Publikované: 28.10.2014

Pravica sa spojila s Kmotríkom

Kam kráčaš Bratislava? Je vskutku zaujímavé sledovať preskupovanie síl pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami. Zrazu sa všetci vedia dohodnúť. Nikomu už nič nevadí, ani minulosť, ani súčasnosť, už ide len o výsledok a následné plnenie predvolebných dohôd. Sieť, SDKÚ-DS a Most-Híd stiahli svoju kandidátku na primátorku, lebo neohúrila masy v prieskumoch, alebo je v tom niečo iné? Prieskumy nepovažujú za relevantné ani dlhoroční novinári, ktorí vedia ako celý systém funguje. Ide naozaj o príliš malú vzorku ľudí a reálny výsledok je väčšinou  úplne iný.

Pravicové krídlo chce opäť bojovať so Smerom, ktorý podporuje v Bratislave Milana Ftáčnika. Radoslav Procházka na tlačovej konferencii povedal, že pravicový volič si zaslúži víťazstvo, následne Tatianu Kratochvílovú, ktorá bola kandidátkou na primátorku Bratislavy, stiahol. Samozrejme, všetci pravičiari s veľkou vervou teraz podporujú Milana Kňažka, neúspešného kandidáta na prezidenta SR. Možno sa nádejajú, že keď v prezidentských voľbách porazil Andrej Kiska predsedu Smeru Roberta Fica, tak sa podobný scenár môže zopakovať aj v komunálnych voľbách. Omyl!

Milan Kňažko nie je ani zďaleka Andrej Kiska a platí to aj o Milanovi Ftáčnikovi, ktorý má ďaleko od Roberta Fica. Pýtate sa, či opäť pôjde o zápas pravice so Smerom? To asi ťažko. Tak si urobme sumár.

Milana Ftáčnika podporuje Smer, ktorého mecenášom a spriaznenou dušou je Ivan Kmotrík. Milan Kňažko má k spomínanému podnikateľovi blízko, ani sa tým príliš netají. Ak by bolo pravdou, že jeho predchádzajúcu kampaň platil okrem iných aj Kmotrík, pýtam sa s kým teda ide pravica bojovať?

Všetko sú to len suché frázy, Kratochvílová nebola ani na tlačovej konferencii, na ktorej sa jej Kňažko veľavravne poďakoval. Pokiaľ ide o kšefty, na Slovensku sa pravica s ľavicou dokáže spojiť v jednej sekunde. Ľuďom sa to vždy prezentuje ako lepšia voľba.

Milan Ftáčnik vs Milan Kňažko…nebudem voliť ani jedného z pánov, aj keď mi občas myšlienky zablúdia k preplnenému námestiu v roku ´89. No od tej doby už pretieklo veľa vody, isté veci a osobnosti sa uberali nesprávnym smerom a k nesprávnym politikom. Načo jatriť staré rany? Niektorí by sa radšej mohli zamyslieť nad “zaslúženým” dôchodkom v teple domova, alebo na obľúbenom golfovom ihrisku.

Bratislava chce silnú osobnosť, ktorá má ešte aspoň akú takú snahu dištancovať sa od mecenášov politických strán a má záujem ponúknuť ľuďom niečo naozaj plnohodnotné.

 • SlabéVýborné (+3 skóre, 7 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. zoom123

  To je velmi zaujmave.

  1. zoom123

   ale ja som neni taky zaujimavy. ja som iba iluminat :P

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?