Publikované: 31.05.2013

PREČO JE PAVOL FREŠO PRÚSER ROKA?

Nikdy som sa netajil tým, že som za zrušenie VUC. Posledný mesiac a pól trávim tým, že sa snažím zbierať všetky dostupné fakty o hospodárení VUC a nakladaní s majetkom. Niekedy mám už pocit, že hospodárenie VUC je rovnako utajovaná skutočnosť ako správa o tunelovaní vo vojenskom spravodajstve.

Ǔdaje za rok 2012 je takmer nemožné zohnať. Človek sa dopracuje k čiastkovým číslam a stráca tak zo zreteľa celkové hospodárenie krajov za rok 2012.

Vďaka porátlu INEKO o hospodárení VUC a obcí máme aspoň ako taký prehľad za roky 2006 a 2011.

Ostatné zostáva na pracnom googlovaní a osobných kontaktoch na VUCkách.

Len dúfam, že pre túto spoluprácu somnou nik nepríde o miesto.

Včera som publikoval blog Boj o Bratislavský kraj (súhrná správa a analýza). Dnes ho doplňujem číslami, ktoré sa mi podarilo získať.

Koalícia na podporu Pavola Freša je koalíciou na podporu zadlženosti Bratislavského samospráveho kraja.

V roku 2009 Pavol Frešo preberal Bratislavský kraj so zadlženosťou na úrovni 20.3%  a s dlhom na obyvateľa vo výške 32eur.

V roku 2010 Pavol Frešo zvýšil zadlženosť Bratislavského kraja na úroveň 24.5%  s dlhom na obyvateľa vo výške 43eur.

V roku 2011 Pavol Frešo zvýšil zadlženosť Bratislavského kraja na úroveň  36.3% s dlhom na obyvateľa vo výške 60eur.

Údaje za rok 2012 nie su stále k dispozícii a Pavol Frešo ich odmieta zverejniť. Avšak i bez nich čísla nepustia.

Pavol Frešo urobil z Bratislavského samosprávneho kraja absolutne dlhového skokana a medziročná miera jeho zadlžovanie je úplne bezprecedentná – je najvyššia zo všetkých krajov – len za prvé dva roky svojhu županovania zadlženosť na obyvateľa Pavol Frešo zvýšil dvojnásobne!

Pavol Frešo má dnes dlhové maslo na hlave v Bratislavskom samosprávnom kraji, preto je úplne nepochipiteľné, že strany ako napríklad SaS, ktoré napádajú správne SMER za zadlžovanie krajiny vo VUCkach naopak dlhového majstra podporujú! (zatiaľ máme neoverený údaj že Pavol Frešo zvýšil dlh BSK z 16mileur na 81mil eur)

Čísla ktoré sú dostupné v roku 2009 mal BSK úvery vo výške 19mil. eur v roku 2011 ich Pavol Frešo zvýšil na 37mil. eur!

Ten kto postaví svoju kampaň proti Frešovi na jednoduchých faktoch o Bratislavskej VUCke, na zvláštnom personálnom obsadzovaní Úradu BSK ako aj na poukázanie zvláštných vzťahov pána Freša s pánom Kmotríkom majiteľom TA3, tak ten kandidát ma víťazstvo vo vačku.

Nedávno mi kamarát napísal, že súboj o predsedu BSK je ako Fubalová Corgoň liga, je to súboj zlého s horším. Na to som mu odpovedal, že čas dobrého negorilieho pravicového kandidáta ešte len príde.

Táto šanca sa otvára strane NOVA – DOHODA, ktorá nespojila tak ako SaS svoj osud s dlhovou koalícou pre Bratislavský kraj!

Nikdy ma neprestane fascinovať, že obmedzenosť fanatického voliča – sympatizanta SDKU-KDH-MOST-SaS je takmer identická s obmedzenosťou fanatického voliča a sympatizanta SMERu.

Lenže títo ombedzenci zabudli na jedno: 80% populacie su ich názory  a konšpiračné fantazmagórie ukradnuté.

Každopádne Frešova kandidatúra je pravicový  prúser roka!

 

 

 

 

 • SlabéVýborné (+1 skóre, 7 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  tak to je silna kava, hazet SaS do jednoho vreca s SDKU, KDH a Most je kotrmelec par excelence. Nevim a nepoznam Kralika a asi nebudem daleko od pravdy, ze spinenim oponenta, si spini do vlastniho hnizda. — Nebylo by lepsi pouzit pozitivni politiku a ukazat, v cem je vas kandidat lepsi a o kolik bude mene kradnout ??? Nedelam si iluze o poctivosti, ty jsem u pravice davno stratil a odpadlici od SaS to jen potvrdili, ze nebojuji o idealy, ale o koryta.

 2. Koller Jan

  koľko tento pán skasíroval od ľavičiarov ???

 3. Peter Kralik

  Nievem o com hovorite! Po prve koalicia na podporu Freša oficialne vznikla 29.mája tvoria hu strany SDKU, KDH, MOST, SAS, OKS, SMK a strana Zelených. Po druhe Republiková rada SaS prijala pred mesiacom uznesenie, že s SMK do koalície nie! Po tretie údaje ktoré použivám su údaje INEKA a to už hádam nik nebude spochybnovať ich alebo upodozrievať že su naklonený SMERu, po tretie pán Frešo sa so stretavním s predstaviteľmi Penty nikdy netajil. Po stvrte BSK za županovania pana Freša odklepla 2.5mil euro na projekt modernizacie Nemocnice. v Malackach za ktorou je Nemocničná a.s. a ta patrí do aktivít Penty! Takže páni k veci! Pretože nie ja ale ked sme pri SaS si ona sama sere do huby a nie ja ale tieto strany sa rozhodli kandidovat tohoto človeka na župana! A to že vaš svet vidite len v poarite FICO a ANTIFICO a preto si zakryvate aj oci pred tym co sa deje na pravici a – je vaš problem. Ja viem že ucel svati prostriedky a v boji proti Ficovi je su vsetci dobri do poctu len takymto sposobom za chvilu medzi vami a Ficom nebude ziadny rozdiel!

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?