Publikované: 16.08.2012

Prečo európskym politikom nikto neverí?

Dôvod, prečo európskym politikom nikto neverí, je úplne jednoduchý: Lebo klamú a tárajú. Nemecký týždenník „Wirtschaftswoche“ zostavil 10 najväčších „Euro-klamstiev“ a veru je na zaplakanie, čo dokážu európski top politici narozprávať:

1. Wolfgang Schäuble, nemecký minister financií v júli 2010: „Eurovaly dobehnú. To sme jasne dohodli“. Ako vieme, čoskoro príde trvalý euroval. Robert Fico si išiel nohy dolámať aby ho Slovensko schválilo čím skôr.

2. Giorgios Papandreu, bývalý grécky premiér v marci 2011: „Splatíme každý cent…“ . Rok a pol neskôr je nad slnko jasnejšie, že Grécko nikdy svoje dlhy nesplatí. Hlavne, že aj Slovensko prispelo miliardou, napriek tomu, že Iveta Radičová verejnosti prisľúbila, že do Grécka nepôjde ani cent.3. Mariano Rajoy, španielsky premiér v januári 2012: „Španielsko dosiahne svoj cieľ, deficit na úrovni 4,4%“. Už vtedy bol tento cieľ nereálny, dnes je zrejmé, že deficit bude vyšší ako 6,4%, navyše Španielsko požiadalo o 100 mld. eur pre svoje banky. Robert Fico, ktorý doma šklbe všetkých, ktorí tvoria hodnoty, bez reptania prispel.4. Mario Draghi, šéf ECB vo februári 2011: „Taliansko nie je riziková krajina.“ Toto je vtip roka, Taliansko totiž má vážne problémy sa úverovať a musí platiť čoraz vyššie a vyššie úroky. ECB pravdepodobne čoskoro začne opäť s nákupom talianskych (a španielskych) dlhopisov.
A tak ďalej…

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?