Publikované: 29.01.2019

Pozor, varia nás ako žaby v hrnci…

A už sa nás vôbec na nič nepýtajú. Aj si zvykneme a prijmeme. Zo správ TA3 (zjednodušene): „Venezuelská kríza rozdeľuje veľmoci. Spojené štáty a Európska únia stoja na strane venezuelskej opozície.“  Z iných zdrojov: „Predstavitelia 20 štátov uznali opozičného lídra Juana Guiadóa za dočasného prezidenta Venezuely.“ Ruská federácia s Čínou stránia Madurovi. 

Kto a čo je a znamená v medzinárodnej politike EÚ? Je EÚ svetová veľmoc? Má spoločnú európsku zahraničnú politiku verzus USA, RF, Japonsko, India a Čína? Trebárs aj voči Afrike a Sýrii?
Som občan Slovenska. Slovensko je členský štát EÚ. Je-nie je-je Slovensko už súčasťou nad národno-štátneho zväzku európskeho superštátu? O federácii sa vôbec hovoriť nedá. Kedy a Ako EÚ nadobudla  tento štatút? Len-tak, za chodu vecí? Podľa sily ekonomiky? Kedy sa Lisabonská prístupová zmluva EÚ zmenila na zakladajúcu zmluvu európskeho superštátu?
Ide vôbec o niečo také, alebo by len chcelo, ak za ňu hovorí a koná výlučne len Nemecko alebo Francúzsko? S kým má telefonovať Trump alebo Putin alebo čínsky prezident Si Ťin-pching? Môže Trump v noci „brnknúť“ aj hoc aj Kiskovi? Kto je pre EÚ, USA a svet, vyznamenávajúci (na ulici vrieskajúceho Stankeho a spol.) a dnes Masarykovou univerzitou v Brne ocenený Andrej Kiska?
Kto stojí na čele Európskej únie? Je to Nemecko? Francúzsko? Alebo Nemecko aj Francúzsko v jednom? Tusk je predseda EP, Juncker EK. Kto je prezident/ka, kancelár/ka, predseda európskej vlády? Federatívne usporiadanie EÚ bolo predsa odmietnuté, právnym dokumentom je Lisabonská zmluva a príslušenstvo…
Kto je
Má právo stáť na čele únie a hovoriť za mňa, za vás, za Slovensko vôbec ktosi? Kto je Foreign Minister EÚ? Federica Mogherini? Kto je Lajčákov partner v EÚ?
Kto v mene EÚ volil a ustanovil do jej vedenia a na jej čelo Macrona a Merkelovú? A čo Aaachenský pakt? Ako sa k nemu má slovenská vláda?
Ako zareaguje na prezidentského kandidátovho Harabinovo: “Ide o renesanciu Franskej ríše…”. Bude s ňou mať ostatná EÚ problém, alebo sa jej poslušne skloní?
Kto a čo je príčinou brexitu? Je to neposlušná Británia alebo diktátorská EÚ?Je za daných okolností volieb ústavných sudcov, prezidentských a euro volieb, brexitu a spústy vnútorných problémov Slovenska a EÚ nájsť vo veci spoločný jazyk a reč súčasná vládna koalícia? Aké má postavenie Miroslav Lajčák? Kto je na Slovensku zdrojom a garantom a akej zahraničnej politiky?
K tomu pridajte čihi vládnej koalície a hota opozície…
A ešte aj nerovnakú a nejednotnú kvalitu potravín „jednotnej“ Únie, plus výsekové hovädzie z Poľska…
Prepad Slovenska v korupcii o tri priečky nižšie, padajúce skóre vodcov „ulice“ Za slušné Slovensko…
Štefan Harabin vyhral 11 rokov starý spor s ministerstvom spravodlivosti a v ten istý deň, 21. januára stihol odovzdať 32 tisíc občianskych podpisov k svojej nezávislej prezidentskej kandidatúre občianskeho, ľudového anti systémového kandidáta…
…v disciplinárkach so Švecovou má JUDr. Harabin skóre 14:0 a tá chce aj pred ním „ujsť“  na ústavný súd…
…nemusela by: Harabin po registrácii prezidentského kandidáta prerušil výkon sudcu najvyššieho súdu…
A veriaci kresťania sa v súlade s preambulou slovenskej Ústavy uchádzajú o svoje legálne občianske a politické práva, a liberáli, vnášajúci do politiky ideológiu multikulti a gender v rozpore s Čl. 1 odsek 1 Ústavy SR, v časti ideológia, šalejú…
A do toho euro americké „hurá“ do kampane proti ultra rýchlej čínskej 5G sieti a Huawei!
Sa dejú veci…
Zdá sa vám to celé deravé a „na hlavu“? Aj mne. Nerozumiem. Niečo som len nepostrehol? Inak je všetko v najlepšom poriadku a vyvíja sa “to” správnym smerom?
Späť k Venezuele: To sa všetci povinne, na povel, musíme postaviť raz za toho, onoho alebo proti tomu, tamtomu, onomu? Lebo tak rozhodla EÚ? Ako kedysi? Kto je EÚ? A ak nie, inak… čo? To sme už naozaj ovce?
Prezident Trump neodporúča občanom USA cestovať do Venezuely. Bude Venezuela hoc ďalšia Sýria?
(Skracujem ako Tereza Spencerová…) Lebo niet čas. Máme ho málo a kráti sa.
A ONI tu doma, stále nemajú “vyriešeného” Fica. Tento raz uchádzača…
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Ak budete voliť skorumpovaných politických nominantov ako kandidátov a kandidátky na post hlavy štátu, zabudnite na to, že vás taká hlava bude spájať. Nebude. Bude musieť splácať dlhy a záväzky. Nie vaše. A Slovensko v rebríčku korupcie klesne ešte nižšie…

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Juraj Režo

    A všade samý antisemitizmus a holocaust, ktorý nepopieram. Ale vyskakuje mi už aj z chladničky… http://literarky.cz/politika/svet/27730-prezident-erdogan-v-mem-srdci-zaina-turecko-u-vidn?fbclid=IwAR2B5BMdVR2mXCFuxbMlnZzZy4PgoItvxCEZ4RD6hq33R82_zNXyO2rGbe0

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?