Publikované: 28.12.2012

Přes spálenište, přes krvavé řeky, jdou mstící pluky neochvějně dál

Takto začínala pochodová pesnička, ktorú museli povinne vrieskať 150decibelovým krikom komunistickí vojaci počas dvojročnej povinnej vojenskej služby a pri pochodovaní museli do zblbnutia trieskať kanadami o betón, až kým sa im nevryl do mozgu podvedomý inštinkt poslušnosti a schopnosť vykonať akýkoľvek rozkaz.

V súčasnej populácii je ešte mnoho tých, ktorí zažili útrapy buzerácie, šikanovania, teroru a nezmyselného výcviku “pri obrane socialistickej vlasti”. Mnohí z nás osobne zažili bezcieľnu agóniu režimu, ktorý len zo zotrvačnosti vo svojej duchovnej prázdnote udržiaval obrovské vojská na hraniciach s “nepriateľom”. Celé stovky kilometrov západnej hranice boli obtiahnuté ostnatým drôtom, ale nie kvôli obrane pred zákernými škodcami, ale kvôli tomu aby udržali v komunistickom lágri ľudí, ktorí túžili po lepšom živote.

Hranice sú lemované hrobmi tých, ktorí nevydržali volanie slobody a napriek všetkým nástrahám sa pustili do nebezpečnej púte cez hranice teroru a neboli úspešní. Za tieto popravy dokopy nebol nik potrestaný, lebo vojaci len “Plnili rozkazy”. Ľudia ktorí boli prichytení boli súdení a odsúdení do Leopoldova medzi najťažších zločincov, alebo do Jáchymovských uránových baní tými istými sudcami, ktorí dnes tvoria výkvet súdnictva Slovenskej republiky. Ani oni necítia žiadnu vinu – lebo len súdili podľa platných zákonov.

Žiadna očista súdnictva na Slovensku nenastala, stále existuje kontinuita vrahov a ich pomocníkov na najvyšších miestach a títo nám nielen vládnu, ale vychovali si nástupcov presne v tom duchu, ako vyrastali a ako uchopili moc do rúk oni sami.

V posledných dňoch sme sa dozvedeli o plánoch Armády SR obnoviť aktívne zálohy.  Vzhľadom na podvýživenosť rozpočtu, evidentne sa rozpadávajúce hospodárstvo a Rany Istoty nachytané na budúce roky, je len prirodzené že súčasný “demokratický” režim sa obáva o svoje prežitie v prípade dramatických zmien. Je len prirodzené, že parazit si pripravuje ďalšie ostne, ktorými sa bude vedieť prichytiť na tepajúcej tepne hospodárstva slovenského národa, aby mohol cicať a nadájať sa do sýtosti.

Tak ako komunisti chystali Ľudové milície aby si pomocou demagógiou zblbnutých Čechoslovákov uzurpovali moc v štáte, aj dnes si zrejme nástupcovia a deti minulých vrahov, demokratúra v podaní Smeru, pripravuje pôdu na to, aby akýkoľvek pokus o odpor, demonštrácie prípadne iné nepokoje potlačili v zárodku. Korporátny kapitalizmus, ktorý postupne budujeme nie je režim pre obyčajných ľudí, je to systém pre pár vyvolených skupín, kde voľby sú len manipuláciou a zásterkou na vytvorenie dojmu, že všetko je stále v rukách voličov.

A keď sa náhodou poodhalí opona zákulisia, usporiadateľ musí mať pripravené dostatočný počet dokonale vycvičených a verných príslušníkov poriadkových síl, ktorí všetky pokusy o zmenu potlačia.

 

Poznámka : neskôr som našiel článok, kde sa minister Glváč zaklína, že potrebujeme tankové vojsko . Tanky sú pre armádu na bojové účely úplne zbytočné. Jednak sú tanky T-72, ktoré vlastní armáda SR  beznádejne zastaralé a na bojisko by boli doslova zákuskom pre protitankové prostriedky nepriateľa, ale v súčasnosti ani neexistuje reálny dôvod na ich využitie v tomto teritóriu. Avšak hľadiac na ich využitie cez optika boja proti vlastnému neozbrojenému obyvateľstvu je každý tank hodný zlata. Viem si predstaviť tankovú jednotku ako vychádza proti demonštrantom a presne ako čínska diktatúra na námestí Tien-an-men utopí protesty v krvi pod pásmi železných oblúd.

Druhým zaujímavým momentom týchto plánov je samotný fakt, že nie sú peniaze na akékoľvek zmysluplné projekty, opatrenia, že sestričky, dôchodcovia, slobodné matky sú na pokraji chudoby, ak už rovno nie sú uprostred utrpenia beznádeje a hladu a naraz sa ide organizovať obrovský projekt výcviku a zaškolovania desiatok tisíc ľudí. Idiotské slová o tom, že však sa znižuje počet nezamestnaných sú dobré skutočne len pre idiotov s pálenkou vymytými mozgami. Pokiaľ nie sú pracovníci zamestnaní v produktívnej sfére, vždy ide o peniaze, ktoré sú na mínusovej strane štátneho rozpočtu. Na peniaze záložníkov totiž musí najskôr niekto zarobiť.

Ale asi je to súčasná stratégia vlády. Národ hladuje a namiesto opatrení na to, aby skončilo obdobie strastí, vláda bezuzdne rozkráda posledné zvyšky štátneho majetku a na zakrytie svojich činov, stádu ovčanov vykresľuje úžasné fatamorgány. Tu jedna obrovská zdravotná poisťovna, tam jedna obrovská nemocnica, vykúpime plynárne a bude najlacnejší plyn na svete, postavíme megadiaľnice, najdrahšie na svete a keď sa patrične naštveme aj olympiádu zorganizujeme.

A stádo oviec len bľači v nemom úžase, čo všetko ten náš pastier, otec vlasti dokáže, čo všetko ešte vykoná.

 • SlabéVýborné (+32 skóre, 40 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Ty nemáš ani potuchy o tom, čo sa dialo na vojne. Prvý odstavec ťa usvedčuje z toho, že vojnu poznáš akurát tak z tuctového filmu českej produkcie o nástrahách vojenčiny. Niet sa čo čudovať. Všetci dnešní liberáli boli v časoch socializmu vybavení modrými knižkami. Čo v doslovnom preklade znamenalo, že si bol ulievák, ktorému to tatko komunista alebo doktor vybavil, že mal synáčik ploché nôžky a zrak údajne rovnako ostrý ako krtko. A tak ako ste mali ľavé ruky vtedy, máte ich rovnako ľavé aj dnes. Vlastne jediné čo viete, je uctievať svojho boha, ktorému ide Kollár onedlho podkopnúť stoličku.

  1. Juraj Poláček

   Hmm, vazne? Pouzijem take cudzie slovo. Vola sa to ad hominem – google Vas iste ucili v pripravke pouzivat. Namiesto toho aby ste ako poctivy diskuter hovorili k faktom, ako zaplateny brigadnik utocite na osobu. Faktom je to ze Slovensko nema peniaze. Faktom je to ze si nechavame zbytocne tankove vojsko. Faktom je to, ze ostali nepotrestane zlociny komunizmu a sudia nas ti isti ludia, ktori nas posielali za mreze pri poruseni zakonov diktatury. Faktom je neodskriepitelna smrt mnohych ludi, zastrelenych na hraniciach, ked pohranicnici dostavali opustak za dobru musku. Spekulacia o pouziti na ucel podobny Ludovym miliciam zodpoveda tym najlepsim tradiciam socialistickych rezimov, kde tzv vlada ludu je v podstate vlada politbyra a korporacii a kde lud je len bezmocnym platcom dani. V pripade ze sa postavi na odpor, poriadkove sily a milicie su pripravene na rychle spacifikovanie Diskutujuci vacsinou pouzivaju argumenty a pohlad ktory im je blizky. Mam na Vas pouzit prislovie  ”Podla seba, sudim Teba” ? Celkom by sa to hodilo btw. Vam sa spovedat nemienim, ale pozrite si rok mojho narodenia, mozno Vam to napovie. Som si skoro isty, ze viem viac, zazil som viac, a bol som dalej a na viacerych miestach nez Vy.  Z tejto perspektivy nie ste pre mna partnerom na diskusiu.

 2. Možno, že múdry človek, máš toho zrejme veľa načítaného, neberiem ti tvoj názor a nechcem ti siahať do svedomia, raz možno dozreješ a zrovnáš si svoje teórie z realitou a pochopíš, že doba ktorú tu tak zatracuješ bola Slovensku vnútená a národ ju potreboval prežiť, vychovať novú generáciu, postarať sa o obživu, prácu, zdravie a vzdelanie. To čom tu píšeš je odtrhnute od historickej skutočnosti ktoré prešlo Slovensko za vyše šesťdesiat rokov svojej povojnovej histórie tvoje ospravedlnenie, že si to vraj niekde počul si nechaj pre seba..

 3. Ja navrhujem, aby sme si ako občania mohli tie nepotrebné tanky odkúpiť za šrotovú cenu. To by sa potom dalo robiť účinné demonštrácie :-)

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?