Publikované: 24.11.2013

Prečo si Slovák musí vyberať vždy len menšie zlo?

Začínam byť už sentimentálny a reality mi čím ďalej viac uniká. Máme si voliť ľudí, ktorí nás majú zastupovať a zodpovedne realizovať svoje programy a sľuby. Je až zarmucujúce, ako sa vyvíja demokracia nielen u nás, ale v celej Európe. Vôbec nemám na mysli župné voľby.

Kdesi nastala chyba. Politici sa zodpovednosti vzdali a trestať sa jednoducho nedajú. Súdy rozhodujú pomaly a nedôsledne, pokiaľ ide o radového občana. Pokiaľ ide o politika, či nejakú akože zodpovednú osobu alebo nedajbože celebritu, sú zhovievavé a veľmi rýchle. Ak už nevedia čo s mafiánmi, radšej spravia procesnú chybu.

Smutné. Politické strany iba sľubujú drísty a ak sa vymenia pri koryte, tak to, čo predtým dodrbali je super a všetko, čo navrhujú ich kumpáni, je akože zlé. Myslím tým naozaj kumpánov v parlamente. Je  jedno, z akého prúdu sú. Ľuďom hodia omrvinky a sebe také fajnové torty aj s čerešničkou na vrchu.

Kdeže, nejaká spravodlivosť či zákony tu neplatia. Nielen u nás. Trúby z EK a EP sú na tom ešte horšie. začali totiž súťažiť, kto akú sprostosť  schváli alebo zakáže. Žiarovky, toalety, vysávače…. a začalo to tak nevinne – rovnými  uhorkami či banánmi. Čo koho do toho, akú žiarovku používam ak za ňu a za energiu platím? To, že európski poslanci míňajú na lietadlá a Brusel je rozsvietený počas roka ako na Vianoce, to ich neštve? Základ, že budú mať žiarivky a krásne sprepitné od výrobcov, ktorí si to vylobovali.

No ale dosť. Sú tu prezidentské voľby. Kandidátov ako maku. Kto však hodí kameňom? KDH nebojácne vedie so svojimi kandidátmi, či už odídenými, alebo straníckymi. Jednoducho, kto chce byť prezident, nech vstúpi do KDH, tam sa rodia samí prezidenti. Teda aspoň kandidáti. Zatiaľ. No a čo nezávislý sektor, ten je až prehnane závislý od peňazí, takže nic moc. Vlastne nemáme koho. Všetci by radi videli na kandidátke Fica. Fico však nie je truhlík. Bol by hlúpy, ak by šiel kandidovať. Prezident nemá žiadnu moc a to mu treba? Smer by sa rozpadol a bolo by po kačinej svadbe. Hej veru, niet si koho zvoliť.

Nie som až tak zarytý katolík a cirkev mi riadne lezie na nervy, ale jednu osobu by som si vedel predstaviť na poste prezidenta, len škoda, že sa pán Bezák jednoducho vzdáva. Vôbec by mi nevadilo, ak by bol prezidentom klerik. Skôr naopak. Reprezentuje určité hodnoty, ktoré nám už chýbajú a potrebujeme sa k nim vrátiť. Aspoň  raz by som zvolil človeka, ktorý by stál za to, aby reprezentoval Slovensko a bol by som na to hrdý. Mali sme tu všetky možné druhy a povolania, aj politické zoskupenia, ale toto by bolo nóvum a to v pravom a pozitívnom zmysle. Pán Bezák – nerozmyslíte si to? Ja Vám hlas dám aj podpis. Aspoň trošku nádeje pre tých, čo ju stratili, ale aj pre tých, ktorú ju ešte majú. Dokonca aj pohár s vodu Vám nielen podám, ale aj vyrobím.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?