Publikované: 06.05.2020

Prianie je otcom myšlienky, tá matkou skutku

Vláda Českej republiky mala demontáž sochy maršála Koneva zastaviť v momente, keď sa dozvedela o úmysle. Hřib, Kolář a Novotný (traja pražskí politici) sú nezodpovední hlupáci.
Za česko-ruský konflikt je zodpovedná predovšetkým vláda ČR.
Minimálny dôvod
: Maršál Konev nebola osoba a postava s významom len pre jedno hlúpe námestie Prahy 6, dnes dákeho Borisa Nemcova, ale celého frontu Červenej armády na jej ťahu od východu na Západ až do Berlína!
Ďalší dôvod: Praha 6 je súčasť Prahy a tá je inherentnou súčasťou Českej republiky, ale nie od Česka odtrhnutá autonómna no-go-zóna.
Výkriky a vyhrážky Rusku, čo všetko si voči suverénnemu a zvrchovanému Česku nemôže dovoliť sú smutno-miešne. Od kohokoľvek z vládnej koalície alebo opozície by som očakával vyššie mentálne kvality a výkony.
Covid-19 zanecháva svoje stopy všade, na všetkom a na všetkých…
Naj viac kričí opozícia, Kalousek (TOP 09), ako zvyčajne „chytá infarkty“. Podľahne vlastnej zlobe.

Dnes zasa idú „demokratické parlamentné tančeky“ okolo kompetencií a moci ministra zdravotníctva A. Vojtěcha v dobe Covid- 19. Ide o pokračovanie kompetenčného sporu. Predošlý vyriešil súd.
Núdzové opatrenia mali byť nariadené vládou podľa krízového, nie zákona o verejnom zdraví, teda ministerstvom zdravotníctva.
Núdzové opatrenia majú byť vykonané ako riadne zdôvodnené, zodpovedajúce potrebám ochrany zdravia a životov, a okrem toho (!) dotýkajú sa ľudských práv a slobôd.
Mimochodom, vláda ČR nezvláda školstvo. Minister Plaga zlyhal a rezignoval. Organizáciu školského života „hodil“ na zriaďovateľov, riaditeľov škôl a učiteľstvo. Nastupuje chaos. Nielen v školstve.

Tomáš Petříček v utorok (neskoro ale konečne!) avizoval, že „chce s Kremlem jednat podle vzájemné smlouvy o spolupráci. Obě země by si podle něj měly takto své nynější spory vyjasnit.“
Český problém s Konevom sledujem ako nezávislý a nestranný slovenský občan, ktorý od prvého svojho článku na túto tému tvrdím, že pražskí politici konali svojvoľne.
Praha a Praha 6 konali svojvoľne a v rozpore s medzinárodným zmluvným právom. Nie Praha (!) ale Česká republika. Praha nie je svojprávna ani vo vzťahu k Číne.
Dnes česká vláda „preberie“ čudesnú neoverenú informáciu týždenníka Respekt a jeho pochybných dvoch odsekoch o jednom „ricínovom agentovi“. Údajne zo zdrojov BIS.
Prezident Zeman tvrdí, že ak by bola správa Respektu pravdivá, a do Prahy pricestovala osoba s diplomatickým krytím RF s kufríkom, museli by o potvrdiť české tajné služby, čo sa explicitne nestalo. Či Rusi konajú „premrštene“ (Zeman) je možno pravda, ale že vo veci Konev zlyhala česká vláda, to pravda je.
Rusko „neocenilo“ premenovanie námestia Interbrigád v Prahe 6 na Borisa Nemcova. Vyhodnotím to ponáškou na české rozhorčené reakcie: „Čo si to tí Rusi dovoľujú?! Kde je ich vďačnosť?!“ No, nikde. Okrem liberálov má Moskva Nemcova „na háku“. A nie je „korupčná“. Prahe 6 tá transakcia nevyšla.
Pochybný „bonus“ je adorácia kontroverzných vlasovcov. Po zistení, že „karta sa otočila“, tak z proti stalinského odboja, naverbovaného nacistami, stali sa z nich „spolu osloboditelia“ Prahy. Hmm…
Prezident Zeman: “Zatiaľ čo Konev oslobodil Ostravu a Osvienčim, tí traja v živote nič nedokázali…”.

Piaty máj bol deň začiatku pražského povstania, ktoré ako české, spontánne sa začalo prvého mája v Přerově. V Prahe skončilo 9. mája príchodom červenej armády. Do príchodu Červenej armády už do takmer „čistého“, v hlavnom meste Česka zahynulo do 3 tisíc odbojárov…
Všimol som si, že bývalý minister zahraničných vecí, L. Zaorálek, dnes minister kultúry, presne ani nevie, či sa s Moskvou vo veci Konev má jednať podľa dvojštátnej zmluvy z roku 1993-6 alebo 9. S Moskvou práve Zaorálek rokoval o údržbe hrobov českých legionárov v Rusku, a ako pre ČT24 povedal v utorok večer, dosť neúspešne.
Už sme tým Covidom všetci aj mentálne unavení…
Keďže Rusko “s Konevom” (a vlasovcami) na medzinárodný súd nepôjde, začalo peronalizované trestné stíhanie “proti Česku” a jeho trom pražským politikom. Chodia kanálmi a s ochrankou.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?