Publikované: 28.05.2013

Pre blaho EÚ Fico rád obetuje slovenskú suverenitu

Dovoľte krátke pozastavenie sa nad prednáškou Roberta Fica na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave, kde prezentoval potrebu integrácie SR aj na úkor vzdania sa slovenskej samostatnosti.
Pán Fico sa domnieva, že ak chce Európa dosiahnuť stanovené ciele, mala by prejsť hlbšou integráciou vo vnútri EÚ aj za cenu straty suverenity, pričom integrácia by mala prebiehať v hospodárskej, politickej a finančnej rovine.
Druhú a tretiu rovinu vynechám, ale pozriem sa bližšie na hospodársku. Snáď sa mi v skratke podarí priblížiť, že tu ide iba o sladké reči pána premiéra.

Čo je suverénny štát?

Suverénny štát je definovaný reálnym územím, na ktorom je trvale osídlený štátotvorný národ (zatiaľ, aj napriek všetkým snahám zvonku, sú to Slováci).
Suverénny štát je ten, ktorý má na jeho zachovanie, zabezpečenie, rozvoj tieto atribúty:
• Vlastnú prosperujúcu ekonomiku (nie vytváranú z kapitálu zahraničných investorov).
• Má vo vlastných rukách strategické zdroje a strategické podniky (nerastné bohatstvo, energetiku, poľnohospodárstvo, potravinovú základňu). Slovensku sa za účinnej pomoci všetkých doterajších vlád podarilo rozpredať takmer všetko, čo sa predať dalo. Pripomínam, že v období socializmu sme boli vo výrobe potravín samostatní, sebestační a dokonca sme nadvýrobu vyvážali.
• Armádu, ktorá je schopná obrániť celistvosť územia štátu, ako aj jej občanov (Slovensko už armádu nemá, iba ozbrojené sily).
• Školstvo, ktoré zabezpečí požadovanú vzdelanosť národa, slovenské je totálne rozbombardované.
• Fungujúce zdravotníctvo, aby zabezpečilo zdravie národa, pretože iba zdravý človek vie produkovať nadhodnotu v požadovanej miere. Je evidentne dokázané, že slovenské zdravotníctvo priamo aj nepriamo ovládajú finančné skupiny. O jeho úrovni sa nebudem zmieňovať.
• Štátnu hymnu, štátny znak, štátnu vlajku, štátnu pečať a úrad prezidenta.

Neviem, ako vy, milí čitatelia, ale ja mám taký dojem, že všetky znaky suverenity už dávno nevlastníme, čoho dôkazom je aj Ústava SR, ktorá hovorí o štáte zvrchovanom, demokratickom a právnom štáte.

Takže pán Fico, ak ponúka našu suverenitu EÚ, tak zrejme môže poskytnúť našu hymnu, štátny znak, štátnu vlajku, štátnu pečať a prezidentský úrad.

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?