Publikované: 29.01.2015

Prečo voliť 3x ÁNO? Hovorí podpredsedníčka NNSN Katarína Magyariová

Čl. 41
Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.

 

Dnes nezačnem žiadnym mottom. Určite ste všetci pochopili, akej téme sa dnes budem venovať ….

Začnem trošku netradične. Dva dni dozadu som bola v obchode v jednej dedine pri Nitre. To, že bol obchod prázdny mi len vyhovovalo keďže som bola hladná ako vlk a ponáhľala som sa domov zo skúšky. Ale na moje prekvapenie som si odstala asi 10 minút pri prázdnej pokladni pretože drahé pani predavačky sa tvárili, že dokladajú vedľa mňa tovar, čo je síce veľmi milé ale zrejme sa im lepšie rozprávalo ako obsluhovalo. Tak som si povedala, že si počkám veď predavačka stojí vedľa mňa a vidí, že tu stepujem. Samozrejme som to hneď oľutovala keď som začala vnímať ich debatu.

„ Nechápem načo je to referendum dobré ? Zbytočné haló okolo toho robia. Veď nech sú spolu nech sa vezmú. A čo, že chcú mať spolu deti ? Lepšie ako by mali byť v detskom domove… Je to prirodzené , nech sa ľúbia a nech si robia čo chcú….

Tak som tam stála s otvorenými ústami. Najprv ma napadlo im nato niečo povedať no tie dámy ma tak odpísali, že jedine načo som sa zmohla je odkašlať aby sa zatvárili „ ahá tu aj niekto už 10 minút stojí? „ po nablokovaní zaplatiť a z neveriacim pohľadom odísť.

Každý máme právo na názor. No niekedy je lepšie najprv trošku porozmýšľať a potom si utvoriť svoj názor.

Tento článok sa mi zdá o to zaujímavejší, že tu nebudú popisovane len názor heterosexuála. Mala som tú možnosť hovoriť s homosexuálom, ktorý sa za svoju orientáciu vôbec nehanbil. Veľmi zaujímavý bol pre mňa rozhovor, kedy  sa ma spýtal aký mam názor na homosexuálov. Otvorene som povedala, že to jednoducho nechápem. Ja vzťah – lásku – manželstvo vidím len medzi mužom a ženou a ostatné mi je proti „srsti“. Zo začiatku mi bol proti srsti aj samotný rozhovor. Čím dlhšie sme sa o tom bavili tým viac opadával zo mňa stres a tým viac som začala počúvať. Nebudem tu opisovať život a životné situácie toho človeka. Opíšem tu len základ, ktorý sa týkal mojich otázok. Otvorene som sa spýtala aký názor má na svadby homosexuálov a na osvojenie teda adopciu detí homosexuálmi. No odpoveď ma zarazila.

„Manželstvo medzi homosexuálmi nie je niečo až také hrozné. Nič by sa tým nemenilo akurát, že by sme boli svoji alebo svoje. Je to len kus papieru. Ale čo sa týka detí NIE!!! Absolútne si to neviem predstaviť. Dieťa ma vychovávať otec a mama. Ak chceme vychovávať mi, kúpime si psa ( smiech).“

Fakt ma to veľmi zarazilo a milo prekvapilo. Taktiež mi povedal, že nie je homosexuál ako homosexuál a že absolútne nechápe pochody kde sa homosexuáli prejavujú ako sado-mäso. Že nechápe načo je dobré prezentovať sa na námestí v koženým oblečeniach ktoré zakryjú minimum tela. Že je to poburujúce.

No dobre trošku som sa rozbehla inou témou akej som sa chcela venovať. Sú všeobecne známe otázky referenda za rodinu. Neviem či ste mali možnosť si prečítať informácie o Aliancií za rodinu. Tak by som vám rada niečo o nich napísala. Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov, ktorá vznikla v decembri 2013 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Aliancia momentálne podporuje 107 organizácií venujúcim sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, mládeži, slobodným matkám …. atď. Organizácie združené v Aliancií za rodinu zastupujú vyše 200.000 občanov Slovenska.

Referendové otázky:

1: Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

  1. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
  2. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Odpovede sú na vás. Ja však plánujem dať 3 krát ÁNO!

Manželstvo je odjakživa spolužitie medzi mužom a ženou. Tvorí rodinu a prostredie pre výchovu dieťaťa.

Neviem si predstaviť, že moje dieťa by sa malo učiť v rannom veku sexuálnu výchovu, ktorá zahŕňa napríklad potešenie z dotýkania sa svojho tela, skorú detskú masturbáciu. Neviem si predstaviť, že malé dieťa má namiesto čítania rozprávok prezerať a študovať nejakú sexuálnu obrázkovú knižku. Najhoršie na tom je, že ja ako budúca matka si absolútne neviem predstaviť tú bezmocnosť, že proti tomu ani nebudem môcť bojovať.

A čo sa týka samotnej adopcií ani neviem či sa k tomu mám vyjadriť. Pokiaľ toto schvália tak začnem veriť, že zdravý rozum už neexistuje. V poslednej dobe bolo veľa článkov kde popisovali tínedžeri svoju výchovu ale aj útrapy v homosexuálnych rodinách. Štúdie zistili, že 25% detí „gay otcov“ zvažuje samovraždu (http://www.lifenews.sk/content/25-det%C3%AD-gay-otcov-zva%C5%BEuje-samovra%C5%BEdu )

Ľudia, priatelia zabojujme za tradičnú rodinu. Všetci sa zúčastnime referenda a zabojujme keď máme možnosť. A tím , ktorí sa referenda nezúčastnia tak len jedna vec : Ak o pár rokov uvidíte na ulici dvoch homosexuálov držiacich sa za ruky a pri nich dieťa tak sa netvárte pohoršene. Ak o pár rokov vaše dieťa či vnučka, vnuk sa bude musieť učiť v škôlke, v škole sexuálnu výchovu nepohoršujte sa, nerozčuľujte sa, nenadávajte nato pretože nato nemáte právo !

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?