Publikované: 14.09.2014

Prestaňte hľadať, čím ešte nás priškripnúť: masochistov bolesť len ďalej vybudí…

Z blogu Viktora Šenderoviča na Echu Moskvy:

V reakcii na nový balík sankcií EÚ Kremeľ oznámil pripravenosť obmedziť dovoz európskych odevov a automobilov do Ruska, tvrdí agentúra RIA Novosti.

Čítam – a znova neverím vlastným očiam! Hoci by sa mohlo zdať, že času zvyknúť si na túto logiku samojedov už bolo dosť…

Takže nohu ste nám odpílil? Tak potom vedzte, my si za to odpílime aj vlastnú ruku! A zmätený nepriateľ sa zastaví, nie je v stave ani dokončiť ďalší krok, s otvorenými ústami a dlho predlho si škriabe po makovici, ako by vlastne mal postupovať…

Áno, správne, mal by sa hneď vzdať, podľa môjho názoru.

Pretože rozumom Rusko nepochopíš, a inými miestami by to bolo veľmi bolestivé. Ale aj v tomto prípade, myslel som bolestivé pre to isté Rusko.

A pripomínam: nič také ho ešte nikdy nezastavilo!

Ale ak sa aj napriek tomu pokúsime pochopiť Rusko rozumom, mne sa zdá, že problémom spočíva v dávno odťatej spätnej väzbe. Každá vláda, ktorá by spôsobila vlastnej krajine už i päťnásobne menšie škody, by dávno sedela v base, ani nehovoriac o automatickej rezignácii.

Našu to naopak len ďalej posilňuje.

Mimochodom, bez výčitky Ťutčevovi musím dodať, že nič tajomne a výsostne ruské sa v tomto fenoméne neskrýva. V Uzbekistane a Severnej Kórey rejtingy vodcov rastú tiež úmerne výške spôsobených škôd – na celkom bežnú úroveň, vlastnú autoritárom. A rany osudu – budeme aj naďalej rozhodne reagovať ďalšími útokmi, na ten náš vlastný osud.

Stručne a jasne: ak sa Západ pokúšal týmto sankciami doviesť Rusov k rozumu a otriasť rejtingom nášho otca-dobrodinca, kruto sa prepočítal. Veď aj Pchjongjang stojí ako pribitý – a u nás panuje dokonalá jednota so šéfstvom! Píšte si, že prežijeť dokážeme aj v obyčajných gatiach a na „žigulákoch“ dôjdeme do úplného šťastia.

A už nehľadajte, čím ešte nás priškripnúť: masochistov bolesť len ďalej vybudí…

http://echo.msk.ru/blog/shenderovich/1399018-echo/

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?