Publikované: 20.09.2020

Prieskumy agentúr Fokus a Median

Všetky tieto prieskumy by som nezakázal len pred voľbami ale vôbec. Tu nejde o „Ústavou SR garantované právo na informácie“ prostredníctvom prieskumov verejnej mienky a prieskumných agentúr, ale najmä boj o udržanie existencie týchto agentúr.

             
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/563362-olano-a-hlas-su-plece-pri-pleci-sas-stupa/
https://preferencie.teraz.sk/
Zverejnila Pravda, Teraz, píšu Hlavné správy:
https://www.hlavnespravy.sk/prieskum-median-sk-hlas-sd-sa-dotiahol-na-matovicovo-olano/2298358
Pre zmenu je v parlamente Progresívne Slovensko.
Spoločnosť by sa bez prieskumov verejnej mienky o preferenciách politických subjektov a persón v politike zaobíde.
O prieskumy sa nezasadzujú občania, ale agentúry, ktoré obhajujú ich právo na existenciu (živobytie) „verejným záujmom“ a ústavným právom na informácie, ktoré ako bremeno hádžu na plecia občanom.
Nedajte sa mýliť, to nie je váš „verejný záujem“. Prieskumné agentúry si ho privlastnili vo vašom mene a sugestívne najmä vás, nesvojprávne osoby, presviedčajú o tom, že sú pre vás práve ich výsledky životne dôležité…
Sloboda informácií a právo na informácie vo verejnom záujme sú ale v kolízii s právom na dôveryhodné informácie vo verejnom záujme.
Posúďte sami validitu tohto výroku:
„Hodnoverné výsledky prieskumov vám poskytujú len médiá mainstreamu, pre ne pracujúce a s nimi spolupracujúce agentúry. Ostatok produktov je pochybný lebo pochádza z dielní nerenomovaných agentúr.“
Prieskumné agentúry pridávajú navyše: „Prieskum verejnej mienky si u nás môže objednať  ktokoľvek (o čomkoľvek) ak si ho zaplatí…“ Sú to politické strany.
Nevinné, neškodné…
Výsledok: „Od značkovej agentúry môžete dostať len dôveryhodné výsledky.“ Pochybnosti možno konfrontovať len v praxi a to s výsledkami volieb. Odchýlky a „štatistické“ chyby, už nik nerieši.
Výsledky volieb sú skreslené a nezodpovedajú reálnemu volebnému názoru voličstva.
Veľká časť voličstva je nesvojprávna. Chodí k voľbám v opore o prieskumný manuál…
Slovenskú spoločnosť z pohľadu aktívneho občianskeho a voličského práva delím  na
a/ obyvateľov,
b/ občanov,
c/ voličstvo,
d/ nevoličstvo,
e/ nezaradený (kamsi stratený) zvyšok.
Ústavný súd ešte vo veci predĺženia volebného moratória (účet februárových parlamanentných volieb 2020) ešte nerozhodol. Nemá lehoty. V “skrátenom legislatívnom konaní” rozhoduje len výnimočne. V prípadoch, ak vec, v ktorej má na stole podanie, spôsobuje hmotnú, nehmotnú ujmu osobe alebo spoločnosti. Účinnosť zákona bola
ÚS len pozastavená do rozhodnutia vo veci.
Predvolebné prieskumy nespôsobili hmotnú škodu na volebných miestnostiach, žiadna urna nebola zničená, ani škody na zdraví a životoch…
Iba Matovičovu vládu a bezprecedentnú ústavnú väčšinu vládnej koalície.
O existencii a ústavnosti predvolebných prieskumov ústavný súd konať nebude, nemá na to zadanie. Zákon, ktorý definuje preskumné agentúry verejnej miebnky neexistuje. Prieskumy nie sú v rozpore s hmotným jadrom ústavy.
Nehmotné škody na ľudskom, občianskom a politickom zdraví spoločnosti nie sú ústavou definované…
Výsledky priebežných medzivolebných prieskumov a aktuálny pol sto dňoch Matovičovej vlády oznamuje skóre pomerov na parlamentnej scéne a mimo ňu v medzi volebnom období.

50-dňové volebné moratórium na zverejňovanie prieskumov bolo 18. decembra 2019 s odkazom na Ústavu SR a prednostne právon na informácie, Dohovor o ochrane ľudských práv a slobôd,  na návrh prezidentky predbežne pozastavené.
Ústavný súd koná v intenciách zákona č. 181/2014 o volebnej kampani a zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach.
https://www.ustavnysud.sk/documents/10182/83735700/TS_70_2019/5c3289a8-b1b2-4660-abd4-9693910c4452
SAVA rozhodnutie ústavného súdu uvítala:
https://sava.sk/50-dnove-moratorium-pozastavene/
Výsledok februárových volieb 2020 bol vopred daný psychológiou „Matovičovho efektu“. Zverejnenie agentúrami bolo irelevantné. Rozhodnutie voličstva prieskumy len potvrdili.
Významná časť voličstva by sa rozhodla bez prieskumov. Ostatok bol prieskumami zmanipulovaný. Aj keď nebola zistená manipulácia s volebnými lístkami, voľby neboli “čisté”.

Hypotéza: Voličstvo musí k voľbám s „čistou a jasnou hlavou“. Ibaže „čistá a jasná hlava“ neznamená len hlava free alcohol či drogy, ale najmä hlava nekontaminovaná prieskumami alebo čímkoľvek.
Obávam sa, že Slovensko je už riadne „na hlavu“. Je aj nie je to covidom.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Fejzbúk stále v procesiách blahoželá ruskému Avangardu. Dôvod na “malú” tichú covidovú oslavu má ale aj Progresívne Slovensko.
Voličstvo dnes odmieta “národniarov, vlastencov a kresťanov” tzv. “hruďobijcov”. Presnejšie: Ich Ego ja a jástvo. Vytriezvelo. Títo “hruďobijci” sa mylne domnievajú, že voličtvo im bezvýhradne padne k nohám…
Mimo parlament je už aj najstaršia Slovenská národná strana aj KDH.
Kde asi súdruhovia urobili chybu?
Kotlebovci-ĽSNS? Na nič a nikoho sa nehrajú……
Tu nejde o zarazené vetry ale kšefty prieskumných agentúr.
Nálezu ústavného súdu sa podriadime.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?