Publikované: 24.01.2014

Prezidentské voľby

Toľko blogov za a proti  niekomu. Antireklama či reklama, všetko na nič. Prezident mi stravu nezabezpečí, účty nezaplatí, odvody už vôbec nie a s daňami musím ešte na neho prispievať. No na čo to je? Ten či onen šašek na známke so svojím usmiatym portrétom.

Jediný, kto bude mať z voľby nového prezidenta radosť budú poštoví  úradníci. Aspoň oni si buchnú do portrétu poriadnu ranu s pečiatkou bez možných následkov.

O čo ide prezidentským kandidátom? No o reklamu, zviditeľnenie sa a o zopár rokov strávených v prezidentskom paláci s celkom dobrým platom a platenými výletmi po rozličných štátoch. Nevravím už vôbec o krásnej doživotnej rente.

Presne takú funkciu má prezident. Figúrka z vôle ľudu, ktorú prehlasuje parlament a môže sa hoci aj na hlavu postaviť. Nič s tým neurobí. Možno vôbec nepôjdem k voľbám aj  keď som doteraz bol na všetkých. Jednoducho je mi zle z týchto politikov, ktorí sú XY rokov v politike, vždy všetko vedia len pred voľbami a po voľbách sa im RAMka okamžite zmaže a resetne sa pôvodný program.

Škoda, že tu nemáme ani jedného kandidáta. To by bolo super, ak by sa nikto neprihlásil, že chce ušetriť ten “nikto” peniaze štátu! Hneď by bolo na platy učiteľov či inej poddimenzovanej skupiny obyvateľov. 11 miliónov za voľby nie je málo.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?