Publikované: 19.03.2020

Prekvapenia plné očakávaní

Po skúsenostiach so škandalóznym krivým obvinením z prostredia vnútornej mafie a zastaveným stíhaním príslušníka dlhoročného vysokého funkcionára vojenskej spravodajskej  služby, ako nedôvodným, Roman Mikulec, nominant OĽaNO, má predpoklad byť reálne dobrým ministrom vnútra.

Obzvlášť, ak rezortu patrí policajný zbor. Ten potrebuje tvrdú ruku a služobnú disciplínu ako soľ do zadku.
Takzvaný bezpečnostný analytik rangu Jaroslava Naďa, Milan Žitný, má u mňa hodnotu ako Jaroslav Naď. Mám názor, že obaja sú rovnakí…
Milan Žitný sa zľakol.
Silový rezort je silový rezort. Jeho nový šéf v ňom zavedie nebývalé a „nové“ poriadky: Dodržiavanie služobného zákona pracovníkov ministerstva a príslušníkov policajného zboru.
Roman Mikulec si zrejme dobre poradí aj s inšpekciou ministerstva vnútra.
Nikým a ničím nerušení „láskaví a tolerantní“ liberáli sa zľakli, a už vrieskajú: Totalitáaa…! Vojenská juntáaaa…!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546021-vnutro-povedie-byvaly-vojak-co-je-tu-vojenska-junta-pyta-sa-zitny/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
Pozor! Kauza šéfa vojenského spravodajstva Balciara vo veci jeho majetkov, bola zrejme uložená do mrazáka. Odporúčam sledovať kroky Jaroslava Naďa (minister obrany) v tejto veci (zákon o preukazovaní pôvodu majetku);
mediálna stopa kauzy Balciar sa stratila koncom prvej dekády mesiaca december 2019 (..?):
https://slovensko.hnonline.sk/2050129-sef-vojenskeho-spravodajstva-balciar-o-svojom-majetku-ceny-domov-su-nadhodnotene
Milan Žitný:Čo sme my nejaká vojenská junta? V demokratických krajinách nie je normálne, aby vojak, plukovník, zastával funkciu ministra vnútra. Má to byť civil a skúsený politik, určite nie vojak. Voči osobe Romana Mikulca nemám absolútne nič, ale toto sa proste nerobí. Rovnako ako policajt nemá čo byť ministrom vnútra. Je to systémová chyba,“ zdôraznil Žitný.
Z rovnakého dôvodu preto Žitný kritizuje aj voľbu štátneho tajomníka na ministerstve vnútra, ktorým by sa mal stať bývalý vyšetrovateľ a šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica.
Žitného lož spočíva v tom, že Roman Mikulec aj Lukáš Kyselica nie sú príslušníkmi svojich ozbrojených zborov v aktívnej službe.
Žitného „analytike“ zrejme „ušlo“, že končiaci minister obrany Peter Gajdoš je vojak z povolania, trojhviezdičkový generál armády vo výslužbe.
Civilné osoby na čele silových rezortov sú síce konvencia, ale nie dikcia ústavy. Prezidentka nominácie prijala. Aj z toho dôvodu, že ich nemá právo odmietnuť. Toto bola Matovičova dobrá voľba. Už aj preto, že rezorty vnútra a obrany potrebujú tvrdú a pevnú ruku. Okrem toho, máme tu koronavírus.
Pán Žitný, prečo tá panika? Ten človák je bublina. Falošný hráč. Nedržte sa ho.
Oveľa horšou správou pre Slovensko je, že Jaroslav Naď (OĽaNO) s ministerstvom zahraničia (tandem Korčok-Klus) majú nakročené k bezpečnostnej stratégii Slovenska, v ktorej na prvom mieste má byť ruská bezpečnostná hrozba. Pán Matovič, to dobrá voľba nebola.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Na dôvažok, verejnosti, aby nezabudla:
https://magazin1.sk/matovic-obhajuje-islam-islam-je-mierumilovny/

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?