Publikované: 08.02.2016

Premiér začal hádzať “blato”

Ešte pred mesiacom bola pre stranu SMER a jej predsedu situácia úplne bezproblémová a vyzeralo to na vopred vyhratý volebný boj. Posledné dni sa však situácia mení a SMER má problém. Nebudem rozoberať nervozitu v kruhoch strany, zameriam sa skôr na predsedu.

Premiér Fico v roku 2014 kandidoval na prezidenta. Všetko vyzeralo tak, že to má vyhraté. Začal však robiť chyby a to, že do rúk zobral “blato” a začal ho hádzať na protikandidátov. Na jednu vec však zabudol. A to, že pri hádzaní “blata” sa zašpiní aj sám útočník. Presne to sa vtedy stalo, zašpinil sa viac ako kohokoľvek na koho útočil a boj prehral. Antikampaň mu proste nejde. Nevie ju už úspešne robiť.

Predpokladal som, že sa z boja v roku 2014 poučil a podobnú chybu už neurobí. No mýlil som sa. Tento piatok mesiac pred voľbami s tým začal znova. Opäť vzal do rúk “blato” a začal rozhadzovať. Ak som jeho veľkú tlačovku videl, povedal som si „to tam nemá nikoho, kto by ho pred tak zlým krokom zastavil“? No našťastie zrejme nemá. Aj to dokazuje to, že je to strana jedného vodcu a urobí si čo chce. Aj keby Róbert Fico teraz cúvol a začal by opatrnejšiu kampaň, už je neskoro na to aby ho voliči nevnímali ako útočníka, ale ako poctivého premiéra konajúceho s rozhľadom a bez útokov.

Toto je pre Smer veľká a fatálna chyba. Ak som dávnejšie spomínal, že SMER sa môže poraziť len sám, tak takýmto štýlom sa mu to určite podarí a čaká ho podobný osud ako HZDS. V marketingu SMERU, ktorý som pred rokom a pol považoval za veľmi úspešný sa začínajú tvoriť diery.

Každopádne niekomu veľmi záleží na tom, aby zoskupenie Oľano a Nova bolo totálne zlikvidované, aby si SMER zabezpečil svoju budúcnosť, keď aj spoločne s nejakou z politických neviest, ktoré sa v plnej kráse predviedli v posledných dňoch. Tak by samozrejme schátraný štát, chátral naďalej.

Uvidíme ako to nakoniec po 5. Marci skončí, už teraz je však jasné, že SMER má na mále. Preto je dôležité ľudí presvedčiť, aby prišli voliť.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?