Publikované: 17.11.2013

Pretože chcem Slovensko vylepšiť a len v politike to môžem dokázať

Ľudia mi dali dôveru. Vyše 3 500 hlasmi ma zvolili za poslankyňu BSK a tak som si povedala, že nastal čas sa predstaviť. Pár slov o tom, aká som nájdete v mojom profile… Pripájam teda ešte niečo málo o mojej motivácii vstúpiť do politiky.

KEĎ SA MI NIEČO NEPÁČI, ZMENÍM TO

V roku 2009 som sa snažila pre svojho syna nájsť opateru, o ktorej by som nepochybovala. Vedela som úplne presne, čo chcem – úprimnosť, informovanosť, starostlivosť, zodpovednosť, priamosť, zdravú stravu, pestrý program, flexibilitu, ochotu, angličtinu. To všetko preto, aby drobec vykročil do života ľahšie a aby som mala možnosť sledovať svoje dieťa aj v čase, keď s ním nie som. Jednoducho niečo, čo v tom čase neexistovalo. A tak som sa rozhodla, že to urobím po svojom a lepšie. A mám pocit, že sa mi to podarilo. HAPPY® už funguje štvrtým rokom a verím, že úspešne.

Rovnako som sa rozhodla postupovať aj v politike. Chcem politiku o ktorej nebudeme pochybovať – čestnú, spravodlivú, otvorenú všetkým, želám si krajinu spravovanú odborníkmi, očakávam vecné riešenia a nie hlúpy krátkozraký populizmus. Momentálne to tak nie je, a tak som sa opäť rozhodla robiť to lepšie a po svojom.  Nie je to moje prvoplánové rozhodnutie, ale rozhodnutie, ktoré som urobila už pred piatimi rokmi, kedy som nastúpila na štúdium riadenia verejnej správy a snažila som sa zariadiť si život tak, aby som nebola od nikoho a ničoho závislá a mala tak predpoklad byť silnejšou voči nástrahám politiky i slabostiam ľudskej povahy. Mám v živote to šťastie, že sa mi zatiaľ darí byť človekom, akým si byť prajem a robiť to, čo ma baví. Som si istá, že tento pocit, túto slobodu, nezávislosť, nezamením za žiadny prísľub, post, alebo majetok. Pretože nie je nad to ráno vstať a ísť medzi ľudí s dobrou náladou a úsmevom na tvári.

 

SOM AKÁ SOM…

Som aká som – často a rada sa smejem, niekedy plačem, všetko robím naplno, zo srdca a s vášňou – aj politiku. Som šťastná, ak môžem byť sama sebou. Nekradnem, nesúdim, snažím sa v ľuďoch nájsť to dobré, učím sa byť múdrou, aby moja existencia mala zmysel a aby budúcnosť mojich / našich detí bola svetlejšia. Ak vidím krivdu či zlo, zasiahnem. Ak vidím dobro, pochválim, predstavím ho svetu. Som odvážna, šťastná, tvrdohlavá, energická… Mám rada pozornosť a ten pocit, keď sa mi niečo podarí. Usudzujem, že toto je do politiky ideálna kombinácia :)

Viem, že politika je bordel a že to nebude vždy ľahké. Ale som si tiež istá, že jediný spôsob, ako sa zaručene nič nezmení, prípadne ešte zhorší,  je rezignovať a nič neriešiť. A ja si skromne o sebe myslím, že som dosť odolná a dobrá na to, aby som v tomto prostredí prežila. Či sa mýlim, ukáže čas.

 

PRIANIE NA ZÁVER…

Želám si krajší svet, spravodlivejší, aby sa mamon a pokrytectvo dostávali z hlavnej na vedľajšiu koľaj. Snažím sa už dnes prispieť svojou troškou k takémuto svetu.

Janka Cigániková

 

www.ciganikova.sk

https://www.facebook.com/Ciganikova.Janka

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?