duchu ústavnosti. Na záver listu totiž uviedla :

“Záverom by som chcela pána Procházku upozorniť na čl. 104 Ústavy Slovenskej republiky:
(1) Prezident skladá pred Národnou radou Slovenskej republiky do rúk predsedu Ústavného súdu
Slovenskej republiky tento sľub: „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej
republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín
žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov
a zachovávať a obhajovať ústavu a ostatné zákony.“
(2) Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou má za následok neplatnosť voľby prezidenta.

Pred tým, ako budúci prezident zloží sľub do mojich rúk, bude musieť presvedčiť voličov nielen
o svojich odborných, ale aj o morálnych kvalitách. Znevažovanie vedenia ústavného súdu
v predvolebnej kampani k nim podľa môjho názoru nepatrí.

Bridí sa mi napísať pani sudkyňa, toto oslovenie  mám vyhradené pre ľudí, ktorých si môžem vážiť. Určite nepatrí osobe, ktorá sa cynicky a nepokryte vyhráža, že sa svojvoľne a subjektívne rozhodne, či v prípade ak voľba prezidenta nedopadne podľa spokojnosti červeného diktátora prevezme sľub víťaza na to, aby sa mohol stať prezidentom.

A toto je vážení priatelia poistka Róberta Fica: “Len nech sa opováži vyhrať Andrjuša, Milánko, Peťko či Radko, ja im veru ukážem tým papľuhom. Ivettka to zariadi.

Zdá sa Vám to pritiahnuté za vlasy? Ale to sme si predsa mysleli aj pri voľbe GP, aj tam šeptavý nimród, ako keby člen strany Smer-SD, šepotal čosi o slovíčkach vymenováva, vymenuje a skončilo to vykopnutím právoplatne zvoleného kandidáta na GP Jozefa Čentéša, posilnením prezidentských právomocí a dosadením ďalšieho poslušného panáka do funkcie. Podľa mňa dnes netreba vôbec pochybovať o tom, či I.Macejková je ako keby členkou štátostrany. Činy hovoria samé za seba. Zároveň sa, a to treba striktne zdôrazniť, rozhodnutím ÚS v prípade práva prezidenta rozhodovať subjektívne vytvoril precedens pre všetky podobné prípady. Teda aj pre uvedenie samotného prezidenta do funkcie!

Už dlhšie zverejňujem, že Róbert Fico kandidatúru pripravoval minimálne rok. Dnes si myslím, že rok trvala len samotná neoficiálna predvolebná kampaň. Príprava stratégie má o hodne dlhšie trvanie, keďže kroky ÚS boli zjavne koordinované so snahami R.Fica nielen získať prezidentský mandát, ale zároveň aj pretvoriť parlamentný systém na akýsi hybrid prezidentského a vytvoriť poistky pre všetky možné alternatívy. Ivetta Macejková je aktívnym a neodmysliteľným účastníkom tohto procesu, je osobne zodpovedná za právny bordel, do ktorého Slovensko zatiahla. Nakoniec kto by už lepšie poznal diery a nedostatky Ústavy ako osoba, ktorá ju má vykladať a chrániť? Fico si skrátka na splnenie svojich ambícií vybral toho najpovolanejšieho, ľudovo povedané “urobil zo záhradníka capa”.

Pri arogancii moci na Slovensku, totálnej okupácii každého výklenku, ktorý by štátostranu mohol ohroziť, môže byť teda jedno, či Fico prehrá alebo vyhrá v aktuálne vyhlásených prezidentských voľbách. V prípade odmietnutia sľubu kandidáta, sa stávajú voľby neplatné a musia sa opakovať. Vzhľadom na nejasnosti v zákone o voľbe prezidenta (na ktoré ako neprávnik neviem odpovedať) sa možno dramaticky znevýhodnia občianski kandidáti. No a keďže nejasnosti Ústavy bude vykladať ako keby členka strany Smer-SD, treba sa vždy pripraviť na horšiu variantu. Citujem z uvedeného článku :

Takisto sa nehovorí, čo s občianskymi kandidátmi, ktorí musia vyzbierať 15.000 podpisov podľa čl.101. ods.3.

Ak je opakovaná voľba vždy nová voľba, tak je to nesmierne tvrdá diskriminácia prístupu k voleným funkciám pre občianskych kandidátov. Podľa mňa by logicky malo platiť, že mandát účasti pre opakované voľby platí stále, až kým sa nezvolí nový prezident. Rovnako by som sa mal pýtať, či mandát platí  aj pri nominácii členmi parlamentu, alebo vždy treba novú nomináciu atď.

Situácia pri týchto tvoch druhoch kandidátov je neporovnateľná, keďže poslanecký kandidát potrebuje presvedčiť pri káve 15 poslancov, aby ho navrhli a toto môže opakovať každé dva mesiace bez akýchkoľvek problémov. Neviem si však predstaviť, že 15.000 prácne nazbieraných podpisov sa hodí do koša a každé dva mesiace bude musieť kandidát začať nové koliečko na ich získanie pri opakovanej voľbe.

Takže neostáva nám nič iné, vážení priatelia, len ísť k voľbám. Poďte všetci, ktorým aspoň trocha záleží na budúcnosti Slovenska. Falošný hráč bude podvádzať, bude sa snažiť vyťahovať jedno falošné eso za druhým, možno sa dokonca budú voľby opakovať. To nás nesmie znechutiť. Aj keď Fico znásilnil právo a justičný systém najbrutálnejším spôsobom, nezmôže nič proti trvalému občianskemu tlaku. Nikto to za nás nespraví. Pretože toto už dávno nie je voľba proti Ficovi. Je to voľba za lepšiu budúcnosť, za viac demokracie, za možnosť vymôcť právo a rovnosť pred zákonom. Druhý Smer totiž vedie do húštin vyššej nezamestnanosti, vyššieho zadlžovania a horšieho života. Voľbou opozičného kandídata sa náš život nestane lepším, ale získame aspoň nádej a čas na zmeny.

Poďte k voľbám a dajte svoj hlas v referende o demokracii a rovnosti pred zákonom Ficovmu protikandidátovi.

 

Zdroj :
http://portal.concourt.sk/plugins/servlet/get/attachment/main/vyhlasenia_data/Tl_+info_105_13_Prochazka_1.pdf
http://jurajpolacek.blogspot.sk/2013/07/moznosti-ustavneho-postupu-pri.html

 

  • SlabéVýborné (+66 skóre, 74 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Richard Lifka: ———————– “Prezident skladá pred Národnou radou Slovenskej republiky do rúk predsedu Ústavného súdu Slovenskej republiky tento sľub: …. Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou má za následok neplatnosť voľby prezidenta.” analogicky: —————– “Na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorej sa poslanec zúčastňuje po prvý raz, skladá sľub, ktorý znie:… Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou má za následok stratu mandátu.” ======== Kontrolna otazka: Kto odmieta (zlozit) slub?” Link: https://www.facebook.com/pavol.hardos/posts/10151922708932991?comment_id=28828093&offset=0&total_comments=14

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?