Publikované: 17.10.2013

Poučiť sa zo sveta

Niekedy ma to veľmi trápi, ako nás všetkých ovplynuje vlastná malosť. Konfrontácia našich vžitých predstáv s tým, kam napreduje svet, je nesmierne dôležitá.

Presne tak, ako degenerovali jednotlivé civilizácie, keď sa uzavreli do seba, začali sme množiť medzi sebou a stratili genetickú výmenu so svetom, degenerujeme aj my dnes, keď nekonfrontujeme svoje poznatky a skúsenosti so širším okolím. Niekedy stačí vyjsť do iného mesta, častejšie však do inej krajiny.

Mladí ľudia by cestovanie po svete mali mať povinné. Aby videli štáty, kde to funguje, aj štáty, kde to nefunguje. Z prvých by si zobrali inšpiráciu, z druhých potešenie, že žijú v civilizovanejšej partii.

Nič ma nedesí viac, ako keď vidím mladého človeka sedieť v dedinskej krčme a rozprávajúceho nezmysly o tom, ako funguje svet. Nikdy sa nepohol za vlastný chotár, jeho názory sú sčasti prebraté od rodičov, sčasti sformované zatrpknutým okolím. Pritom riešenie je také jednoduché – pobaliť svojich pár slivák do batôžka. A vrátiť sa s presvedčením, že veci sa dajú robiť lepšie.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?