Publikované: 02.08.2020

Progresívne Slovensko

Toto progresívne hnutie, resp. revolučný subjekt, nereprezentuje klasický proletariát (marxizmus) ale triedne nedefinovanú skupinu spoločenských outsiderov.


Progresivizmus v ekonomike a priemysle (PR4.0) je digitalizácia. Progresivizmus v sociálnej filozofii je kultúrny neomarxizmus.
Kultúrny neomarxizmus naštartoval Antonio Gramsci a spustil „dlhý pochod inštitútmi a inštitúciami“ zmenou definície pojmov hodnota a normalita.
Kultúrny marxizmus je súčasťou neomarxizmu, opozičnej sociálnej filozofii Frankfurtskej školy, ktorej proletariát už nie je chránenou klientelou.
Čelom k „social outsiders“
Nie sú systémom ani systémovo utláčané skupiny. Takto sa samé zaradili. Platí to aj pre našich Rómov.
Sú to tie, ktoré odmietajú podriadenie sa všeobecným ekonomickým, sociálnym hodnotovým a etickým normám spoločnosti, definovaným nástrojmi štátu a práva a Ústavou.
Vysvetlivka: Na jednej strane stojí podnikavý a hyperaktívny jedinec, ktorý sa raduje z aktívneho a intenzívneho prežívania svojho času, prináša úžitok sebe a spoločnosti, reprodukuje sa, nemá problém s ústavou a zákonmi, na druhej strane jedinec bez práce, finančných zdrojov, zničený prázdnotou času a nudou vo svojom živote, o ktorú sa zaslúžil sám…
Skupina „tých druhých“ je chránenou „klientelou“ progresivistických neomarxistov, kultúrnych revolucionárov á la Antonio Gramsci (zakladateľ talianskej KS, väznený Mussolinim a hlavný ideológ sociálnej filozofie neomarxizmu.
Tí ktorí sa svojou lenivosťou a nedostatkom zdravej asertivity, sami pripravujú o možnosti, sú neomarxistami vydávaní za obete systému (hnutie BLM v USA a takzvané „sexuálne menšiny“).
K sexuálnym menšinám: Sú použité a zneužité strojom neomarxistických progresivistov, prisatých na verejné a súkromné zdroje ako „neziskovky“.
Liberál a neomarxista ako vyšitý:
„Pribúda varovných signálov, že vzdelávaniu o holokauste treba venovať viac pozornosti. Vláda je pripravená bojovať proti diskriminácii a zlepšiť sociálne, ekonomické či občianske postavenie Rómov v spoločnosti,“ vyhlásil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus:
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/367765/klus-extremizmus-a-nenavist-zastavime-len-ak-zlepsime-postavenie-romov-v-spolocnosti/
Háčik: Rómovia by museli chcieť…
Až na výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo, nechcú už 30 rokov, zväčša len pýtajú a čakajú…
Pre prirodzene dobre socializovanú spoločnosť a jej ekonomiku neprinášajú žiadnu pridanú hodnotu, sú len súčasťou rasového, etnického a kultúrneho koloritu.
Prezidentka ku Dňu holocaustu, že” “Rómovia sú plnohodnotnou súčasťou našej spoločnosti.” No, plná hodnota má iný význam a konotácie. Ako ktorí…
Skúte porovnať  so starobnými dôchodcami po plnohodnotnom odpracovaní 30-tich-štyridsiatich rokov…
Vládnuce „elity“ väčšinu, ktorá s ich mentálnou, sociálnou a ekonomickou biedou, založenou ich prirodzenou mentalitou, nemá nič a nenesie na nej žiadnu vinu, majú nás za rasitov
Podstata kapitalizmu nedovolí podnikateľovi, aby „riešil“ pracovné návyky a kvalifikáciou Rómov…
Toto je výlučne na štáte, ktorý nech zakladá sociálne podniky, alebo kibuce, odkiaľ si podnikatelia môžu vyberať ľudské zdroje…
Odkaz vládnym rómskym splnomocnencom:
Nenaháňajte podnikateľov, aby zamestnávali Rómov, ani dobrým slovom, lebo:
Porušujete ich prirodzené základné ľudské práva vpísané do Listiny základných práv a slobôd!
Nie oni diskriminujú Rómov, vy na nich idete antidiskriminačným zákonom.
Ak chcete, aby ich podnikatelia zamestnávali, zaplaťte im to.
Ale zo svojho, nie z nášho!
Mimochodom, Sulíkovi: Rozpredávaj vlastný, nie štátny majetok! To, čo robíš, je dôkaz neschopnosti štátu a tvojej, riadiť svoje a naše veci. Odstúp!

Neomarxisti a progresívci presadzujú politiky v opore o filozofiu a ideológiu liberalizmu a liberálnej demokracie takzvanej rovnosti práv a rovnakého zaobchádzania ako: Totum pro parte a pars pro toto (celok za časť a časť za celok).
Slovensko sa zásluhou voličstva ocitlo v konflikte parlamentná demokracia verzus liberálna demokracia.
Nielen že sa vzdialilo od tej druhej, ale vytvorilo precedens v rámci štandardnej parlamentnej demokracie.
Slovensko je parlamentnou partokratickou totalitou:
http://www.blogovisko.sk/slovensko-je-parlamentna-totalita.html
Z ostatného prieskumu a. Fokus vychádza, že ak to nevyšlo s Matovičom, dáte šancu Progresívnemu Slovensku.
Vo svojej agende majú sociálne vylúčené skupiny Rómov, persón bez identity, dezintegrovaných osôb a samozrejme „sexuálnych menšín“.
https://volby.sme.sk/pref/1/politicke-strany/p/focus
V prieskume ešte nie je Pellegriniho Hlas.
Progresívne Slovensko má “kresťanskú” filiálku: Prostredníkovo (a Polckovej) Progresívni veriaci.
Progresívci sú aj prezidentkina voľba, z ktorých, aj s pomocou Sorosa, hlava štátu vzišla.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?