Publikované: 03.07.2020

Pred vyhostením väzba

Európsky súdny dvor pod tlakom bezpečnostných okolností a dôvodov pre Nemecko rozhodol, že osoby cudzincov, ak sa dopustili trestných skutkov, môžu na vyhostenie a deportáciu čakať vo väzení.
Ak to vyžauje bezpečnostný záujem, Nemecko môže pred vyhostením umiestniť vyhostencov do pravidelných väzníc. Vo štvrtok 2.7. tak rozhodol Európsky súdny dvor (ESD) v Luxemburgu. Požaduje ale ubytovanie vyhostených osôb týchto oddelene od ostatných väzňov (spisové číslo: C-18/19).
Cudzinci môžu byť vyhostení, ak predstavujú hrozbu pre terorizmus alebo inú bezpečnostnú hrozbu; platí aj pre režim platnej Dublinskej dohody, ak prvou hostiteľskou krajinou bola iná krajina EÚ…
Hessen vydal príkaz na vyhostenie Tunisana, ktorý pracoval pre islamský štát a do vyhostenia ho zadržal. Imigračný úrad poslal muža do riadneho väzenia z bezpečnostných dôvodov.
Uväznenie vyhostených cudzincov bolo nezákonné. Spolkový súdny dvor (BGH) predložil spor na Súdny dvor Európskej únie.
Po rozhodnutí SDU to je možné, ale cudzinci, vo väzbe až do deportácie, by mali byť umiestňovaní do špeciálnych zariadení oddelene od iných väzňov (dodávam, niečo ako detencia).
Právo EÚ umožňuje aj výnimky. Napríklad bezpečnostný záujem by mohol odôvodňovať umiestnenie do normálneho väzenia, ak cudzinec predstavuje „skutočné, aktuálne a dostatočne vážne nebezpečenstvo“  ale v opore o trestný rozsudok.
Vo všeobecnosti výsledok judikátu ESD znamená, že cudzinca, ktorého pobyt ohrozuje verejnú bezpečnosť a poriadok, slobodný demokratický základný poriadok alebo iné významné záujmy členského štátu EÚ, možno vyhostiť a pred vyhostením internovať.
Policajti berú mladého muža z Afganistanu na letisko vo Frankfurte na deportáciu:

V opore o skúsenosť s liberálnou sleniečkárskou multi-kulti ideológiou  európskeho „ľudsko-právneho“ Westernu sa cudzinci a žiadatelia o azyl a dočasnú doplnkovú ochranu s „voľným pohybom“ dopúšťajú obzvlášť závažných trestných skutkov proti majetku, zdraviu a životu.
https://www.epochtimes.de/politik/europa/abschiebehaft-fuer-gefaehrder-im-gefaengnis-zulaessig-a3281734.html
Toto je „na hlavu“: „Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v kauze kolem českého šíření kontroverzního muslimského spisu Základy tauhídu – Islámský koncept boha. Zproštění někdejšího předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky, který byl v případu souzený, je tak definitivní.“ Dôvod: Ide „len“ o učenie, myšlienkový smer, ktorý má právo na „slobodu slova“.
Viac tu:  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2732753-konec-pre-o-islamsky-spis-zprosteni-byvaleho-predsedy-prazskych-muslimu-je
Ešte viac tu: http://www.blogovisko.sk/na-sri-lanke-vrazdil-tauhid.html
Sunnitské, saláfistické učenie Tauhíd a jeho učebnica má povahu Hitlerovho Mein Kampf. Zdrojovo siaha do čias radikalizácie Mohameda a renesancie sunny zo 7. storočia, ako jednoty náboženstva, ideológie a expanzívnej politiky džihádistického islamu, v rukách a hlavách islamistických aktivistov, vykazujúcich “nadprácu” a ktorý aj explicitne vykazuje všetky znaky politického hnutia, zameraného na potlačenie a fyzickú likvidáciu práv a slobôd iných…
Predstavte si “učiteľa tawhídu” na spoločnej väzenskej izbe s 20-timi spoluväzňami…

https://ceskoaktualne.cz/2020/06/video/projde-vam-mraz-po-zadech-muslimsky-muz-varuje-nemce-predtim-co-se-stane-nemecku-video/
Potenciálnou vnútornou bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je, že nemá detenčný ústav.
Utečenecké tábory nespĺňajú ochranné a bezpečnostné parametre najmä pre hromadnú vzburu alebo individuálny útek, a ústavy na výkon väzby a trestu sú preplnené.
Zodpovednosť predošlých prevzala súčasná vláda. Takmer 20 rokov akože „stavia“ detenčný ústav v Hronovciach. Otázka pre budúcnosť: Bude jeho kapacita stačiť?
Len blbci robia stále tie isté chyby. Hlupáci sa učia na vlastných chybách, múdri na chybách druhých…
Návod: Pozorovanie vývoja situácie v Nemecku.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?