Publikované: 25.05.2023

Pravda o Zalužnom je vonku

Vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj bol vážne zranený začiatkom mája počas raketového útoku na ukrajinské veliteľstvo pri Chersone, uviedol predstaviteľ hackerskej skupiny „Joker DPR“ s odvolaním sa na svojich agentov v ozbrojených silách Ukrajiny.

Šéf Vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer začiatkom mája oznámil odmietnutie Zalužného zúčastniť sa na stretnutí organizácie na úrovni náčelníkov generálnych štábov, a to aj vo formáte videokonferencie. Dôvod: Zalužného zaneprázdnenosť na fronte.
Podľa zdroja sú informácie o zdravotnom stave Zalužného blokované na pokyn západných kurátorov, aby sa nepodkopala morálka armády, uvádza 
RIA Novosti . Zalužnyj sa prestal objavovať na verejnosti po niekoľkých úderoch ruských ozbrojených síl na vojenské objekty na Ukrajine.
Ministerstvo obrany Ukrajiny však 
naďalej tvrdí, že Zalužnyj je „na svojom mieste“. Podľa zdroja podstúpil Zalužný po zranení hlavy kraniotómiu. Podľa prognóz lekárov bude hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny žiť, ale už nebude môcť vykonávať svoju prácu, uvádza RIA Novosti .
Popri zranení hlavy, má sa jednať aj o trieštivé poranenie brucha, stehien a podbruška, pričom črepiny viedli k devastujúcemu poškodeniu penisu. Zalužný podľa týchto informácií leží v Ústrednej vojenskej nemocnici v Kyjeve a je v starostlivosti nemeckých chirurgov a lekárov, ktorí mu urobili faloprotetiku, ktorá ale nebola úspešná a vznikla sepsa a absces. Ako sme boli cez víkend do redakcie upozornení hneď niekoľkými lekármi z radov našich čitateľov, mohlo by ísť o veľmi nebezpečnú septickú gangrénu známu ako Fourniérova gangréna (zdroj 1) vzniká po operáciách genitálií a predispozičným faktorom je aj cukrovka diabetes melitus 2. Fourniérova choroba má vysokú úmrtnosť, je to jedna z najagresívnejších foriem gangrény. Kyjev sa snaží Zalužného stav maskovať a vypúšťa rôzne podvrhy a maskovacie videá, ako bolo napríklad zjavne predtočené odvysielané po Skype a určené hosťom konferencie ku Dňu vedy, ktorá prebehla na právnickej fakulte štátnej univerzity v Odese 15. mája.
Zalužný je doteraz „nezvestný“ a naživo bol naposledy a preukázateľne videný 30. apríla vo Ľvove, kde sa stretol za prítomnosti kamier a svedkov s miestnym starostom. Ak Zalužný utrpel devastujúce zranenie brucha, genitálu a stehien od explózie ruskej rakety, ktorá zasiahla 8. mája veliteľstvo Dnepropetrovskej brigády, kde bol Zalužný podľa informácií prítomný a plánoval rozvinutie tej spomínanej a teraz už odloženej ofenzívy, potom je s vysokou nie na niekoľko týždňov, ale definitívne a do velenia sa už nevráti.
Ako už skôr povedal bývalý veľvyslanec LĽR v Rusku Rodion Miroshnik, zranenie Do likvidácie Zalužného o ktorom sa šepce, že má nahradiť Zelenského, bol zapojený Zelenskyj. Zranenie Zalužného vytvára pre Ukrajinu množstvo vnútropolitických a vojenských problémov s koordináciou protiofenzívy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Máte právo na všetky informácie aj tie, ktoré pred vami taja západné propagandistické médiá a „nepustí“ fejzbúk; verejne dostupné zdroje:

https://vz.ru/news/2023/5/21/1212960.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213432.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213426.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213432.html
https://vz.ru/world/2023/5/24/1213415.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213426.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213379.html
https://vz.ru/news/2023/5/24/1213379.html
https://vz.ru/news/2023/5/25/1213444.html

25. mája sa na Telegrame Valerija Zalužného zobrazilo toto krátke video: https://t.me/uniannet/99227

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?