Publikované: 14.09.2012

Pravidlá muštárne a zákony EÚ

CIDER HOUSE RULES, pravidlá muštárne.
Možno si niektorí pamätáte na román s tým názvom, ktorý bol neskôr aj sfilmovaný. Paralelne tam boli popisované osudy rodiny zberačov ovocia, ktorí cestovali pozdĺž pobrežia a najímali sa vlastníkmi sadov na zber ovocia. Druhá línia osudov bol lekár v sirotinci, kde boli odložené deti často prostitútok, ktoré sprevádzali drevorubačov rúbajúcich hustý les štátu MAINE. Zberači boli ubytovaní v baraku, kde sa z nazbieraného ovocia lisoval mušt. V čase odpočinku sa jeden začítal do papiera na stene označenom ako Pravidlá muštárne. Keď ho dočítal okomentoval to, čo bolo označené ako Pravidlá muštárne:
„Tieto pravidlá sem zavesil niekto, kto tu nežil a nemá ani predstavu ako sa tu žije.“
Nemôžem sa zbaviť utkvelej myšlienky, ze kvalita zákonov prijímaných v EÚ má často úroveň popísanú v hore uvedenov románe. Neupieram tým zákonom dobrú počiatočnú snahu.
Ale zákon o úspore elektrickej energie používaním úsporných žiaroviek má svoje “WEAKNESSES”.
Podpora pestovania kukurice na biopalivá taktiež.
A zákon o vyhadzovaní rýb z úlovku na ktoré práve nie sú KVÓTY sú predmetom boja za zrušenie existujúceho zákona, ktorý vedie Hue Farnley Wittingstall.

Nie som poslancom EÚ, takže nemám dosah takmer na nič, len mám pocit, že robiť zákony OD ZELENÉHO STOLA nutne vedie k tvorbe zákonov, ktoré niekedy narobia viac škody ako osohu. V každom prípade som ale presvedčená, že k zákonom by sa mali vyjadrovať ĽUDIA, KTORÍ V DANEJ OBLASTI PRACUJÚ.

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?