Publikované: 03.03.2020

Poznatky z prvých povolebných tlačoviek

Preberáme programy strán, ktoré sa nedostali do parlamentu. Takmer zhodne chcú byť stranami pre všetkých; podobne ako prezidentka všetkých občanov Slovenska? A je?


https://www.ta3.com/kategoria/147/tlacove-besedy.html

Máme tu nový neštandardný prvok. O čo ide: Voličstvo si vyberalo z 24-och politických subjektov. Rozhodlo tak, ako rozhodlo. Do parlamentu sme poslali šesť (6).
Ostatné politické subjekty a ich volebné programy voličstvo odmietlo. Víťazi ich ale vybrali z koša na odpadky vo volebných miestnostiach, zaradili do vlastných programov a osvojili si ich…
Volebný výsledok ovplyvnil najmä Matovičov a Kollárov prezentačný efekt v závere kampane. Ostatok voličstva si uvážlivo vyberal najmä programy a ich tváre hodnotil ako mal (ľudská, občianska, politická minulosť, mravný a morálny kredit). Zvolený a usmiaty Kiska a Za ľudí: “Chcem odborne a morálne zdatnú vládu”.
Väčšinové voličstvo sa rozhodlo pre svoju väčšinovú “pravdu” voľbou Matovičovcov, Smer poslalo do opozície, s SNS sa nebavilo, vinou Bugára je preč aj Most-Híd, potvrdilo Kotlebovcov, Kollárovcov, Sulíkovcov a Kiskovcov, PS/SPOLU vyhnalo preč “z raja”…
Po voľbách prišli obdarení poslaneckými mandátmi, a k PS/SPOLU prejavili súcit a solidaritu; urobili tým gesto občianskej verejnosti a zrušili výsledky volieb. A pripravujú sa bačovať tak, ako im to vždy po voľbách umožnila občianska a ich bývalá, samozrejme, pár dní po voľbách, zabudnutá občianska a voličská verejnosť…
Boli parlamentné voľby o empatii a solidarite? Chceli sme, aby bol vlk sýty aj baran celý? O redefinícii pravého a preddefinovaného účelu volieb? V ekonomických, sociálnych, vnútro a zahraničných, kultúrnych a hodnotových otázkach?
Nedáva mi to zmysel. A vám? Prinajmenej dve strany budú plniť program PS/SPOLU. Podporíte taký vládny koaličný program? Ešte raz: Pozrite si tlačovky TA3.
Väčšina voličstva si myslí, že vhodením hlasovacieho lístka do volebnej urny si splnila svoju občiansku povinnosť. Takto to chodí každé štyri roky kol-dokola. Za takú občiansku spoločnosť nedám ani deravý groš.
Ak na to príde, podporím volebný reparát.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Doplnené 3.3. o 20,11: Sulík (SaS) a Remišová (Za ľudí) práve tárajú v Téme dňa na TA3. Sulík “nepovažuje za správne, že sa všetko medializuje, akože kto, čo a kde, naozaj to škodí…”
Má pravdu. Navzdory tomu to robia…
Napr. Sulík si leští svoje ego cez TA3 vysvetľujúc Kollárovi, ako nie je možné postaviť 20 tisíc nájomných bytov…
Zakladá úplne zbytočný konflikt a ohrozuje šancu na vládnu ústavnú väčšinu, potrebnú na systémové zmeny prokuratúry, policajného zboru a justície.
Sulík sa postupne prestáva kontrolovať a do svojho ego rauša vťahuje aj Remišovú.
Na kameru si vysvetľujú veci.
Sulík na kameru potvrdil aj, že ako “liberál” chce plniť program Progresívneho Slovenska; liberalizáciu partnerstiev párov rovnakého pohlavia, slobodu potratov, eutanáziu, dekriminalizáciu marihuany…

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?