Publikované: 12.08.2013

Prestaňme sa vyhovárať!

Tento blog sa vám asi nebude páčiť. Ale nemôžem inak. To už je taká ľudská vlastnosť. Za svoje neúspechy viniť niekoho iného, prenechať zodpovednosť v niečích rukách a potom sa sťažovať.
Slovenské médiá sa bulvarizujú, povrchne spracovávajú témy a pomaly už ani na osvedčené mienkotvorné médiá (ako napr. Sme) nie je spoľahnutie. To sú také všeobecné bla bla z  odborného mediálneho priestoru. Diskusie čitateľov či divákov vedia byť ešte tvrdšie. Články sa nedajú čítať, správy sa nedajú pozerať a novinári nám podsúvajú informácie, ktoré vyhovujú iba im. Sú platení (výber z viacerých možností) Sorosom, Smerom, SDKÚ, Vesmírnymi ľuďmi…atď.
Milí čitatelia a diváci. Nepáčia sa vám noviny? Prestaňte ich kupovať. Zdá sa vám nejaký portál príliš bulvárny, kliknite si na iný. O tom, ako riešiť nepozerateľný televízny program, som písala už minule. Ste to práve vy, kto má slobodu výberu. To sa pred pár desaťročiami povedať nedalo!  Prestaňte sa vyhovárať na neschopné médiá a sami si začnite určovať, čo budete čítať, alebo pozerať. Veď ak ste milovníkom ruskej klasickej literatúry, nebudete si kupovať Evitovky iba preto, lebo sa to dobre predáva a na pultoch bývajú tieto knihy vystavené hneď vpredu. Vychovávajte sami seba k mediálnej kultúre a nevyplakávajte.
Myslíte si, že ak by bol skutočný dopyt po „serióznom a kvalitnom” obsahu, tak by patrili medzi najčítanejšie a najpredávanejšie tituly práve tie bulvárne? A Markíza by nezačala vysielať viac dokumentov? Je na čase zahodiť pokrytectvo a nastaviť si zrkadlo. Toto sme my. Toto je naša kultúra. Ak to chceš zmeniť, zmeň najskôr sám seba.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?