Publikované: 28.11.2020

Poznatky o atentáte

TEHERÁN (Tasnim) – Náčelník štábu iránskych ozbrojených síl generálmajor Mohammad Hossein Baqeri uviedol, že krajina bude tvrdo reagovať na osoby zodpovedné za atentát na popredného iránskeho vedca, šéfa organizácie pre výskum a inovácie ministerstva obrany, jadrového fyzika Mohsena Fachrizadeha. Stalo sa 27. novembra popoludní.

              

Mohsen Fakhrizadeh bol zabitý po výbuchu automobilu Nissan v blízkosti jeho auta, ktorým vedec prechádzal cez jedno z námestí v dedine Absard v provincii Teherán. Pri incidente bolo zabitých niekoľko ľudí, vedca vraj sprevádzalo množstvo jeho príbuzných. Fakhrizadeh bol podľa Tasnima prevezený vrtuľníkom do nemocnice, kde zahynul.
Brigádny generál Hossein Dehqan, vojenský poradca vodcu islamskej revolúcie ajatolláha Seyeda Aliho Chameneího, sa zaviazal voči páchateľom zdrvujúcou reakciou, informovala tlačová televízia.
Generál Baqeri obvinil z „divokého“ útoku „teroristov spojených s globálnou aroganciou USA a zlým sionistickým režimom“. Všetkých, ktorí sa na teroristickom útoku podieľali, čaká tvrdá pomsta.

               

Izrael netají úmysel zničiť iránsky jadrový program, ktorého jeden z cieľov je zničenie Izraela, čo zasa netají Irán. Izrael má vo veci podporu USA. Pridávajú sa proti iránski Saudi (sunniti verzus šiiti).
Médiá sionistického režimu tvrdia, že niekoľko pokusov o atentát na zabitie jadrového vedca zlyhalo.
Ali Chameneí: “Vrahov tvrdo zasiahneme a prinútime ich, aby svoje skutky oľutovali,” uviedol iránsky vodca.
Teherán (ISNA) – Ocenením odporu iránskeho národa v trojročnej hospodárskej vojne proti Trumpistom prezident Rúhání uviedol: „Jeden z veľkých prejavov víťazstva iránskeho národa a určitej porážky nepriateľa v tejto ekonomickej situácii. vojna je koniec éry Trumpismu “.
https://en.isna.ir/news/99090504237/End-of-Trumpism-great-manifestation-of-Iranian-nation-s-victory
Prezident Hassan Rúhání na stredajšom zasadaní kabinetu uvítal koniec Trumpizmu: „V histórii Iránu sme mali dve sväté obrany, osemročnú obranu proti Saddámistom a obranu proti hospodárskej vojne Trumpistov, a vďaka Bohu , náš národ vyhral obe vojny“.
„Problémy, ktoré ľudia majú, sú spôsobené nespravodlivým a nehumánnym tlakom Bieleho domu a tieto okolnosti sa zmenia, kedykoľvek sa vrátia k svojim medzinárodným záväzkom.“
Irán smeruje k ovládnutiu regiónov Blízkeho východu so šiitskym islamom a do Európy. Tá nemá šajn ako s tým naložiť. Jediné, čo zvláda je podpora obnovy dohody o jadrovom programe Iránu.
EÚ nemá autentickú zahraničnú politiku. Tú „svoju“. Slobodnú a nezávislú.
Proti sebe stoja dva blízkovýchodné islamské prediktory. Medzi nimi tretí izraelský. Je to odveký Sion s podporou USA v hlbokej vnútornej kríze.
Biden pritvrdí proti Rusku. Konečným cieľom je vnútorný rozklad a rozpad Ruskej federácie ďalšími sankciami a „demokratizačnými“ procesmi prostredníctvom zahraničných agentov, aktuálne max. vyťaženie Navalného proti Kremlinu a Tichanovskej „za slobodné Bielorusko“ a pokračovanie hybridného „rozdeľ a vládni“ v regióne blízkom Rusku.
Mimochodom s podporou aktívneho revanšistického a expanzionistického Poľska, s nadštandradnou väzbou na USA, ktoré chce moju podporu vo veci veta proti fondu obnovy a rozvoja, lebo “nie je právnym štátom” na obraz neomarxistickej EÚ… (USA majú Poľsko ako základňu pre výpady proti Rusku a jeho priestoru).
Vo veci vnútorných záležitostí Ruska a jeho okolia nie som s Poľskom za jedno. Tretím frontom je stabilita V-4. A európske hodnoty na osi neomarxizmus a islam verzus kresťanstvo.
Už to nestíham. Z toho chaosa nevzchádza nič dobré pre nikoho.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?