Publikované: 30.12.2020

Prípad Lučanský

Osoba vo výkone väzby (obvinený, obžalovaný) je osobitne chránenou osobou, s dôrazom na predchádzanie samovražde (najmä s dôrazom na spravodlivosť a prezumpciu neviny).
Zákon o výkone väzby ukladá a umožňuje  prostriedky sústavného osobného dozoru a dohľadu nad väznenou osobou a ženijno-technické prostriedky pre zaistenie sústavného sledovania väznenej osoby v cele alebo mimo ňu.
Riaditeľ ústavu, cez jeho služobného zástupcu, vedúceho oddelenia ochrany a obrany a veliteľ smeny môže nariadiť osobitný režim dohľadu a dozoru osoby vo výkone väzby.
Vo výkone väzby sa posudzuje inak ako samovražda vo výkone trestu odňatia slobody.
Právoplatne odsúdené osoby vo výkone trestu odňatia slobody nie sú „až tak chránené“.

Na verejnosť sa dostávajú informácie o svedectvách príslušníkov ZVJS a zdravotníckeho personálu v prípade prvého incidentu, kde závažné zranenia si generál Lučanský mal spôsobiť sám na cele „vlastnou nešikovnosťou pri údajnom cvičení“ (správa ministerky Kolíkovej a 29.12. generálneho prokurátora Žilinku).
V ten istý deň prišla správa o pokuse  o samovraždu.

Konšpirácie sú následok utajovania alebo zahmlievania informácií…
Zodpovednosť nenesú konšpirátori ale fyzické a právnické osoby utajujúce alebo zahmlievajúce fakty a pravdu (predošlá veta).
Schopnosť myslieť a spracúvať info-dezinfo a info „hmlu“ občanmi je spravidla podceňovaná.
Pravdu utajiť nemožno. Niet pred ňou kam ujsť a skryť sa.
Než si pravda obuje čižmy, lož obíde svet.
Napokon ju pravda dostihne.

V čase po prvom incidente bol Lučanský prevezený do  Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne napriek protestu lekárov v Ružomberku. Jeho zdravotný stav vraj neumožňoval prevoz do lepšie vybaveného zdravotníckeho zariadenia.
Výpoveď očitého svedka (nekomentujem, len zdieľam):
„Ja som videl fotky Lučanského. Na tele mal viac ako 40 pohmoždenín a podliatin. Navyše zranenia hlavy aké mal si človek nevie privodiť sám ani len omylom. Jedenásť hodinová operácia mu zachránila život, ale len dočasne, nakoľko nemocnica v Trenčíne nie je ani z ďaleka vybavená na prijem pacienta v takomto stave. Interné oddelenie má jednu celu pomyselnú ako JIS, ale na tej sa riešia len hladovkári,  ktorých tam priviažu aby ich mohli zachrániť. Intubovaného pacienta ako Lučanský tam nemajú ako zvládnuť. Navyše prevoz pacienta v tomto stave bolo jeho priame ohrozenie na živote. Buď to neviete alebo to kryjete a prevoz bol nariadený, aby sa civilné osoby v nemocnici nedozvedeli o okolnostiach jeho stavu…“
Podľa svedectiev zdravotníkov, ktorí ho prijímali v nemocnici, Lučanský bol vraj doslova a do písmena zmlátený.
Čerpané zo zdroja (neoverené):
https://www.eurorespekt.sk/lucansky-nemal-samovrazedne-sklony-pokusili-sa-ho-zavrazdit/
Mám z to, že službukonajúci „bachari“ na oddelení s významom od dávať „bacha“ (pozor) si v čase prvého i druhého incidentu a skutkov neplnili svoje služobné povinnosti osobne plus ŽTP (kamerový systém a operačné stredisko).

Zakonšpirujem si 1: Je možná súvislosť prvého s druhým incidentom a „konečným riešením“.
Prípad Lučanský preverí spôsobilosť generálneho prokurátora M. Žilinku vykonávať funkciu čestne, nezávisle a nestranne.
Zakonšpirujem si 2: Údajná samovražda Lučanského môže byť „samovraždou“ tak, ako samo výbuch Remiášovho auta.
Ilustračne fejbúk:

                 

             

                                          

V prípade takej veľkej chyby väzenského systému ide o medzinárodný škandál ako trestná vec Jozef Chovanec v Belgicku v cele predbežného zadržania v roku 2018 (tento prípad „zanikol“ vo virvare okolo vraždy Kuciaka a jeho snúbenice v rovnakom čase ); o kamerovom zázname z cely a hailovaní policajtky, vraj „nevedel nik“ celé dva roky. Prípad sa ďalej naťahuje navzdor ingerencii ministra Korčoka a EÚ…
Ako a eko skončí prípad Lučanský?

Ján Baránek: „Generálny prokurátor je môj dlhoročný priateľ. Minulý rok v júli sme v Tatranskej Lomnici mali rozhovor o nutnej očiste verejného života na Slovensku aj v duchu „padni komu padni“.
Teraz ťa teda Maroško vyzývam – konaj tak, ako sme hovorili niečo viac ako pred rokom.
Padni, komu padni!“
Róbert Fico: „Rád by som vyjadril podporu rodine generála Milana Lučanského. Súčasne očakávam, že Sorosovi sluhovia ako Šeliga, či Kolíková zajtra vyvesia na budove Úradu vlády SR transparent s textom – tu sedí kat generála Lučanského. To totiž robili za judášove zahraničné groše po vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky. Matoviča netreba odvolávať, treba ho z úradu vyhnať. Ale pykať musia aj hyeny typu Tódovej či Vagoviča a im podobní, ktorí šíria nenávisť a zlosť, ale aj politickí sluhovia, ktorí sedia na prokuratúre či súdoch.“

Slovenské väzenstvo má problém od generálneho riaditeľa až po upratovačku.
Rovnako ministerstvo spravodlivosti (gescia väzenstva) a generálna prokuratúra (dozor nad výkonom väzby a trestu)…
V “hre” je lojalita generálov Milana Ivana (ZVJS) a Maroša Žilinku (GP) k vláde a ministerke spravodlivosti Kolíkovej…
Samozrejme to je Matovičova vláda. Má na svedomí už toľko prúserov a škandálov, že jej pokračovanie je vylúčené.
Žiadam urýchlené predčasné voľby.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Tlačovka: ZVJS nepochybil. Vyšetrovanie vnútornou službou Zboru a inšpekčnou službou MV je a bude už len formalita tak ako preverovanie “nezávislou” parlamentnou komisiou.
K „samo odstúpeniu“ generála Ivana: Ak Zbor nepochybil, nebol dôvod. Využil príležitosť pre osobné rozhodnutie ďalej v Zbore nezotrvať podľa: „Dosť, stačilo“. Služba v ZVJS nie je prechádzka ružovou záhradou…
Pán Milan Ivan je v Zbore od roku 1988. Dnes už za hranicou dôchodkového veku “nadsluhuje”.
O odstúpení neuvažuje ani riaditeľ Ústavu ZVJS Prešov.
Na druhej strane nevidím dôvod pre „ne-odstúpenie“ (osobná voľba) ministerky Kolíkovej…
Odstúpenie p. Milana Ivana označila ako „krásne gesto“.
Z politického hľadiska prípadné odvolávanie ministerky opozíciou dopadne tak, ako bez výnimky vždy dopadlo každé odvolávanie ktoréhokoľvek člena Matovičovaj vlády, včítane jej predsedu.

           

 

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?