Publikované: 26.10.2014

Práve tu a teraz urob pre seba prvý dôležitý krok

Nikdy v živote nepríde ten moment, kedy bude tá správna chvíľa na správne rozhodnutia. Pokiaľ čakáš na perfektný moment, perfektné načasovanie, tak to nikdy nepríde.

Vieš čo chceš urobiť ? Vytvoriť perfektnú chvíľu, perfektnú príležitosť a perfektnú situáciu. Veľa ľudí spohodlnie, prestanú rásť a prestanú čokoľvek chcieť. Začnú byť spokojní.

Ak si nejdeš za svojím cieľom, tak doslova páchaš duchovnú sebe vraždu. Určite máš nejaký cieľ, za ktorým si môžeš ísť, ktorý ťa vytiahne z pohodlia. Ak prekročíš prah svojej komfortnej zóny a „zdvihneš zadok“, nájdeš v sebe talenty, o ktorých si ani netušil.

Keď ťa navštívi posol utrpenia, ako sa zachováš? Čo ťa udrží v hre? Sú veci, ktoré si myslíš, že nemusíš poznať, ktoré sa stačí naučiť iba raz, ale ktoré ti môžu zachrániť život, proste si o nich vedel.

Ak sa nepokúsiš urobiť niečo viac, než to, čo si už urobil, tak nikdy nevyrastieš. Spomeň si na veci, o ktorých si hovoril, že kvôli nim nie si dosť dobrý. Veci, ktoré si si doslova vyhovoril.

Ak čakáš na svojho suseda, aby to za teba urobil, určite sa to nestane. Ak čakáš na matku alebo na otca, tí môžu byť tak vystrašení, že nerozumejú príležitosti, ktorú máš. Nemá cenu na nich čakať.

Nepros obyčajných, aby boli mimoriadny, nepros ani dobrých, aby boli mimoriadny.Jednoducho buď mimoriadny ty a budeš priťahovať mimoriadne.

Aký dôvod ťa udrží v hre? Čoho sa môžeš držať a s čím počítať? O čom vieš, že ťa znova postaví na nohy?

Nájdi ten dôvod a polož si otázku Prečo?

Pokiaľ si nie si istý, kde máš byť, ak nie si tam, kde chceš byť, ak nemáš to, čo chceš mať, keď nie si tam, kde by si v tomto okamihu mal byť, nemá to nič spoločného zo systémom, ale má to všetko spoločné s tebou.

S tým, že netvoríš, s tým, že nerastieš a že si ľahostajný sám k sebe. Urob zo svojich snov skutočnosť. Pretože ak nie, tak budeš pracovať pre niekoho iného, aby sa ich sny stali skutočnosťou.

Väčšina ľudí si zoberie svoju veľkosť a svoje nápady spolu zo sebou do hrobu. Najbohatším miestom na svete je cintorín, pretože tam nájdeme vynálezy, o ktorých sme nikdy nepočuli, nápady a sny, ktoré sa nikdy nestali skutočnosťou, nádeje a túžby, podľa ktorých nikto nikdy nejednal.

Otázka je, čo urobíš ty zo svojimi nápadmi a svojim časom?

Veľkosť je mnoho malých nápadov urobených správne. Ak sa ti niečo nepodarí, ak niečo nevíde, stane sa niečo nepredvídateľné, ako znejú dôvody, ktoré ťa udržia na nohách?

Úspešný budeš len vtedy, ak premeníš svoj strach vo výsadu zrealizovať všetky sny a posunúť sám seba presne tam, kde potrebuješ a chceš byť.

Prestaň utekať od svojej neistoty a prijmi ju, tvoja neistota sa stane tvojou súčasťou, tvojou hrdosťou a pomôže ti tvoriť veci, o ktorých si sníval. Pomôže ti uskutočňovať tvoje túžby a zrazu neistota sa stane istotou a ty sám sebou….

Nepotrebuješ sa snažiť, aby si bol nulou, nepotrebuješ k tomu ani žiadnu motiváciu. Je jednoduché byť na dne. Ale potrebuješ všetku svoju silu, všetky svoje nápady a tvorivosť, aby si vstal a dokázal veľké veci.

Keby to bolo jednoduché, robil by to každý. Sú ľudia, ktorí teraz otročia v práci, aj keď to nechcú, neznášajú svoju prácu a predsa ju robia.

A toto ty nechceš!

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?