Publikované: 27.01.2016

Prečo neuspejú učitelia so štrajkom

Čítal som veľmi veľa príspevkov novinárov a zúčastnil som sa mnohých debát pod príspevkami na internete a prišiel som k záveru, že učitelia nemôžu uspieť so svojím štrajkom.

Je na to mnoho indícií.

1. Pán priemer vyhlásil, že neustúpi, tak neustúpi. Je predsa šéf.

2. Pán minister nasleduje svojho šéfa vo vláde. Je predsa minister = pomáhať pri službe.

3. Mienka verejnosti je na strane priemera, lebo sa musí počas štrajku starať o deti a veria vyhláseniu predsedu vlády, že učiteľom vláda PRIDALA 22 PERCENT. Či skutočne pridala, mohli sme dnes v tlači vidieť výplatné pásky učiteľov. Tých 22 % by na nich bolo vidieť!

4. Stranu Smer-SD volia prevažné dôchodcovia, ktorí si nevedia spočítať, že sociálne balíčky prínos učiteľom neprinesú, no im možno áno. Táto strana si ich naklonila sociálnymi balíčkami, karafiátmi, rôznymi „oblbovacími“ diskusiami – to je jasný populizmus. Preto ju aj volia. Strana by sa mala premenovať Smer-Sociálne Balíčky (či Babičky?).

5. Panuje nejednotnosť medzi odborovými zväzmi. Nevedia, či nechcú sa dohodnúť.

6. Už jeden štrajk učiteľov skončil neúspechom, za ktorý je predseda odborového zväzu OZPSAV, ktorý ho nedotiahol do konca v roku 2012. Citujem:“ Šéf školských odborárov Pavel Ondek potvrdil, že kandidoval za stranu Smer-SD do obecného zastupiteľstva v obci Raslavice. Ako pre agentúru SITA zdôraznil, nie je členom vládnej strany Smer-SD.“V Raslaviciach som poslancom, kandidoval som za stranu Smer, ale nie ako ich člen,” povedal. Rokovania s vládou podľa neho neboli preto jednoduchšie. “Nie som členom Smeru,” zopakoval.“ z článku aktuality.sk: Názor: Štrajk učiteľov zastavil Ondek, ktorý kandidoval za Smer-SD zo dňa 29.11.2012, 14:42. Predsa nepôjde proti svojim! A tento pán je tam dodnes.

Tak aké pak copak.

Ja, samozrejme, prajem učiteľom, aby ich súčasný štrajk bol úspešný! Držím im palce aj na nohách.

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?