Publikované: 15.04.2013

Potvrdené. Róberta Fica sa konečne zbavíme 22.3.2014.

Históriu „strany“ Smer-SD začali písať bohaté siroty od Mečiara, ktorým bolo jedno či je mačka čierna alebo biela, hlavne že chytala myší, aby zdegenerovala do polohy divnej zlátaniny protirečivých záujmov a zabalila ich do plášťa politiky.

Dnes, po päťročnom pôsobení Smer-SD v pozícií vládnej strany, už nie je potrebný žiadny vojnový konflikt. Každý pochopil, že spoločnosť socialisti úspešne atomizovali a stali sa pre ňu bremenom s obmedzeným myslení hrobára o jednej funkcií. Pochovávať.

Štát je bezprizorný a neschopný plniť aspoň základné úlohy služieb verejnej povahy.

Ľudí ovládol stav bezmocností, aby do nej bola zúfalcami nanovo vkladaná už odžitá skúsenosť socializmu s neblahým koncom. Vládnuca väčšina dneška, ktorá je blízka tej zo 40 ročnej skúsenosti, opakuje vzorec o svojej pravde. Rovnakej, akou bolo ubezpečovanie Gottwalda v roku 1947 o „pokračovaní demokracie založenej Masarykom“.

Vo vzduchoprázdne modly, ktorej eurofondový obraz včera vykreslil Róbert Fico slovami – „ide o neopakovateľné financie“, blúznia o jednote vládnutia. Je to hádam jediné pravdivé tvrdenie. No ono má podobu inštitucionalizovaného útlaku a lúpenia , v ktorých chýba duchovná poctivosť k ľuďom.

Posledných dvadsať rokov je dlhý čas, aby sa hlavám doprial prievan a dostatočne sa „vyvetrali“ z negatívnych spomienok na éru socializmu. Čas lamentovania nad „biedou“ súčasnosti je tiež dobrým základom na útok voči slobode jednotlivca. Na myslenie, že sloboda nie je priestorom pre posúvanie spoločnosti, ale iba ilúzia, z ktorej sa poctivý marxistický chlieb upiecť nedá.

Väčšina ľavicovo zmýšľajúcich voličov už zabudla na život, ako hry s ohňom v neblahej pamäti obdobia rokov 1948-1989. Dnes, v pozícií ľudí dlhodobo nepripravených zvládnuť nové obdobie, sú viac ako náchylní nanovo veriť, že oheň už dnes nepáli. Že tí, ktorí ohrievajú polievku minulosti sú iní.

Po neviem koľký krát podliehajú manipulácií a klamu klanu „správnych ľavičiarov“ scedených Róbertom Ficom. Klamstvu, kde  chaos Tretej cesty sa zmenil na des Istôt.

Na hrôzu, kde čierne a biele mačky sú nažraté a myší už niet a ostatným ľuďom buď nechutia mačacie konzervy, alebo na ne nemajú.

Bohaté siroty od Mečiara budú na jar budúceho roku už „nakŕmené“ a môžu pokojne vyhľadávať lúče slnka.

Pravidlá verejného obstarávania i čerpania eurofondov sú dnes prijaté podľa potrieb socialistov a ministra vnútra, čo je dostatočnou zárukou pre Róberta Fica, aby sa nevystavoval dôsledkom jeho „ekonomiky“ a nespokojnosti svojich voličov.

Naopak, „neopakovateľné financie“ z Brusselu pôjdu správnym Smerom a „útok na slovenský Zimný palác“ môže začať.

V duchu slov toho, kto skonštruoval Róberta Fica.

Róbert Fico sa musí skryť do prezidentského paláca, tvrdí Vladimír Mečiar.

Nezodpovedanou otázkou z prostredia Elektry zostáva otázka popíjania Coly.

Čísla nepustia. Sedemdesiat štyri percent ľudí je pre Fica neprekonateľnou prekážkou do skladu s týmto nezdravým nápojom.

Druhý jarný deň budúceho roku,  po sčítaní hlasov v prezidentských voľbách, Róbertovi Ficovi Cola zhorkne.

 

  • SlabéVýborné (+72 skóre, 118 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Juantorena

    Mal by si na to brať minimálne acylpyrín. Nepomôže to síce, ale aspoň by si sa chvíľu zaoberal niečim užitočným.

    1. Došiel doping, súdruženko?

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?