Publikované: 01.06.2013

Prečo je SMER tak populárny?

Veľa ľudí, ktorí inklinujú skôr k pravici, alebo ktorí už len z princípu neobľubujú ľavicu, určite už pomysleli na to prečo je strana SMER tak populárna. Tu je pár detailov, ktoré prinesú viac svetla do tejto otázky.

1. Na prvom mieste a asi s najväčším podielom je to fenoménVODCU”. Samozrejme ide o predsedu strany a aktuálneho premiéra, ktorý je naozaj vodcom nielen vo svojej strane, ale je aj vodcom mnohých ľudí, ktorí sú na takýto fenomén zvyknutí, ba dokonca závislí z predchádzajúcich desaťročí v našej krajine, či to bolo za komunizmu, alebo po jeho páde. Nikto totiž v doterajšej dobe po Mečiarizme nedokázal ľuďom tak “vstúpiť” do hlavy ako predseda Róbert Fico. Ľudia ho považujú za správneho človeka, ktorý sa vie vyjadrovať, má stále pravdu, chce pre občanov len to najlepšie, myslí sociálne, všetky problémy dokáže riešiť. Samozrejme je to jedna veľká ilúzia v ktorej žije veľké percento obyvateľov Slovenska s najväčším zastúpením vo vidieckom prostredí. Ľuďom sa dostal tak po kožu, že mu dokonca dokážu odpustiť aj nejaký väčší prešľap, ako napríklad svojmu synovi. Taktiež pri porovnávaní s inými lídrami z iných strán ho dokážu ako svojho syna aj obhajovať.

2. Na druhom mieste to je marketing! Ten má strana SMER podstatne silný a to prostredníctvom viacerých dostupných mediálnych aj nemediálnych prostriedkov. Dokonca marketing si dokážu vytvoriť aj z prešľapov, pretože vtedy to média patrične rozoberajú a vytvárajú negatívnu reklamu, ktorá sa s odstupom času a s ohľadom na vyššie popísanú toleranciu mení na prínosnú.

3. Na treťom mieste to je takzvaná nutnosť. Pred voľbami v roku 2012 bolo z viacerých miest počuť ako odpoveď na otázku koho budete voliť: „predsa Smer, aby sme mali zákazky“, alebo v iných prípadoch, „aby sme mali prácu“. Týka sa to dokonca aj bezpečnostných zložiek. Tu treba zvýrazniť dve veci. Predpokladom je dohodnutý “biznis” a tiež spoliehanie sa na istoty, ktoré v dosť ťažkej dobe garantovala práve strana Smer.

4. Na štvrtom mieste to je vtedajšia a ešte viac menej aktuálna neschopnosť pravice byť jednotná. To pekne nahrávalo Smeru, ktorý to patrične využil a stále využíva.

5. Na piatom mieste sú to protesty Gorila. Tie v malej miere pomohli práve Smeru, pretože očierňovali predovšetkým pravicových politikov, keďže sa vo veľkom spomínalo hlavne obdobie, kedy ešte vládol Mikuláš Dzurinda a samotné protesty sa konali ešte počas vlády Ivety Radičovej. Dôkazom toho je aj výsledok SDKÚ-DS vo voľbách 2012.

6. Na šiestom mieste sú to všetky možné kauzy pravice, ktoré aj pravicový volič vníma veľmi citlivo.

7. Na siedmom mieste sú to rôzne iné praktiky a stratégie pre získanie popularity.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Koller Jan

    veľmi jednoduchá odpoveď : https://www.google.sk/search?q=komunistick%C3%A9+hesl%C3%A1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DO2qUbaOAcj5sgbaloDoBg&sqi=2&ved=0CGAQsAQ&biw=1292&bih=614

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?