Publikované: 11.04.2013

Prečo je toľko mladých nezamestnaných?

Pretože sú mierne povedané leniví. Leniví so všetkým, čo k tomu patrí. Fyzická práca im prestala voňať. Podojiť kravu, porýľovať záhradu, opraviť vŕtačku? No čo si!

Ruky by im odpadli. Česť výnimkám. Môžem sa však staviť s hocikým, že 80% vysokoškolákov a 95% stredoškolákov nie sú po ukončení školy v praxi k ničomu.

Žiadna fantázia a ruky ako tuleň, od práce preč.

Čakajú na agentúru s teplou vodou, kde by len brali tisícové platy. Síce nevedia za čo a za aký výkon, ale brali by. To je jedna z príčin hospodárskej krízy. Lenivosť a pohodlnosť. Kedysi bola taká rozprávka o Haligande, kde padajú pečené holuby do huby. Len hlavní aktéri zistili krutú pravdu. V každej krajine človek musí pracovať, ak chce ako tak žiť. Chudoba cti netratí, ale lajdáctvo, lenivosť a pohodlnosť systému nám prakticky privádza krízu hodnôt a tým aj hospodárstva. Preto sa v Afrike nikdy nepodarí žiaden zázrak. Sú leniví a je im pod slnkom bez práce asi dobre. Prečo na juhu Európy to začalo ako prvé krachovať?

Vysoké platy, ničnerobenie, nohy vyložené na stoličke a čumenie do bedne.

Nepísal by som o tom, keby som to nebol zažil. Žeby sa mládež starala o prácu? Načo? Štedrý štátny systém podpôr im zaistí peniaze na chľast či pijatiku a večerné žúrky.

Koľko mladých vie postaviť nejaký model lode, alebo lietadla? To by bol skôr úraz. Iste, sú tu aj výnimky, ale to sú zväčša pod rodičovským vedením a tu je druhý faktor krízy. Rozklad rodiny a tradičných hodnôt úcty, komunikácie a pomoci.

Stavím sa s hociktorým riaditeľom strednej školy, že ak by som prišiel s týmom na matury, tak by mali o dva stupne horšie známky, ba čo viac, asi by ani nezmaturovali. Skúšali by sme len to, čo mali v učebných plánoch. Takí riaditelia sa asi na Slovensku nenájdu, ale stálo by to za pokus.

 • SlabéVýborné (+6 skóre, 20 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  To ťa napadlo len tak? Človeče, ty si hlavička. Vo vláde svojho milovaného vodcu by si zahviezdil. Len škoda, že si to ten hlupáčik nevážil a spláchol sa spolu so svojimi bojovníkmi do záchoda. Ale nič to, však sa zase môžeš poslušne vrátiť pod krídla Dzurindu. Tam môžeš mudrovať o lenivých mladých.

  1. Gabriel Huraj

   NO čo si!:-) Len tak žeby ma iečo napadlo? Len mi nie je jasné o akom vodcovi to vravíš a čo ja mám z Dzurindom? Naozaj ti nerozumiem sorry. Daj si ma do vyhľadávača ak vieš s ním pracovať mám aj iné blogy na iných fórach. Potom napíš aspoň čo to rozumné.

 2. Dobrý deň pane vy čo ste to písali ste len zakomplexovaný chudák. 1. Vy ste dopustili to, že dnešný svet je tam kde je Vaša generácia a ešte tie pred vami dopustili to len svojou sleposťou tým že ste len obyčajne ovce systemu. Hájite sa že ste zručný šikovný a nie lenivý. Je to vtipne či mlady alebo starší všetci su lenivý aj šikovný je tam vyvážený pomer. 2.  Školstvo že je v krachu ?  kto má pod palcom školstvo ?  Vy staršia generácia nie naša vy znas chcete vychovať poslušné ovečky, ktoré budú robiť pre modernú oligarchiu – iluminati, slobodomurári, všetko tieto prašive svine ak sa mam len slušne vyjadriť. A kto im dal moc že je dneska všetko tak nanič staršie generácie preber sa prosim ťa ty nula ty nič ty plačko nenarodil si sa preto aby si plakal ale aby si žil. Neprežívaj ale ži.  Tento článok ma tak vytočil že som si musel vytvoriť až konto na tejto stránke takyto názor je uplne scestný otravny a otrasný.  

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?