Publikované: 06.10.2014

Prišiel čas poslať sociálne hyeny na čele s R.Ficom do politického dôchodku!

Človek, ktorý celý život poctivo pracoval v tejto skorumpovanej krajine, sa na staré kolená stáva žobrákom, sociálnym aj zdravotným. Keď niekto z vládnych predstaviteľov vytasí argument, že na Slovensku je zdravotná starostlivosť predsa zadarmo, takže o ľudí na sklonku života sa postará štát, je poriadny pokrytec! Lekári neustále nariekajú, že majú malé platy, no v čakárňach si len neveriacky čítate na dverách spoplatnené služby. Aj keď ich nový zákon bude eliminovať, stále si nájdu nejaký spôsob, ako ich znovu zaviesť. Z duše tiež neznášam argument, že takto aspoň dôchodcovia nebudú denne vysedávať u lekára. Celý život na to robili, majú na to právo!

Počas produktívneho veku sa človek k lekárovi nedostane. Ak je chorý, radšej je v práci, lebo ostať PN je dosť nevýhodné. Telo všetky prechodené choroby človeku zráta a na staré kolená je u lekára možno aj trikrát do týždňa. No ani sa tomu nečudujem, lebo na mnohé vyšetrenia čakáte aj celé týždne a takmer všetky si vyžadujú potvrdenie od všeobecného lekára. Zaujímalo by ma, či ministerka zdravotníctva vôbec tuší, ako to vyzerá v jej rezorte. Najskôr by však musela mať záujem o ľudí ako takých.

Desí ma aj fakt, že raz možno budem stará a budem zažívať rovnaké kruté situácie ako terajší dôchodcovia. Obávam sa jednej veci, že moja generácia už žiadny dôchodok ani nezažije. Doba je veľmi rýchla, ceny neustále rastú, platy stagnujú a nikto s tým nemá chuť nič urobiť. Hanbím sa za túto krajinu, za to čo dokážeme odovzdať generáciám, ktoré nás vychovávali.

Keď som včera nakupovala v Kauflande (ktorý je v porovnaní s ostatnými reťazcami naozaj oveľa lacnejší), pri pohľade na chorých a starých ľudí mi trhalo srdce. Nemôžu si dovoliť ani základné potraviny. Konkrétne ma zaujal jeden veľmi starý pán, ktorý bol úplne zhrbený a ledva chodil s pomocou paličky. Pred sebou tlačil veľký nákupný vozík a takmer hodinu nakupoval. Obzeral si každú cenovku a napokon si zobral tri veci. Možno si niekto povie, veď má deti, nech sa oňho postarajú! Deti však mať nemusí, možno je úplne sám a nemá na to, aby si zaplatil drahé ubytovanie v domove sociálnych služieb. Alebo má deti, no tie ledva vyžijú z biedneho príjmu.

Staroba na Slovensku je krížom biednych a trpiacich! Vládne hyeny na tisíce krížov denne pribíjajú ďalších ľudí a rany, ktoré sa im už aspoň čiastočne zocelili, nanovo otvárajú ďalšími klincami. Sociálna vláda…hanba toho národa. Ani jeden z ministrov nemá štipku sociálneho cítenia, to isté platí aj pre skrachovancov z opozície. Koho zaujíma, či Pavol Frešo bude predsedom SDKÚ-DS, alebo či sa pseudo lídri  opäť pohádajú na nejakom nezmysle? Ľudia nemajú čo do úst, zaujíma ich z čoho vychovajú svoje deti, či budú mať na druhý deň prácu a aká ich čaká budúcnosť.

Minister Richter bez hanby povie, že dôchodcovia môžu v pohode vyžiť z peňazí, ktoré im dáva tento hanebný štát. To hovorí človek, ktorému pri autonehode našli vo vrecku 8000€?! Nech si vyčlení na mesiac 300€, z toho nech si zaplatí poctivo všetky lieky, nájom, energie a stravu. Od hladu by zomrel už po týždni, aj skôr. Čo hovorí na “úctyhodný” výkon v medzinárodnom prieskume, kde Slovensko skončilo na 47 mieste a Česká republika na 25?!!!! Vždy mali viac rozumu a tak to zrejme aj ostane.

Minister Počiatek, veľactený premiér Fico a ostatní politici sa pretŕčajú s luxusnými hodinkami, jazdia na drahých autách a najnovšie naša bývalá čašníčka, verná služobníčka Smeru, z ktorej sa stala podpredsedníčka NR SR Zmajkovičová sa môže bezbreho pýšiť svojimi nehnuteľnosťami.

Môj odkaz mladším ročníkom, odíďte ďaleko za hranice tejto zlej, skorumpovanej republiky a už sa nevracajte, lepšie tu nikdy nebude. Z detí mecenášov Smeru a iných politických strán vyrastú rovnakí darmožráči ako sú ich rodičia a na biednych sa vždy budú pozerať len zhora a budú im hádzať omrvinky v podobe “Vianočných príspevkov”, aby im zalepili oči.

Hanbím sa za túto krajinu a najviac ma desí fakt, že k žiadnej zmene nedôjde, lebo nie je vôľa ani sila…

  • SlabéVýborné (+47 skóre, 53 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?