Publikované: 03.05.2020

Pravda, lož, konšpirácia, právo na informácie, poplašná správa

Pražský týždenník Respekt v pondelok s odkazom na zdroj z BIS uviedol, že muž s ruským diplomatickým pasom prišiel do Prahy pred tromi týždňami (!) a v kufri mal smrtiaci jed ricín. Muž bol čakajúcim autom diplomatického zastupiteľstva odvezený na Veľvyslanectvo Ruskej federácie.
https://www.respekt.cz/tydenik/2020/18/muz-s-ricinem
Minister zahraničných vecí ČR Tomáš Petříček potvrdil, že na územie ČR priletel v marci agent ruskej FSB, ako diplomat ruskej ambasády. Či mal v kufríku jed ricín, ako písali české médiá, prvým bol český Respekt, šéf českej diplomacie v rozhovore nechcel komentovať. Uviedol, že vyhostenie ruských diplomatov nie je zatiaľ “na programe dňa”.
„Česká republika by si měla být vědoma toho, že provokace ohledně údajné otravy tří českých politiků planované Ruskem budou mít důsledky pro vztahy s Moskvou, uvedla ve středu mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
Tomáš Petříček: „Pokud se Kolářovi, Hřibovi a Novotnému něco stane…“
Tak čo?
Sergej Lavrov: „Nikdo nepředkládá důkazy o tom, že se Rusko pokusilo někoho v České republice otrávit.“
Mal by.
Ak sa týždenník Rešpekt odvoláva na zdroje z BIS, došlo k dekonšpirácii činnosti BIS a nepovolenému úniku „informácií“.
Tri riešenia:
1. BIS von s pravdou a dôkazmi;
ak nie,
2. Parlament, výbor pre kontrolu BIS, bezpečnostná rada ČR;
3. Konzekvencie.
Okolnosti a „fakty“ nasvedčujú, že sa začína odvíjať scenár podobný naratívu novičok. Vystriedal ho ricín.
Česká „verchuška“ by sa mala správať korektne voči svojim občanom. Vedome občanov manipuluje ruskou bezpečnostnou hrozbou, ktorá zavinením českej vlády a jej ministerstva zahraničia (Konev) nadobúda vecné a personalizované črty. Starosta Praha 6 Ondřej Kolář:

Moskva, k 75. Výročiu oslobodenia Česka Sovietskou armádou, začala trestné stíhanie troch českých politikov: Praha a Praha 6 (Hřib, Kolář, Novotný).
Týždenník www.respekt.cz položil na stôl právo na informácie v časti verejný záujem verzus ich ochrana vo verejnom záujme verzus postavenie a úlohy BIS verzus overené informácie. Chtiac-nechtiac sa ocitol v pozícii konšpiračného média. Samozrejme, BIS bude tajuplne mlčať.
Poznámka: Ide tu aj o otázky: Pre koho pracujú BIS a SIS, odkaz na prácu Lexovej SIS v dobe mečiarizmu a dnes, paralelné tajné služby, a tak ďalej…
Prostredie ako stvorené pre konšpirácie.
Na stole je poplašná správa bez dôkazov. V danej veci (Konev) obzvlášť spoločensky a geo politicky závažný trestný skutok…
Poplašnou správou nie je začaté trestné stíhanie troch pražských politikov. Môžu byť zadržaní a vydaní do Ruska v ktorejkoľvek zo spriatelených krajín Ruska…
Chodia kanálmi s ochrankou.
Ak po odstránení sochy Koneva z námestia Interbrigadistov, ktoré bolo vzápätí premenované na námestie Borisa Nemcova a v intraviláne sa nachádza Ruská ambasáda, došlo k dvojnásobnej provokácii.
Následné hekerské útoky na infraštruktúru českých nemocníc mohli byť vedené z Ruska (strana Iné Rusko). Ale aj nemuseli. Dôkazy tiež „viaznu“.
Politický (vláda, parlament, prezident mlčí) a mediálny diskurz sa neuberá správnym smerom: Vo veci malo byť rokované na úrovni RF-ČR a dvojštátnej Zmluvy z roku 1996.
Osoba maršála Koneva nemá len pražský, ani len český, ale medzinárodný rozmer.
Poplašná správa rovnako. K titulke článku: Vyberte si.
Výhrada k správaniu redaktora Václava Moravce (ČT24): Konštatujem porušenie zásady objektivity, neutrality, proporcionality a plurality názorov vo verejnoprávnom médiu ČT24. V časti Zásahy cudzích mocností do suverenity blokoval reakcie Vojtěcha Filipa (KSČM) ako “strážny pes českej demokracie”:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/220411030500503/video/765530
Václav Moravec viedol debatu ako opozičný politik. Prezentoval svoje osobné názory a postoje. To neboli otázky, to boli odpovede. A neurobil to po prvý raz. Porušil zákon o Českej televízii a zákon o vysielaní a retransmisii.
Rastlina Ricín obyčajný:

Ricín (lieči aj zabíja): 7. septembra 1978 bulharský novinár a disident Markov mal namierené do práce. Po ceste ho neznáma osoba bodla dáždnikom do nohy a ospravedlnila sa. O tri týždne sa zistilo, že hrot dáždnika bol kontaminovaný ricínom. Markov v bolestiach umrel.
Otec s dcérou Skripaľových sa kamsi “stratili”. Už po nich ani pes neštekne.
Hľadá sa pôvodca Covid-19. Predbežne v Číne. Trump vie fšetko.
Aspoň v tejto veci je Rusko “mimo hru”.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?