Publikované: 24.10.2012

Predseda Európskeho parlamentu žiada viac času pre Grékov

K dnes začínajúcemu samitu premiérov sa ozval aj šéf Europarlamentu Martin Schulz, ktorý požaduje, aby šéfovia 27 EU-krajín jasne vyhlásili, že Grécko zostane v eurozóne, lebo to je „najlepší nástroj ako získať späť dôveru Investorov v eurozónu“. Keďže pán Schulz hovorí o „získaní späť“ dôvery, je zrejmé, že aj podľa neho eurozóna dôveru mala a stratila ju. Možno by sa pán Schulz mohol najprv zamyslieť nad tým, prečo vlastne eurozóna dôveru stratila.
Namiesto toho preukázal pán Schulz skutočný zmysel pre humor, keď nazval zotrvanie Grécka v eurozóne „aktom rozumnosti“ a že suma 30 miliárd eur, ktoré bude stáť odklad plnenia podmienok Gréckom, je „ovládateľná“. Aktom rozumnosti by bolo bývalo, keby na jar 2010, teda pred dva a pol rokmi by Grécko vyhlásilo platobnú neschopnosť a opustilo eurozónu. A čo sa týka samotnej sumy, 30 miliárd euro, tá by možno bola ovládateľná, keby jej neboli predchádzali 73 mld. euro (prvý záchranný balík), 173 mld. Euro (druhý záchranný balík), 45 mld. eur (výkup dlhopisov prostredníctvom ECB), 100 mld. eur (odpustenie dlhu), 141 mld. eur (eurofondy) a k tomu niekoľko sto miliárd ELA, LTRO a TARGET. Ale ako je známe, s cudzími peniazmi boli socialisti vždy veľkorysí.

http://www.sueddeutsche.de/politik/vor-eu-gipfel-in-bruessel-eu-parlamentspraesident-fordert-bekenntnis-zu-griechenland-1.1499217
  • SlabéVýborné (+8 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Istý holič používal na lepšie vyholenie medzi bradou a ústami guľôčku, ktorú vložil zákazníkovi do úst, aby sa koža napla. Prišiel sa k nemu dať oholiť Jozef Mihál a opýtal sa:-A čo keď ju prehltnem?-Tak nič, zajtra nám ju donesiete, ako ostatní!

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?