Publikované: 31.12.2013

Prečo má význam sa angažovať v politike

Nech vás ani nenapadne mi s kľudnou tvárou povedať, že vás politika nezaujíma, že nepôjdete voliť (lebo ste sa sklamali, politici sú všetci rovnakí apod.) alebo že sa na politike nič nedá zmeniť. Poďme si tieto štandardné výhovorky rozobrať jednu po druhej:

Politika vás nezaujíma? Naozaj? Viete o tom ale, že zaujíma tých, ktorí okrádajú nielen vás, ale aj vaše deti? Budete dosť bohatí na to, aby ste nielen sebe ale aj vašim deťom zabezpečili dôstojný život po tom, čo vami ignorovaní politici vás pripravia o to, na čo sa spoliehate, že vám pomôže prežiť (práca, dôchodok, deti …)? Ste pripravení na to, že vaše deti budú žiť v mafiou ovládanom štáte alebo ďaleko od vás?

Sklamali ste sa v Mečiarovi, Čarnogurskom, Dzurindovi, Ficovi, Radičovej a nakoniec v Sulíkovi? Znamená to, že ďalšie sklamanie už neunesiete alebo že nie ste schopní sa zamyslieť nad tým, či niečo a keď áno, čo majú uvedení navzájom spoločné a čo nie? Že ste prestali byť (spolu)nositeľom svojho osudu a ste len objektom politickej vôle mafia-politikov? Že neviete vyhodnotiť prečo sa veci stali ako sa stali? Odmietate premýšľať nad tým, či existuje rozdiel medzi tými, ktorí upadli do nepriazne preto, že dodržali sľub svojim voličom (Sulík) a tými, ktorí vás oklamali a klamú ďalej (všetci ostatní)? A prečo musela padnúť vláda, ktorej súčasťou bola strana, ktorá nebola súčasťou Gorilej koalície (….platforma)?

Že sa v politike nedá nič zmeniť? Viete, že Čechách sa odohrala dramatická zmena v tom, ako sa robí politika a že sa zatýkajú tí, čo kradnú zo štátnych rozpočtov? Že táto zmena sa odohrala len a len ako dôsledok politického boja o priazeň voličov (menovanie slušného najvyššieho štátneho zástupcu)? Že len z reálneho politického bola (nie akože boja medzi akože súpermi (SDKÚ/SMER/KDH/Béla) môže vzniknúť tlak, ktorý naruší zlodejskú hegemóniu politických strán označených veľmožom ríše politického klamstva Paškom ako “štandardné” (rozumej veľkokorupčno-farizejsko-klamársko-zlodejské)? A že tí, ktorí vás okrádajú, tvrdo pracujú na tom, aby sa veci v politike zmenili: k horšiemu? Že miesto senilného primitíva môžeme mať mladého, silného a prefíkaného diktátora?

Naozaj sú politici všetci rovnakí? Naozaj všetci klamú (samozrejme, kto klame, ten kradne)? Je tisíc bilbordov lepšie znamenie toho, že vás bude niekto čestne zastupovať pri správe vecí verejných ako to, že niekto hovorí pravdu a drží sľuby aj keď to nie je politicky výhodné? Že neobracia kabáty len aby sa udržal pri koryte?

Ešte stále vám to je jedno? Alebo už viete prečo má význam sa angažovať v politike?

Mne to jasné je a dúfam, že aspoň jednému čitateľovi tohto článku, hoci predtým nebolo, už tiež.

 

  • SlabéVýborné (+51 skóre, 53 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?