Publikované: 17.06.2020

Pre kohosi véééľmi nepríjemné… (najmä pre ľudstvo)

Prečítal som aj toto: „V oblasti zdravia sa šíria mnohé nesprávne informácie a dezinformácie, a to aj o ochorení COVID-19. Je dôležité, aby ste aktuálne informácie o šírení nákazy COVID-19 čerpali len z hodnoverných zdrojov.
Postupujte podľa odporúčaní vašich úradov verejného zdravotníctva a webových stránok príslušnej organizácie EÚ (ECDC) a medzinárodnej organizácie (WHO).
Môžete pomôcť aj tým, že nebudete zdieľať neoverené informácie pochádzajúce z pochybných zdrojov…“
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response/fighting-disinformation_sk
Navzdory odporúčaniam „Ústredného ministerstva pravdy“ EÚ tieto odporúčania práve porušujem a kolektívne zdieľam odkazy na informácie o pôvode Covid-19 v opore o základné ľudské a ústavné právo na informácie, ktoré prostredníctvom príjmu, spracovania a vyhodnocovania ďalších informácií z rôznych zdrojov používam aj v tvorbe a dotváraní názoru na perspektívu globálneho Covid-19 vo vzťahu k prevencii, liečbe a možností jeho zničenia alebo globálneho zastavenia.
Otázkou je, podľa toho kde (USA, Brazília, Rusko, Európa, Čína, …) korónová kríza končí, vrcholí, alebo začína, alebo… (nemám v tom jasno). Iba sledujem spravodajstvo z domova a zahraničia…
Zvažujem, čo vedie k rozvoľňovaniu núdzových opatrení v jednotlivých štátoch aj koordinovane v EÚ, či je to viac „ústup Covid“ alebo ekonomické dôvody: Ide o dve dvoch súbežné krízy, s ich vzájomným multiplikačným efektom…

V Číne sa už hovorí o pokračovaní, druhom, ďalšom,  rozvoji „prvej vlny“ Covidu. Nové, malé ohniská sa objavujú na Slovensku, aktuálne je „v strehu“ aj český parlament… (jediná, ktorá vraj „odoláva“ je Severná Kórea; jedno z najnovších účinných ochranných opatrení: Demolácia styčného hraničného komplexu na osi južná a severná Kórea). A brazílsky prezident Bolsonaro prestal zverejňovať údaje; zamietol mu to brazílsky súd. Musí pokračovať. Počty obetí prekonávajú rekordy.
Ibaže výkazníctvo: Koľko osôb umrelo v bezprostrednom dôsledku Covid-19? Hmm…
Čosi kamsi sa dá spočítať u najrizikovejšej a najstaršej vekovej skupiny. Inak sú na mieste otázky…

Navzdory úmyslu EÚ bojkotovať „konšpirácie“, dezinformácie a hoaxy o Covid-19, Soňa Peková tvrdí, vlastne potvrdzuje svoje skoršie podozrenia, že Covid-19 nie je autentický prírodný výtvor (spracoval „konšpiračný“ web Hlavné správy):

https://www.hlavnespravy.sk/sona-pekova-doslo-intergalaktickemu-prusvihu/2200886
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=gNul667aNGc&feature=emb_logo
Tieto informácie zakladajú aj rozvoj ďalších „konšpirácií „na tému: Podoby Covid-19 (20,21…), prvá a ďalšie možné vlny… (po mutáciách vírusu).
Soňa Peková, genetička, na druhej strane ale tvrdí, že vírus, ako vznikol, tak sa aj stratí… (má sa tak stať do leta).
Laický aj vedecký kontakt s vírusom prináša nové poznatky, zakladajúce dobrú vieru, že s covidom si poradíme…

Na Slovensku sa môžu aj po dobu nastupujúceho leta, objavovať malé lokálne ohniská nákazy…
Po ukončení 90-dňového celoslovenského núdzového stavu, kompetencie a právomoci vlády a ústredného krízového štábu a konzília, prechádzajú pod správu Úradu verejného zdravotníctva.
Na podklade mojich osobných laických pozorovaní a poznatkov, odporúčam aj naďalej „rúškovú kultúru“ a predbežnú pokračujúcu obozretnosť s osobitným zreteľom na cezhraničný pohyb.
Zahraničným, prímorským dovolenkárom pre toto leto: Aj na Slovensku je krásne!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?