Publikované: 29.08.2013

Prečo pomáhame ľuďom zostať v aktívnom živote?

Dnes sa chcem s vami podeliť o slová a zážitky, ktoré som nezažila ja osobne, ale veľmi úzko súvisia s mojím súkromným aj pracovným životom. Preto mi dovoľte predstaviť človeka, ktorý je pre mnohým ľudí veľkou oporou. Peťo a jeho firma s elektrickými vozíkmi. Toto je jeho príbeh:

Jedného dňa ako každý bežný deň mi zazvonil telefón „Dobrý deň, dovolala som sa správne? Vy predávate elektrické invalidné vozíky?“Po odsúhlasení, že sa dovolala tam, kam chcela sme si dohodli stretnutie, kedy si prídu vyskúšať elektrický vozík pre svoju potrebu. Nechcem vám tu ospevovať vozíky, ale príbeh pána, ktorý prišiel…

Prišiel starší pán s amputovanými dolnými končatinami, ktorému sa zo dňa na deň zrútil celý svet, doslova katastrofa. Preto že prísť o nohy za jeden krátky okamih, to katastrofa je. Bol mrzutý a naštvaný na celý svet, dokonca už aj keď bol u nás, ešte neveril, že by sa mohlo niečo zmeniť. Ale zmenilo sa.

 Vyskúšal si jeden vozíček, potom druhý , tretí, až si napokon vybral ten svoj. Zostali sme v kontakte a pár krát som ho navštívil. Niekedy sa mi hrnuli slzy do očí, keď rozprával, ako mu vozík nahrádza nohy, o ktoré prišiel, že znovu môže chodiť kadiaľ chce a kedy chce, že už nemusí otravovať manželku, keď chce ísť von a že aj napriek tomu, že sa stal taký úraz, aký sa stal, sa môže pohybovať a žiť život plnohodnotne ako pred tým…samozrejme v úvodzovkách.

Ten pán asi pred mesiacom zomrel, česť jeho pamiatke, ale slová vďaky od jeho manželky mi ostanú navždy v srdci…“Ďakujem vám Peťko, že ste mu umožnili posledné dva roky života prežiť aj napriek jeho handicapu šťastne a veselo, samozrejme elektrický vozík nenahradí nohy, ale splní účel a aj napriek tomu sa mohol pohybovať všade, kde chcel“…

Takéto slová vďaky vám zostanú v srdci zapísané navždy a presvedčia vás, že to čo konáte, konáte správne a má to svoj význam. Dokonca aj jeho posledné fotky za života som robil ja, kde je spolu s jeho milujúcou manželkou na vozíku. Týmto príbehom som len chcel povedať, aký účel môže splniť dnešná technika a ako môže dopomôcť premeniť katastrofu v krásny, naplnený a plnohodnotný život.

Milujte sami seba, milujte svoj život a zázraky sa budú diať!

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Jana Stiffelova

    http://ogstudiovoziky.sk/preco-pomahame-ludom-zostat-aktivnom-zivote/

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?