Publikované: 22.05.2020

Prenasledovanie Jehovových svedkov v Rusku

Dňa 12. marca 2020 tridsať európskych krajín rázne odsúdilo prenasledovanie a mučenie Jehovových svedkov v Rusku. K tomuto medzinárodnému odsúdeniu Ruska došlo na zasadnutí, ktoré organizovala Stála rada Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Povinnosťou OBSE je okrem iného chrániť ľudské práva.
Pravda s nadšením píše: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/541689-rusko-zaradilo-jehovistov-na-zoznam-extremistov-a-teroristov/
spoločnom vyhlásení pred Stálou radou OBSE 27 členských štátov Európskej únie (EÚ) spolu so šiestimi nečlenskými štátmi uviedlo: „Európsku úniu stále veľmi znepokojuje situácia Jehovových svedkov v Rusku, ktorí naďalej čelia systematickému prenasledovaniu vrátane domových prehliadok, svojvoľného zadržiavania, kriminálneho vyšetrovania a rozsudkov, niektorých až na sedem rokov väzenia. Okrem toho nás veľmi znepokojujú nedávne správy o tom, že väzenskí dozorcovia a policajti mučia alebo inak zle zaobchádzajú s viacerými Jehovovými svedkami, ktorí sú vo väzbe alebo čakajú na rozsudok.“
https://www.jw.org/sk/spravy/spravy-o-jehovovych-svedkoch/podla-oblasti/rusko/Eur%C3%B3pske-in%C5%A1tit%C3%BAcie-odsudzuj%C3%BA-prenasledovanie-Jehovov%C3%BDch-svedkov-v-Rusku/
Spoločné vyhlásenie: https://www.osce.org/permanent-council/448555?download=true.
Problém: RF má novú Ústavu. Tá je nadradená medzinárodným zmluvám a dohovorom, ktoré sú v rozpore  s ústavou a záujmami Ruska. Má to dve strany mince. A môj súhlas i nesúhlas. Podľa toho, v čom…
Ústava RF už mala prejsť ľudovým referendom, pre Covid bol Putinom plebiscit odložený.
Na zmenu postoja k Jarovovej zákonu (extrémizmus, terorizmus) by stačilo podriadenie sa RF Rade Európy.
Vtedy by mal pre RF právny účinok aj nález, rozsudok Európskeho súdu pre ľudské práva (Štrasbug).
Stanoviská a vyhlásenia OBSE pre RF nemajú účinok.
Poznámka: Ruská ústava bola koncipovaná podľa vnútorného a vonkajšieho prediktora Ruska a DVTR (Dobrá všeobecná teória riadenia).
Rusko v tejto veci nevytvorilo precedens. Takou je aj Ústava USA; Majú tiež svoj prediktor, ktorý sa ale rúca… (USA sa budú musieť preformátovať).
Problém 1: Kresťanstvo (pravoslávie) a islam. Doktrína vzájomnej tolerancie;
Problém 2: Pravoslávie verzus Svedkovia Jehovovi.
Za Jarovovej zákonom vidím previazanosť ruského pravoslávia s Putinovým režimom (politikum). Kyrillovci si “čistia svoj priestor”. Do islamu sa “nenavážajú”. Nehcú ”problémy”. Nemajú problém so slabšími, odpor nekladúcimi, Jehovovými svedkami (a ostatnými “sektami a sektičkami”).
Pravý sektársky extrémizmus rovná sa toto: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3063928-terorismus-chemickou-zbrani-pred-25-lety-sekta-om-sinrikjo-zautocila-v-tokijskem-metru
Jehovových svedkov ruská Duma nechce aj, lebo JS majú centrálu v Brooklyne; vidia v nich aj “kanál” diverzie USA zo strany “liberálnych demokratov”)… (Putin “čistí” ruský priestor od zahraničných “neziskoviek”). Tak, ako Orbán Maďarsko od Sorosa.
Mimochodom Putinov osobný názor mi nie je známy. Nedávno vyznamenával ich mnohodetné rodiny… (aj ich detičky za vynikajúci školský prospech, ako vzory). Vyzerá táto úžasná rodina ako extrémistická; sú to teroristi?Toto sa stalo ešte 8. júna 2017, už po aprílom rozsudku NS RF t.r. o vyhlásení Jehovových svedkov za extrémistov a teroristov (dnes je všetko úplne inak) a nesedí mi to:
https://www.jw.org/sk/spravy/spravodajsky-servis/podla-oblasti/Rusko/prezident-putin-vyznamenal-rodinu-jehovovych-svedkov/
Osobná poznámka a názor: Kresťania majú rovnaké právo na použitie svetského právneho inštitútu nutnej obrany ako ateisti…
Aj preto seba nemám a nevydávam sa za kresťana.
Všetko je a bude úplne inak. Stane sa to, čo má sa stať.
Voči Jehovovým svedkom nemám zásadné výhrady. Vykazujú znaky sekty, ktorá  nemá ale nič spoločné s extrémizmom ani terorizmom. Útoky na JS pre ich odmietanie krvi nie sú opodstatnené. JS významne prispievajú k bezkrvnej liečbe (medicína, lekárska veda a výskum, etika a základné ľudské právo na výhradu vo svedomí a ochrany náuky viery).
Možno práve vy ste mali alebo máte problém s krvou, alebo problémy, v súvislosti s krvnou transfúziou (známe možné následky); práve Jehovovi svedkovia vám môžu vo veci pomôcť.
Na rozvoji transfúziológie a metodík bezkrvnej liečby, majú významnú zásluhu.

Problém mám k relácii veda-viera, vo vzťahu k časovým parametrom ustaľujúcim dobu vzniku ľudskej bytosti ako osoby, čo je identické v celom prostredí kresťanstva.
Ale ten mám aj vo vzťahu k islamu.
Tvrdím, že veda a viera sa nevylučujú. Pôvodcom a zdrojom umelého antagonizmu je klasický marxizmus-leninizmus. Ten sme odmietli. Na jeho miesto sa tlačia neomarxisti.
Nad všetkými výhradami u mňa vládne pozitívny vzťah k kresťanskej axiológii (teória a systém hodnôt). Moje obavy s islamizácie EÚ trvajú.
Islam, uznávajúci Ježiša ako “dvojku” po Mohamedovi tvrdí, že ukrižovanie a vzkriesenie boli organizovaným a zrežírovaným kolektívnym preludom.
V dielach a víziách starozákonných prorokov sú odkazy a spomienky na minulosť z doby polyteizmu: Mezopotámia, Sumeri, Chetiti, annunaki, nefilim, kyklopovia, bybylon, Egypt, Dávid a Goliáš, Archa Zmluvy, technológie, lietajúce stroje, UFO, mimozemské civilizácie, kruhy a odkazy v obilí, staroveké písma, jazyky, stavby, Stonehenge, sochy Moai, architektúra, figurálne, nefigurálne artefakty… po celom svete.
To sa nedá poprieť a odmietnuť ani ako holocaust (sionistická mantra, politikum).
Archeologické nálezy (celý svet) exaktné skúmanie, urýchľuje sa technológiami, výsledky…
Preto som vo vzťahu k všetkým náboženstvám odťažitý.

Čas odhalenia a vysvetlení skrývanej pravdy o pôvode ľudstva, sa blíži; veci sa diali dávno pred Kristom a Židmi (ustálenie monoteizmu). Je tu aj kresťanská Jánova Apokalypsa (Zjavenie sv. Jána). Funguje to. Napĺňa sa. Zjavenie je blízo.
Na ideu kresťanstva ale nedám dopustiť (osobná a sociálno-ekonomicka etika základných ľudských práv).
Rozdelenie kresťanstva je výsledok chronickej mentálnej poruchy ľudstva, cez ľudský faktor, ego a mocenské záujmy plus Pán Dicis et non facis.
Vysvetlivka: Ktosi nechce, aby sme poznali pravdu. Umelo udržiavaný stav Babylona. Plus: Rozdeľ a vládni.

Zvažoval som zverejnenie tohto textu. Očakávam, že ním na fejzbúku rozpútam extrémistické a teroristické verbálne peklo negramotných hlupákov (reálni verbálni extrémisti a teroristi).
Moje poverenie je iné. Chcem, aby ste vedeli, čo máte vedieť. Žijem tu a teraz. Pýtam si čas, dobrý čas, pre svoju robotu. A sa uvidí…
Aj Ježiš vyhlásil: „Nepriniesol som pokoj ale meč!“ https://www.biblegateway.com/passage/?search=Evanjelium+Pod%C4%BEa+Mat%C3%BA%C5%A1a+10&version=NPK
Myslíte si, že sa teším, keď vidím, ako sa žeriete medzi sebou? Či ateisti a inoverci, alebo kresťania medzi sebou? Kto z vás prvý hodí kameňom? Pre smietku v cudzom, nevidíte brvno vo vlastnom oku…

Jehovovi svedkovia sú na základe Ústavy a zákona na Slovensku riadne uznanou a registrovanou náboženskou spoločnosťou. Nepatria do rámca kresťanských cirkví.
Poznámka: Každá kresťanská cirkev a denominácia sa má za pravú a tú najpravejšiu. S tým nemám nič spoločné.
Všetci ateisti sú presvedčení o svojich pravdách. S tým tiež nemám nič spoločné.
S každým novým poznatkom a informáciou si tvorím a dotváram svoj názor.
Vo veci axiológie (teória hodnôt) mám názor a presvedčenie ustálené a nemenné.
V ostatných veciach: Len blbec a hlupák nemení svoje názory.

Ak kto chce odluku cirkvi od štátu, a vie, či aspoň tuší, o čo ide, vzorom môžu byť práve Jehovovi svedkovia. Od štátu nepýtajú a nedostávajú ani cent. Starajú sa o vlastné budovy a ich mobiliár. Žijú, pracujú, odvádzajú dane, a robia si „svoje veci“. Podomové návštevy robili aj „zvestovateľské dvojice“ Progresívneho Slovenska…
Jehovovi svedkovia sú dôsledne apolitickí. Na rozdiel od islamu uznávajú svetský charakter štátu. Sú riadnymi občanmi, ktorí sa dobrovoľne vzdali svojho volebného práva. Lebo „nie sú z tohto sveta“.
Kto sa po odluke cirkví od štátu bude starať o kultúrno-historicko-náboženské pamiatky a artefakty svedčiace o národno-kresťanskom pôvode a charaktere Slovenska? Vy?
Navrhujem asignačnú daň. Podľa konfesie a denominácie. Ostatok je na štáte a zákonodarcoch.
Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.
Jarovovej zákon na Slovensku, predbežne nehrozí. O čosi podobné sa pokúšajú “tolerantní, nežní liberáli”. Vedú útoky proti kresťanom. Pridáte sa?  Toľko aj môj postoj k Rusku.   

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?