Publikované: 30.08.2020

Protesty v Berlíne pokračujú, a nielen tam

NEDEĽA Deutsch.rt.com (15,27) Polícia v nedeľu pri Víťaznom stĺpe v Berlíne rozpustila zhromaždenie približne 2 000 ľudí. Hovorca uviedol, že ľudia boli príliš blízko seba.
Došlo k napomenutiam a v jednotlivých prípadoch obmedzeniu slobody určovať totožnosť a zaznamenávať osobné údaje. Organizátori hovoria o nezákonných opatreniach. https://deutsch.rt.com/inland/106112-es-geht-weiter-polizei-loest-versammlung-an-berliner-siegessaeule-auf/
Politikov udalosti počas Berlínskeho ríšskeho snemu počas protestov proti koronovým opatreniam zdesili: “Ríšske vlajky a pravicovo-extrémistická luza pred nemeckým Bundestagom sú neúnosným útokom na srdce našej demokracie. To nikdy nebudeme akceptovať,” uviedol v nedeľu spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier.
Iniciátor sobotnej demonštrácie a zhromaždenia Michael Ballweg (Inland) sa dištancoval od extrémistov pred Ríšskym snemom. Nerozumie, prečo berlínsky senátor pre vnútro Andreas Geisel (SPD) „nemá príslušné policajné sily, aby mohli takýmto akciám čeliť“ ak boli vopred ohlásené: „Prečo nie je schopný brániť budovu?“ Ballweg z iniciatívy bočného myslenia v nedeľu uviedol, že sa dištancuje od tých, ktorí demonštrovali na Ríšskom sneme: „S naším hnutím nemajú nič spoločné.“ Bočné myslenie (Lateral Thinking 711) je pokojným a demokratickým hnutím, násilie tu nemá miesto.
Bočné myslenie je spôsob riešenia problémov pomocou nepriameho a tvorivého prístupu prostredníctvom zdôvodnenia, ktoré nie je okamžite zrejmé. Zahŕňa nápady, ktoré nie je možné získať iba pomocou tradičnej postupnej logiky . Edward de Bono uviedol tento výraz vo svojej knihe The Use of Lateral Thinking (1967).
https://www.publico.es/videos/894251/sentada-de-lateral-thinking-711-en-el-tiergarten-de-berlin
Okrem toho sa do protestov, ako obvykle, zapojila klasická krajná pravica, plus osoby blízke AFD. Jeden nesúci švédsku vlajku na podporu reakcie krajiny na koronavírus uviedol, že úlohou médií je „nahlásiť pravdu, že nie všetci demonštranti na demonštrácii sú extrémne pravicoví extrémisti. Sú menšinou,“ uviedol. „Som otec. Len si nemyslím, že sú koronavírusové opatrenia vhodné.“
https://deutsch.rt.com/inland/106109-querdenken-initiator-distanziert-sich-von-demonstranten-am-reichstag/
Nielen v nemeckom hlavnom meste Berlín to bolo v sobotu najvyššie: Ľudia protestovali aj v iných európskych mestách proti tomu, čo považovali za neoprávnené vládne opatrenia v súvislosti s COVID-19. Protestovalo sa nielen v Berlíne ale aj v Paríži, Londýne a Zürichu.
https://deutsch.rt.com/europa/106103-nicht-nur-berlin-bilder-von-demonstrationen-in-london-paris-und-zuerich/ Tu sú niektoré dojmy:
V Londýne sa zhromaždili tisíce demonštrantov na Trafalgarskom námestí, kde žiadali „ukončenie lekárskej tyranie“. Spochybnili vládnu informačnú politiku a pomerne veľa z nich malo transparenty s textom „Fake News“.

             

Tak ako takmer na všetkých ostatných demonštráciách, aj v Zürichu kritizovali masky a odmietli vakcináciu:

             

Aj v Paríži rýchlo zasiahla polícia, pretože niektorí účastníci demonštrácie odmietli masky. Na námestí Place de la Nation vo francúzskom hlavnom meste sa zhromaždilo 200 až 300 ľudí, aby protestovali okrem iného proti povinnému noseniu masiek. Čelili pokute po 135 eur.Jeden protestujúci v Paríži napísal na svoju čelenku: „Prebuďte sa ovce!“

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?