Publikované: 16.10.2019

Prečo ľavicoví intelektuáli nechápu islam?

Ľavica nikdy prispôsobený k prechodu od nacionalistických vojen do ideologických vojen. Trvalo ľavej chvíľu pochopiť, že nacisti boli zásadne odlišný nepriateľ ako Kaiser a predstierať, že druhú svetovú vojnu 2 je ďalší vojna na prínos kolonializmu a obchodníci so zbraňami bolo správanie pomýlených šialenci. A napriek tomu veľká časť ľavice trval na blížiace sa vojnu len v tomto móde, a že Hitler nenapadol Stalina, to by mohlo zostali v pasci.

Studená vojna bola ešte horšia. Ľavá nikdy prišiel k termínom sa komunizmu. Z moskovských procesov k pádu Berlínskeho múru, stredne vľavo pomaly sa dištancoval od ZSSR, ale odmietol to vidieť ako niečo viac než neohrabaný diktatúry. Jediný spôsob, ako by mohla odmietnuť vľavo ZSSR bol podľa výhľadom svoju ideológiu a brať to ako ďalší dozadu Ruskej tyranie je zbytočne provokoval a vláčiť v západnej Európe a v Spojených štátoch.

Mať neúspešný test dvakrát, nie je divu, že ľavica nebola schopná vyrovnať sa s islamom, alebo že sa uchýlil k naliehať, že, rovnako ako Nemecko a Rusko, moslimský svet je len ďalšou obeťou imperializmu a západnej warmongering v potrebujú podporu a povzbudenie od progresívneho tábora.

Anti-war pohľad na svet je generácia zastaraný. Je utápa v zastarané analýze cisárskych konfliktov, ktoré prestali sú relevantné s pádu národného štátu a jeho nahradenie medzinárodnými organizáciami a príčin založených okolo ideológiou. Nacizmus by ešte voľne zapadnúť do vysokej topánky národného štátu. Komunizmus bol iná bytosť úplne, červený vírus plávajúce po celom svete, vkladanie svoje nápady do organizácií a pomocou týchto organizácií prevziať národy.

Islam je ešte untethered ako komunizmus, voľne pochádzajúce z mocných ropných krajín, ale je schopný sa objaviť kdekoľvek na svete. Jej zástancovia majú ešte menšie využitie pre národný štát, ako komunistov. To, čo chcú, je Caliphate rozhodol podľa islamského práva, jediná jednotka ľudskej organizácie rozšírenie medzi regiónmi národov, a nakoniec vo svete.

Vľavo je schopný konať s islamizmu ako ideológie, namiesto toho znižuje konflikt k zápasu medzi koloniálnymi a anti-koloniálnej sily, ukazuje opäť, že ľavica svetonázor je zvyčajne najmenej päťdesiat rokov staré. Mapovanie koloniálnej a anti-koloniálnej konflikty po mape Mali, kde sú anti-koloniálnej sily reprezentovanej otrok-vlastniť Tuaregs a arabských a pakistanských džihádistov napadajúce africkú krajinu, je veľmi malý zmysel, ale to je všetko, ľavá vie, ako to urobiť.

Ich reakcia na stret civilizácií bolo zahrnúť islamistov v globálnom dúhový koalície gayov menšín, a rodových teoretikov, nemajetných poľnohospodárov tretieho sveta, transsexuálov, umelcov a básnikov, prostitútky a teroristami, bez toho aby premýšľal, čo by sa islamisti boli, alebo ako sa by sa zmestili do tohto čarovného kruhu.

Vľavo si prezerá islamistov ako len ďalší popredný skupina majú byť použité. Islamisti pozri vľavo rovnakým spôsobom a v Iráne, Egypte a Tunisku, islamisti majú lepšie skúsenosti, ako sa dostať lepšie na ľavej strane. Ale ľavica nikdy nepoučia z histórie. To nikdy sa pýta svoje zastarané marxistický pohľad rybím okom udalostí alebo si uvedomuje, že priemyselná revolúcia, feudálne roľníci a banky nie sú metaforou pre absolútne každého boja, ktorý sa koná kdekoľvek na svete. A tak ľavá dooms sám opakovať znovu a znovu histórii, ktorá sa odmieta učiť.

Skôr než aby sa s islamizmom, ľavá pretrváva v boji proti fiktívnej vojny proti nacionalizmu, kapitalizmu, militarizmu, kolonializmu a imperializmu, všetky veci, ktoré sa blíži vyhynutie do jeho sféry vplyvu, zatiaľ čo darí mimo jeho sféru vplyvu. Vľavo je príliš zaneprázdnený bojovať občiansku vojnu, aby videli, že ak chce prežiť, bude musieť bojovať proti globálnej vojnu. Verný svojej povahe, je určené na dokončenie trávenie Západ pred tým, než je pripravená brániť, a do doby, kedy ľavá trávi západ, s pomocou svojich islamistických spojencov, bude vojna skončí a ľavej bude mať stratil.

Vľavo je odvolaný jeho vlastné poňatie dejín ako bežecký pás pohybujúci sa vpred cez historických etapách, skôr ako chaotické bahna síl kolidujúcich dohromady. V postupnom chápaní dejín, pokrokové sily poraziť reakčné sily a ľudstvo posunie na ďalšiu fázu. Nie je tu priestor v tomto úhľadnom riadnom evolúcie pre násilného chaosu islamizmu a jeho vzkriesenie kmeňových síl, etnických krívd a náboženskej neznášanlivosti do celosvetového hnutia, ktoré je každý kúsok ako fanatické a rozhodol, že násilne vybojovať svoju vlastnú víziu nového sveta poradí.

Z postupného hľadiska dejín ako evolučný proces, islamistická tribal fanatizmus je z príliš skoro fáze ohrozovať ľavici. Socializmus musí bojovať proti industrialismu predchádzajúcej etapy, s každou ďalšou generáciou postupujúcej budúcnosť tým, že zničí úspechy predchádzajúcej generácie v druhom chmúrne historického kanibalizmu. Ľavé obáva sa koná späť kapitalizmu, nie islamizmus. To sa nedomnieva, že hodnoty v 6. storočí môžu súťažiť s ním, len to, že hodnoty v 19. storočí.

Zatiaľ čo ľavá sa chápe ako progresívny a islamizmus ako reakčné, to je ľavica, ktorá má problémy prispôsobiť sa novému vývoju, zatiaľ čo islamisti úspešne glommed na všetko od studenej vojny k pádu Sovietskeho zväzu, vzostup medzinárodných organizácií a dokonca aj vojny proti teroru, a zneužívaných akcie pre ich koncov. V novom storočí, islamisti boli na koni na ľavú cez cieľovú čiaru, bez toho by v ľavej uvedomil, že to bol išiel.

Ľavé prebýva v intelektuálnej bubline jeho vlastnej tvorby. Transformuje, že bublina na prepracované miesto, nábytku priestoru, kým sa podobá miniatúrne svet, ale bublina nie je svet, to môže byť jedine bubliny. V pasci vnútri bubliny, môže ľavica neuvedomuje, že svet sa dozadu, nie dopredu, že 21. storočie je naozaj 7. storočia, a že budúcnosť je minulosť.

Islamisti pochopiť celkom dobre. Vľavo nemôže.

 

 

Podľa David Greenfield vo Frontepage Magazine

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?