Publikované: 27.03.2021

Potvrdzuje sa…

Kyjev definitívne odmieta mierové rozhovory s Donbasom (Doneck a Luhansk) proti zmyslu Minských dohôd, nemá na ne mentálnu výbavu, chuť ani dobrú vôľu. Tvrdenie, že Minské dohody porušuje najmä Rusko, je lož! Treba zmeniť poradie a určiť, kto o ich plnenie má a kto nemá záujem
Tomu ľahko ovládateľnému produktu davo-elitárskeho riadenia s podporou USA Zelenskému, Minské dohody boli boli vysvetľované aj ako nechápavému žiakovi; nepochopil. Nechcel. Žiak sa naučí len keď chce! Medzinárodné zmluvy, dohody a dohovory sú na to, aby sa plnili. Či? Kyjev presúva bojové jednotky k hraničnej línii (demilitarizované pásmo).
Územnú celistvosť neautentickej a národnostne nesúrodej Ukrajiny chce udržať vojenskou silou.
Ukrajina, 27.marec 2021 (AM) Americká nákladná loď s vojenskou technikou pre ukrajinské ozbrojené sily dorazila do Odeského prístavu.
Spojené štáty zachovajú politiku budovania spôsobilostí ozbrojených síl Ukrajiny v boji proti “ruskej agresii”. Ešte v októbri 2020 demokratický prezidentský kandidát Joseph Biden prisľúbil, že republike poskytne vojenskú pomoc, ak voľby vyhrá (510,5 milióna dolárov). Za protislužby: podnikateľské aktivity (Burisma) Bidenovho syna Huntera. Zelenský nechal odvolať prokurátora, stíhajúceho kauzu Hunter/Burisma. Prtedtým Porošenko ako podmienku  pôžičky MMF Ukrajibne, prisľúbil Bidenovi zvýšenie cien energií o 70 percent. V telefonickom hovore sa Porošenko chváli Bidenovi: “Tie ceny som zvýšil o 100 percent”. A tak ďalej… (Porošenko sa v prezidentských voľbách “postaví” Zelenskému).
Rada Ukrajiny pre národnú bezpečnosť a obranu otvorene umožnila kyjevským militantom ostreľovať LĽR a DĽR. Na priamy útok sa Kyjev ešte nechystá.

                 
Potiaľto časť info z dostupných zdrojov: https://www.armadnymagazin.sk/

Pokračujem už voľne z hlavy, tiež v opore o zdroje, ktoré mi ale netreba uvádzať, už sú v mojich skorších článkoch na tému Ukrajina… často odignorované, alebo prechádzané “akademickým” mlčaním; eufemizmus k ignorancia):
Ak by za Ukrajinským konfliktom nebol odveký zámer stretu s Ruskom s cieľom „zničiť ho“, a USA má tento región za vhodný ako bezprostredne blízky Rusku, nebol by spor o územnú celistvosť Ukrajiny cezhraničný a medzinárodný! Bol riešiteľný na úrovni Kyjev a vnútorné veci Ukrajiny. USA ale tento región chcú mať ako epicentrum „konečného riešenia“ Ruska. Ide o flagrantné miešanie sa spoločenstva Westernu/USA do výsostne vnútorných záležitostí výsostne suverénnej Ukrajiny, ak by ale sám Kyjev do sporu nevťahoval USA..!
Na vnútorný zmier by možno bolo stačilo zrušiť Janukovyčove (Porošenko) Zelenského jazykový zákon s príslušenstvom, ktorý potláča právo na sebaurčenie etnických Rusov a etnických Maďarov
Ukrajinský jazykový zákon je prirodzene a nebezpečne kontraproduktívny a cezhraničný (Rusko a Maďarsko). USA ani EÚ na túto hlavnú stránku konfliktu na Ukrajine nepoukazujú…! (farizeji).

Do konfliktu na strane Kyjeva sa navyše vmiešava Turecko, s nostalgiou za Osmanskou ríšou; Erdogan Kyjevu ponúkol skúsenosti s potlačením Arménov  v konflikt Azerbajdžan-Arménsko o Náhorný Karabach (aj o tom, akoby v médiách „uťal“); má ísť o využitie dronov a skúseností z pouličných bojov v Náhornom Karabachu. Na UAsú expedovaní tureckí špecilisti…
V médiách vládne ticho ako pred búrkou.

Do konfliktu Novorosija vs. Kyjev sa na stranu Donbasu,proti Turkom zapoja znova opolčenci. Na stranu Kyjeva Banderovci (rehabilitovaní a oslávení ukrajinskí nacisti).

Rusko sa zapojí až to bude krajne nevyhnuté (ochrana ruskej menšiny). Kyjevu akútne hrozí, že „jeho Ukrajina“ príde po Kryme aj o Donbas. Nie je člen NATO, preto Aliancia tam legálne nemá čo hľadať. Priame zapojenie do konfliktu si „nemôžu dovoliť“ (riešia tolen dodávkoub zbraní podľa pochybného medzinárodného práva!) tak ako to robia vo svete (plus 800 vojenských základní; pribudlo Poľsko a cestu k základni USA otvára aj nebezpečný hlupák a podpindos USA Jaroslav Naď…); angažmán NATO nebude ani v súlade s Čl.5 Zmluvy, lebo Rusko ani Ukrajina (Donbas) nenapadne žiadny členský štát NATO; ani s medzinárodným právom. Rusku sa ale otvára cesta k vlastnej aktívnej obrane v súlade s medzinárodným právom! Môže nastať prípad, keď nečlenská krajina NATO  na svoju ochranu vojská NATO pozve… (ale to je gombík pre stlačenie reakcie Ruska!).
Biden sa k Zelenskému akosi nehlási (pred voľbami ani po nich). Zelenský zúfalo čaká; Bidena pozval  na augustové oslavy samostatnosti a nezávislosti po rozpade ZSSR v roku 1991. Dostáva ale zbrane.

Zo strany Kyjeva nie je plnené ani Budapeštianske memorandum (1997) v časti ochrana a podpora národnostných menšín na Ukrajine (maďarská menšina…).
Medzinárodné zmluvy, dohody a dohovory sú na to, aby sa plnili. Či?
Poznámka: Memorandum nie je právne záväzné. Minské dohody Áno.
A nad zjavne pochybným medzinárodným právom je základné ľudské právo na sebaurčenie národov, národností, čo platí aj pre Krym a Donbas!
Nielen etnickí Rusi ale aj Tatári v referende 2014 v dobrej viere, v opore o pozitívne politiky Moskvy k národnostným menšinám a etnickým skupinám v Ruskej federácii, hlasovali za pripojenie k Rusku. Porovnajte s Čínou a jej Ujgurmi…
Ukrajina sa rozpadne a zanikne. Nič podobné sa nestane Rusku. Naopak, práve tento problém hrozí USA.
Zrod zániku Ukrajiny bol počatý v Kyjeve (Majdan 2014). Bielorusko, presnejšie „diktátor“ Lukašenko sa poučil. Má na to dobré (!) roky a prax. A za sebou skúsenosti Moskvy, Majdanu, dnes aj s Navaľným a vlastnou Tichanovskou,  poradenstvo a Putina. Bielorusko je pod ochranou Moskvy záštitou mieru v Pobaltí.
Tichanovskú treba odstíhať a odsúdiť za pokus o uchvátenie moci a vnášanie falošných (!) demokratických slobôd v Bielorusku; tá krajina dnes potrebuje silnú pevnú a rozhodnú hlavu štátu. Lukašenkovi, než si to naplno uvedomil, to trvalo…
Demokracia je hlavne disciplína, poriadok a právny štát. Viac, najmä liberálnej demokracie, škodí aj Slovensku (rozpor s Ústavou SR).
Tak ako s Tichanovskou, naložiť treba s Janukovyčom a Porošenkom na Ukrajine. Obaja sú stíhaní, Porošenkovo stíhanie „viazne“. Dôvod: Pre Bidena je silnejší partner než Janukovyč a Zelenský; majú spolu (plus Biden jr.) “rozrobené“ kšefty. Toľko aj k výsledku pochybných (!) prezidentských volieb v USA…

Ohnisko napätia medzi ukrajinským (ruským!) etnikom a rusko jazyčným Donbasom zakladá možnosť „veľkého stretu“ WEST/USA vs. OSTEN/RF.
Upozornenie! O porušovaní práv národnostných menšín a etnických skupín na Ukrajine a Kryme Ukrajinou, USA ani EÚ nikdy ani len necekli! Anexia Krymu je medzinárodno-právny blud!
Zrútenie Ruskej federácie sa nezopakuje. Nie je ZSSR ani ako za Jeľcina. Naivný až hlúpy Gorbačov sa nechal USA oklamať a podviesť.
Kecy USA o demokracii a ľudských právach v Rusku sú lož; odveký cieľ USA: Rozbiť Rusko a zmocniť sa jeho bohatstva. Preto NATO.

Pobaltské štáty sú strategicky kľúčové, USA chcú dostať NATO k hraniciam s Ruskom. Presnejšie: Chcú to USA (NATO je ich autorský a vlastnícky projekt).
Poľsko má prísľub európskej veľmoci (počet obyvateľov). Veci „demokracie a právneho štátu“ na obraz EÚ vs. EK/EP sú vedľajšie; nad ním je budúcnosť Trojmoria; popri ňom renesancie Rakúsko-Uhorska (V-4).

Western (v tieni kovidu) o Ukrajine mlčí. Ticho pred búrkou. Predbežne sa priamy stret USA- RF odkladá, mediálne nereaguje ani Kremeľ. Ale koná.
Nemám ešte jasno ako dopadne zjavne len „pracovné“ (dočasné) rusko-turecké  spojenectvo a aký koniec bude mať neosmanská expanzia na Východ aj Západ. Možno pri Viedni.

So zdesením musím konštatovať, že vojna proti Rusku je zrejme neodvratná. Podieľajú sa na tom aj Rusom blízke slovanské štáty, ktoré pôjdu na „odpis“ prvé…
USA sa budú snažiť ostať „za vodou“ ako v I. a II. svetovej vojne a potom, prísť si vyzbierať „korisť“. Ibaže tretia bude totálna. A o inom.
Napoleonov a Hitlerov útok na Rusko skončil v Paríži a Berlíne. Anglosasi, Germáni a Frankovia sa nepoučili. Rusi a praví Slovania o tom vedia svojePamätajú
Na Slovensku, tu a teraz už nie Korčok, iba Naď sa drží trenírok psychopata a egomaniaka Matoviča, a prezidentka veľvyslankyne USA Bridget Brink. Slovensku nevládnu Slovania.
V češtine som čosi (zdieľam bez prekladu; slovanský jazyk! Už mnohým „Slovanom“ ( ale ovládajúcich angličtinu!) robí problém):
„Bude to největší a poslední divadlo, které sehrají super elity s jejich politickými pěšáky. Všichni budou svorně volat, zničme Rusko a budou mít na to pár minut. A pak se přemístí do svých, po mnoho let budovaných podzemních krytů. Jen v USA je těchto chodeb na stovky kilometrů, ale pozor: jen pro zasvěcené!“
Apocalypsis cum figuris, ako som túto eventualitu pomenoval (citovaná ukážka z Kollera) „zavesím “ aj u seba na fejzbúk (anonymný zdroj):
http://infokuryr.cz/news.php?extend.32384
Pre fejzbúkárov: https://www.facebook.com/chemtrailsslovensko/posts/103212805202659
Aby bolo jasno namä hluchým a slepým hlupákom, ale moja iniciatíva je zrejme márna: diagnóza kognitívna disonancia znamená vedomú a úmyselnú ignoranciu a odmietanie reality.
Aby bolo všetkým jasno: NATO nechráni členské štáty ani Európu: Chráni USA od východu (Rusko). Európa, ktorej sme súčasťou na východnej strane, je takticko-strategicky určená, teda: pôjde „na odpis“ ako prvá v poradí..! Od Východu! Preto musí Slovensko zbrojiť! Svoj „rozsudok smrti“ si už podpísalo Poľsko, chystá sa aj Slovensko, prostredníctvom svojich „elít“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?