Publikované: 27.09.2015

Prečo voliť Stranu Práce Slovenska – SPS, teda Mariku Ritomskú?

Dnes mi pri kostole moji známi povedali: Ľudia majú strach, boja sa, ak si od nich pýtali číslo občianskeho preukazu na podpisový hárok. Viem o tom, hovorím aj ja mám s tým svoje skúsenosti. Aj mne to povedia. …..Tento strach je tu zakorenený a to využívali politické strany so svojimi fan klubistami. Títo sa zúčastňovali volieb a tak sme si vytvorili otrockú spoločnosť, nemáme istoty ani v práci. Mapujeme celé Slovensko aj bez médií. Aj tu na fb sa to prejavuje.
Kto má strach z mojich aktivít, sú to úplne nové aktivity poslanca NR SR, a tak sa skúste pridať. Otvorte sa novým myšlienkam lásky k blížnemu.Peknú nedeľu všetkým občanom. – cit. Mária Ritomská, facebook

Navrhovanie, schvaľovanie, aplikácia zákonov v praxi. Hádky poslancov v NR SR, tlačovky, mítingy, je to ako za trest boží, pre občanov SR. Trest sa prejavuje v prijímaní zákonov od roku 1989.

Počas Dzurindovej vlády Slovensko zaznamenalo veľký nárast pracovných miest, ale tie miesta boli ponúkané veľkými zahraničnými investormi – jedno odborovými – automobil. Nechcem si pomyslieť, keby tento priemysel krachol, aké zlé následky by to malo pre nás. Neviem ako mám to chápať, ak nie vedomú závislosť na Európske Únii a USA. Ak Slováci nebudú poslúchať, tak odídeme preč. Miesto toho mal Dzurinda podporovať slovenských malých a stredných podnikateľov.

Marika Ritomská, najväčší odborník na tému mobbing na Slovensku, vie koľko mobbingu sa nachádza v tých priemyselných parkoch.

Koľko si zoberie štát zo mzdy zamestnanca na odvodoch? http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2015.php?mzda=700%2C00&deti=0&nczd=1&polrok=2015-06

Ak by takmer polovica mzdy, ktorú si zoberie išla do zdravotníctva, školstva, proste pre občanov, bolo by to okay. V škandinávskych krajinách platia tiež veľké dane. Tam nie sú zdravotné poisťovne. Zdravotnícke úkony sa hradia z daní občanov. Tam nič nejde do súkromných vačkov, ako tu, ani sa nešáfarí s peniazmi ako tu. Marika Ritomská presadzuje hmotnú a trestnú zodpovednosť politikov.

Hlavným cieľom tejto strany z dolu, z ľudu je boj proti mobbingu, bossingu na pracovisku – teda dôstojnejšie postavenie zamestnanca. Súčasťou má byť tzv. zamestnávateľský kódex, ktorý musí zamestnávateľ dodržiavať. Ak človek má ako tak vydržať pracovať až údajne do 65 rokov, lebo to vraj sa skôr či neskôr schváli. Nie je iné riešenie, ako zaviesť mobing ako trestný čin. Aby zamestnanec nebol otrok, nekončil v lepšom prípade na invalidite alebo ako vyradený bez príjmu na okraji spoločnosti alebo v horšom prípade – smrť.

Strana Práce Slovenska nie je ľavicová strana. Ale pre sklamaných voličov Smeru, ktorým táto mohutná strana sľubovala lásku, istoty aj náhradou. Smer je právne lavicová strana, ale praktický sa správa ako strana z dôb divokého kapitalizmu 19. storočia. SPS nadväzuje na sociálne encykliky vydané pápežmi Levom XIII, Jánom Pavlom II. Veľkým – už Svätým, Benediktom XVI.

Ak niektorí vidia v Marike Ritomskej súdružku a v SPS komunistickú stranu, ako pán poslanec Chren,  ide o veľkú nevedomosť.

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?