Publikované: 26.05.2022

Pravda napísala pravdu

Prezident USA Joe Biden vyzval v noci na stredu počas emotívneho prejavu k národu v Bielom dome na nové obmedzenia predaja strelných zbraní. „Kedy sa, preboha, postavíme proti zbrojárskej lobby? Kedy, preboha, urobíme to, čo treba urobiť?“ spýtal sa Biden v súvislosti s prísnejšou kontrolou zbraní.

„Prečo sme ochotní žiť s týmto krviprelievaním? Prečo to stále dopúšťame?“ pýtal sa ďalej šéf Bieleho domu a následne dodal: „Je čas konať!“Biden reaguje na streľbu v Texase: „Kde je preboha naša chrbtica?“ (1)
V podobnom duchu sa vyjadrila aj americká viceprezidentka Kamala Harrisová: „Musíme mať odvahu podniknúť kroky… aby sme zabezpečili, že sa niečo také už nikdy nezopakuje.“ (2)
Druhý dodatok Ústavy USA zaručuje prirodzené právo jednotlivca držať zbrane za účelom obrany. Podrobnosti upravujú zákony odlišné v každom zo štátov Únie tak, ako vo veciach potratového práva. Biden v stredu podpísal zákon upravujúci právomoci štátnej polície pri zásahoch. V čakaní na rozsudok SCOTUS prebieha búrlivá diskusia o slobode potratov.
V zásadných otázkach ochrany a podpory základných ľudských práv v kľúčovej časti práva na ochranu života od počatia po prirodzenú smrť nemôže existovať legislatívna sloboda, arbitrárna svojvôľa ale rozum, etika a svedomie.
Zbrojárskej loby je úplne jedno pre koho vyrába zbrane, kde a proti komu sú použité. Jej biznis je dôležitejší než ľudské životy a mier vo svete. Platí aj pre Ukrajinu. Vyzbrojovanie Ukrajiny USA a Westernom predlžuje konflikt, výrobu, predaj a odbyt zbraní a s nimi počty obetí zbrojárskeho biznisu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?