Publikované: 12.07.2020

Poznámky k zdieľaným článkom

Konverzia Hagia Sofia v Turecku na mešitu je ďalší krok k islamizácii Turecka. Paralelný proces a akt budovania neo Osmanskej ríše. Erdogan je moslim, sunnita. Odmieta delenie islamu na radikálny a umiernený: „Islam je len jeden“. Prísľub, že mešita bude prístupná nemoslimom, inovercom a ostatným, má len účel zmiernenia negatívnych reakcií, než sa upokoja. Dočasné strpenie jej znesvätenia.
Recep Tayyip Erdoğan drzo, bezočivo a beztrestne provokuje a vydiera EÚ a terorizuje svoje okolie, v rozpakoch sú aj jeho spojenci USA a NATO, a ničsa nedeje…
Skúste si predstaviť ten vreskot a sankcie, ak by to, čo vyvádza Turecko, robilo Rusko, prinajmenej v oblasti, tak sledovaného a kritizovaného “nedodržiavania” ľudských práv…


https://www.sueddeutsche.de/politik/hagia-sophia-erdogan-moschee-1.4963988
K Hagia Sofia (vedľajšia poznámka):
Prvý „Rím“ bol Konštantínopol, ktorý zanikol jeho dobytím Mehmedom II. v roku 1453 a premenou Hagia Sofia na mešitu. Druhým Rímom je Vatikán. Tretím „Moskva“ (Patriarchát Kirilla). Pravoslávie je označované ako protestantské kresťanstvo voči katolíckemu. Takzvaný „Tretí Rím“ sa má za posledný Rím.
Islam je ideológia, náboženstvo a politika v jednom. Nepozná pojem sekulárny štát. Zákony Allaha sú nadradené svetským zákonom. Francúzsko sa vrhá do náruče islamu a vôle Allaha.


https://www.hlavnespravy.sk/islamisticka-radikaliza…/2227854
K výkladu biblického „času konca“ podľa starozákonných proroctiev a “drganiu kráľov” (doplnok):
Kráľ severu (dnes Rusko) verzus Kráľ juhu (Brexitánia) je z pohľadu vývoja svetovej geopoliticky po II. svetovej vojne neistý. Pravdou je, že sa vzájomne „drgajú“. Daniel 11:40 Proroctvá nepoznajú pojem USA (partner Kráľa juhu?). Poznámka: Geopolotická poloha “Kráľa juhu” ne je na juhu ale na západe.
EÚ a jej rolu v tomto procese proroctvá nezmieňujú. Proroctvá ale nepoznali islam. Známa tam je apokalyptická náhorná plošina Megido (stret síl konca) ale nie Dábik (detto ale z eschatológie islamu). To znamená, že v čase konca zohrá svoju rolu aj islam.
Isté je, že pravdepodobnosť jadrového konfliktu Kráľa juhu s Kráľom severu sa zvyšuje.
Horúcim miestom môže byť Ukrajina, ako miesto koncentrácie nenávisti “Kráľa juhu” voči Rusku. Bodom zlomu môže byť, ak sa ukrajinskí neonacisti rozhodnú “vziať si späť” Donbas vojenskou cestou s kalkulom, že chrbát im bude kryť NATO. Podľa starozákonných prorokov „koniec času“ je na vôli Boha. Iba dnes nevedno ktorého…
A na ktorú stranu sa pridá Allah. Hmm…
Starozákonní proto judaistickí proroci nepoznali islam ani východné náboženstvá; judaizmus bol a je (novodobý sionizmus) je antropo a geocentrický. Tak ako islam a kresťanstvo.
Svet Starého zákona predstavolala Mezopotámia, Egypt a stredný východ…
Jednou z možností je, že sa do seba pustia najmä islam a kresťanstvo na pôde Európy. A kde sa dvaja bijú, tretí víťazí… (ktože to bude)?
P.S. K Ukrajine: Ide o špekulácie (Kyjev namiesto rokovaní porušuje prímerie s DLRP a provokuje).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?