Publikované: 24.11.2013

Prvá facka Slovákov Ficovi

Dnes dopoludnia, obchádzajúc dvoch pánov v strednom veku som spomalila krok a nastrčila ucho ich rozhovoru, lebo téma bola nanajvýš aktuálna.

 

Jeden druhému hovoril.

- Tak máme za sebou druhé kolo župných volieb. Mali by sme ísť po obede na pivo. Rozoberieme to podrobnejšie. Ulica nám nebude stačiť rozanalyzovať stav slovenskej a župnej politiky.

Druhý počúval a dodal.

- A pripijeme víťazom. Nech sa im štyri roky darí. Ráno som počúval správy a Fico rozhorčene obviňoval SDKÚ a SaSku, že za daný stav v Banskobystrickom kraji môžu oni. Čo ty na to? Čo si ty o tom myslíš?

- Ja si o tom myslím to, že keď za Kotlebu hlasovalo o 14 tisíc voličov viac, ako za toho druhého, nemôže viniť SDKÚ a SaSku za prehru. Je to prvá facka Slovákov Ficovi.

- Prečo facka?

- Keď som bol na predvolebný míting strany Smer, ďakoval občanom, že sú schopní žiť z dôchodku 290 až 330 € mesačne, ďakoval ľuďom v kraji, že vyžijú mesiac z platu 550 €. Urážal verejne poslancov a pospolitý ľud zhromaždený v sále nazval „normálnymi“. Tých v parlamente nazval „nenormálnymi“. A povedal, že do VÚCky nominovali zrelých kandidátov, „nie ciciakov“. To sa mi nepáčilo. Každá strana potrebuje mladú krv.

- Mladú, možno myslel v ženskej sukni.

Nuž tu som sa aj pousmiala nad debatou pánov, ktorí pred pár minútami prekročili prah kostola. Detailne som si všímala výklady obchodov, aby som sa dozvedela čo najviac, čo si ten pospolitý ľud vlastne myslí. A dočkala sa po ženskej sukni aj pokračovania.

- Namiesto hľadaní riešení na ozdravenie slovenskej ekonomiky, namiesto hľadania riešení znižovania stavu nezamestnanosti, namiesto odbúravania korupcie na súdoch, v štátnej správe, namiesto riešenia správy nemocníc a zabezpečovania zdravia občanov, namiesto pomoci živnostníkom, jediným ťahúňom ekonomiky, ktorej výsledky ostávajú doma, namiesto znižovania daní a poplatkov… sa všetko mení v prospech jedinej skupiny zbohatlíkov. A to sa ľuďom nepáčilo, už nevládzu, už nemôžu znášať utrpenie… aj keď sa o nich hovorí, že sú ovce.

- Darmo, Slovensko je krajina ako stvorená pre ovce.

- Ale len tie štvornohé.

- Vysýchajú pastviny, preto sa Slovač ozvala. Ozvala sa právom, zo samého srdca republiky.

 

Bolo mi jedno, že nejdú mojim smerom. Ja som išla dnes ich smerom zo zvedavosti a dozvedela som sa aj to, že popoludní si dajú stretko U Maroša. Zašla som do uličky, potom do druhej a behom domov.

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?