Publikované: 10.05.2013

Problematika práv na pracovisku a v spoločnosti

Vážení čitatelia,

na úvod by som sa Vám rád predstavil. Som inžinier ekonomie, špecializáciu mám medzinárodny obchod a podnikanie. Pôsobil som viac rokov pracovne na úrade práce ako konzultant a pracovník, ktorý sa zaoberal problematikou zamestnávania absolventov, zamestnávania do zahraničia a vzdelávaniu nezamestnaných a záujemcov o zamestnanie. Názory, ktoré prezentujem tu sú moje osobné názory. Fandím občianskej iniciatíve Bod Zlomu – Liberáli menia Slovensko, ktoré má stránku https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko.

Pri mojej práci som sa stretol so sťažovaním sa ľudí, ktorí prichádzali od zamestnávateľa do evidencie nezamestnanosti, s otázkami kam sa obrátiť pri problémov ako je mobing, bossing a podobne. Samozrejme väčšina tieto výrazy nepoznali, ale všetky znaky definície pomenovania tohoto problému bolo splnené. Väčšinou sa stávalo, že rada typu – obráťte sa na inšpektorát práce v danom kraji sa minula relevantnému účinku. Prečo to tak je?

Je to dané našim právnym poriadkom, pri laickej analýze človek zistí, že vymáhateľnosť a bremeno dokazovania je pre väčšinu obetí veľmi obtiažne. Preto navrhujeme v rámci Iniciatívy Bod Zlomu – Liberáli menia Slovensko, otvoriť aj na túto tému diskusiu a vyvolať občiansku aktivitu v tejto oblasti. Je to tenký ľad, pri ktorom sa môže všetko bez objektívnych argumentov zvrhnúť na udávanie, ale ja sa radím tým, že “Pravda víťazí – lat. Veritas vincit – prezidentské heslo ČSR” , toto heslo bolo pri vzniku štátu a pretrvá.

Každý, kto bude mať záujem sa pripojiť k tejto iniciatíve a dozvedieť sa viac ma môže kedykoľvek kontaktovať.

 • SlabéVýborné (-5 skóre, 5 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Ďalší Havranov socialistický jedine správny “liberál” ? Už vám Beňová Flašíková a SMERáci schválili RP ? Upps, vy vlastne RP ani nechcete, vám stačí o tom iba teoreticky rozprávať, všakže, “liberáli” ?

 2. A tá vaša FB stránka je ozaj úžasná. Už ste mi tam “slobodne liberálne” zablokovali prístup skrz pár kritických príspevkov. A úžasné je aj Tvoje socialistické vyjadrenie :) Citujem: Vladimir Sebo: “Socializmus v cistej forme neexistoval ako aj nikto nedospel do fazy komunizmu. Vzdy tí vyvolení si uzurpovali nadpráva a moc. Aby nemali elity absolutnu moc, musia byt kontrolne mechanizmy a sila vedenia obč. spoločnosti. Iniciatíva ako Bod Zlomu, pomáha začať diskusiu a formovať okrúhly stôl myšlienok” :) :):) Ivan Michalko Ti tam presne odpovedal na ten Tvoj žvást: Ivan Michalko: ” v žiadnej forme neexistoval, lebo je to čistá utópia. (nezamienat s reálnym socializmom, čo je zas cira totalita:) Ešte lepšie ako kontrola vládnucich elít funguje minimalizácia ich pravomoci – menší štát. … Socializmus je literarna utópia teoretikov, marxistov – nikde nikdy nefungoval, ani keď bol násilne, terorom, revolučné nastoleny a vždy sa zvrhol na vykoristovatelsku totalitu. ” https://www.facebook.com/BodZlomuLiberaliMeniaSlovensko/posts/362292770538222 Súdruhovia Zlomoví bodoví, iďte sa kamsi nachmeliť spolu s Chmelárom :)

  1. Vladimír Šebo

   Ivan L. – vdaka za tie uzitocne komentare. Su skutocne k veci a plnia ucel diskusie. Osocovanie a narazky ako vidim su jedina moznost pre Vas tu prispievat.

   1. Ďakujem. To len čitateľom bližšie približujem myslenie tých iniciatívnych “vrajliberálov”.


Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?