Publikované: 23.07.2014

Prečo skončil Radoslav Procházka v Matovičovom bahne?

Ukrižovať Radoslava Procházku, prípadne ho ukameňovať, alebo úplne zničiť, to je dnes snom mnohých krach**úcich politikov a komentátorov. Všetci sa v tejto banánovej krajine zrazu začali hrať na úprimných, čistých a prudko pohoršených z nahrávky, ktorá má dokazovať Procházkov prešľap. Financovanie žiadnej politickej kampane na Slovensku ešte nebolo čisté. Ani tí, ktorí teraz najviac kričia, čistí nie sú. Jedným slovom, úspech sa tu neodpúšťa.

Naozaj „super“ politik, ktorý pre Slovensko a národ ako taký už urobil „maximum“ sa zrazu tvári, že netuší ako mohla nahrávka jeho telefonátu s Radoslavom Procházkom uniknúť. Mal ju predsa dobre zabezpečenú na viacerých miestach. Samozrejme, chcel aby ju média zverejnili až po takzvanej uhorkovej sezóne. Igor Matovič vždy veľmi dobre vedel, čo robí a tiež vždy urobil všetko pre to, aby bol v médiách, rovnako ako teraz. Takže musel vedieť aj to, že ľudia na dovolenkách už majú takmer v každom mobilnom telefóne prístup k internetu a práve počas leňošenia na pláži majú dosť času na to, aby si prečítali rôzne články. A ako vydavateľ regionálnych novín Matovič určite veľmi dobre vie, ako práve počas uhorkovej sezóny dokáže zarezonovať takáto politická kauzička. Myslím si, že keď telefonoval s Radoslavom Procházkom už vopred dobre vedel, že si bude celý rozhovor nahrávať.

Je zvláštne, že politickí komentátori neriešia to, že Matovič je v tejto kauze spolupáchateľom. Keď vedel, že Procházka nechce transparentne odviesť daň tejto krajine a chce načierno objednať istý objem reklamy, tak mal konať. Mal ísť na políciu a nahlásiť to. Lenže on radšej čakal. Iba on a Procházka vedia prečo…Samozrejme, klesajú mu preferencie, rovnako ako SaS a jej lídrovi Sulíkovi, ktorý si dnes zvolal tlačovú konferenciu, aby na nej pohoršene reagoval na strašidelný počin Procházku. Celé je to smiešne. Všetci z nich majú za ušami a aj tak si zubami nechtami budú chrániť svoje lukratívne stoličky. Richard Sulík a jeho podnikateľské začiatky a konce, či „nekonce“ – to je tiež téma, ktorá by stála za preskúmanie. (podnik OLO a pod.)

Spomeňme si na niektoré perly Igora Matoviča:

V roku 2010 mal dostať lukratívnu ponuku na 20 miliónovú finančnú odmenu za pád Radičovej vlády. S návrhom za Matovičom údajne prišiel jeho dobrý kamarát, ktorému vždy všetko veril. Nasledujúci deň vyhlásil, že išlo o žart.

30.7.2010 denník Pravda uverejnil rozhovor s Igorom Matovičom, v rámci ktorého sa ho jeden pán opýtal aj na lukratívny plat…citujem odpoveď poslanca: „Celý môj plat pôjde na letáky, ktorými budeme ľuďom hovoriť o dianí v parlamente a veciach verejných.“  Dovoľte mi pousmiať sa nad touto odpoveďou…

Náš milý “nemajetný” poslanec, ktorého akože živí manželka, ktorá je zároveň majiteľkou všetkého, čo on vlastne nenadobudol…no a pred zákonom  je čistý ako ľalia. Stačí sa opýtať ľudí v Trnave a najmä takých, ktorí pre poslanca NR SR Matoviča pracovali. Kde sú investigatívni novinári? Trnava nie je ďaleko od hlavného mesta, stačí tam vycestovať. Alebo už sa nikomu nechce nič zisťovať?

To, čo údajne urobil Radoslav Procházka, ak to vôbec urobil, neschvaľujem. No, skôr mám pocit, že Matovičove zverejnenie nafúknutého škandálu, je len krycím manévrom pre niekoho, kto tají niečo oveľa väčšie. Alebo žeby Igor Matovič predsa len nemal zopár šikovných, podnikavých kamarátov vo vládnom Smere? Čo mal sľúbené tentokrát za krytie niektorých ľudí a tiež za zníženie preferencií už teraz obľúbenej Siete?

Jedno je isté, Smer sa bojí, tečie mu do topánok a aj dnešná razia v Slovenských elektrárňach po mnohých rokoch od privatizácie, je len predzvesťou toho, že nám parlamentné voľby o chvíľu zaklopú na dvere…

Ešte by ma zaujímalo, čo bolo v Matovičovej výpovedi z roku 2011, keď ju Jozef Čentéš (nevymenovaný, zvolený Generálny prokurátor) z Generálnej prokuratúry omylom skartoval…Aj táto skutočnosť nahrala Smeru nesmierne do karát…

 • SlabéVýborné (+7 skóre, 25 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  pekne napisane, tak nejak od duse !! Ale mam dojem, ze tu neco smrdi, tim myslim, za koho kope pisatel clanku (blogu) ?? Neni to jen dalsi farizej, ktery si hraje na svateho ?? — Nikdo uz nepochybuje o tom, ze Matovic se spolcil se SMERom a stejne jako Kocner prezentuje a generalizuje vsechno, co jini udelali blbe. Ale mam dojem, ze SMER a jeho ritoalpinisti jsou mnohem vetsi skodna nez SaS a Sulik.

  1. Magda Želeňáková

   Dobrý deň, ďakujem Vám za Váš názor. Môžem Vám zodpovedne povedať, že za nikoho nekopem…je to len môj názor. K politike som sa dostala ako novinárka a neskôr aj ako hovorkyňa, takže mám na istých ľudí vlastný názor a viem, čoho sú schopní…preto vždy reagujem na politické dianie v našej milej krajine…

 2. caymman

  novinarka… a este nam povedz ze pises pre ecopress a poserme sa hned… isto za nikoho nekopes…

  1. Magda Želeňáková

   Nepíšem pre nikoho…blogovisko je o názoroch. Snáď mi nechceš zakázať ten môj…ani nemôžeš, budem písať to, čo si myslím.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?